آموزش تست سرعت اینترنت ADSL و همراه 1 بیتی

فرضا اگر یک یخچال را به اینترنت وصل کنیم و این یخچال مقدار غذای مصرفی را محاسبه کند، میتوان غذاهای اضافی را به افرادی که توانایی خرید غذا سایت 1biti ندارند داد. اینترنت مبتنی بر کابلهای انبوه و فناوری ارتباطات بیسیم (مانند برجهای مخابراتی و ماهوارهها) است که تمام این سیستمها را به یکدیگر وصل میکنند. طبق گزارش موسسه گارتنر تعداد 22 میلیارد دستگاه درسراسردنیا تا سال 2020 به اینترنت اشیاء وصل خواهند شد و توسط این فناوری بصورت آنلاین توسط کاربران کنترل خواهند شد. این موسسه بعداز بررسی 600 تصمیم گیر در سازمان های صنعتی به این نتیجه می رسد که 87 درصد معتقدند اینترنت اشیاء یکی از تاثیر گذارترین تغییرات تکنولوژی خواهد شد و این روند تکنولوژیکی وعملیاتی و فعال، جای ثابتی در صنعت ایجاد خواهد کرد. تکنولوژی IoT یکی از تکنولوژی های کلیدی انقلاب صنعتی چهارم در جهان است و از این رو، کشورهای زیادی در سراسر دنیا برای راه اندازی و بهره وری از آن اقدام کرده اند. از همین رو واحد استانداردسازی مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE Standards Association) لیستی طولانی از استانداردهایی را که در حال حاضر در مرحله طراحی و توسعه قرار دارند را منتشر کرده است.

این مقاله اولین مدل ریاضی را برای ساخت یک شبکه عصبی پیشنهاد کرد. با ترکیب این دستگاهها با سیستمهای جمع آوری و تحلیل دادهها میتوان پس از جمع آوری اطلاعات، آنها را تحلیل کرد و سپس یک عمل به خصوص را ایجاد کرد تا برای انجام کاری به فرد کمک شود. کارولین گورسکی رییس قسمت اینترنت اشیا در مرکز Digital Catapult در این باره میگوید:« اینترنت اشیا از شبکههای اینترنت، دستگاهها و دادهها تشکیل شده است. هر یک از عناصر تشکیل دهنده فناوری اینترنت اشیاء (یا به عبارتی دیگر: اینترنتی از اشیاء)، دارای مختصات و ابعاد وسیعی است که در صورت نادیده گرفتن آن اجرای این فناوری کاربردی را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند. این مفهوم به معنای شناخت و دانش نظری و نحوهء انجام اعمال كه در سر ( Head) است، عمل و مهارت كه نماد آن در دست ( Hand )است و مغفولترین و مهمترین حوزهء عشق و انگیزه به كارگیری یا یادگیری موضوع خاص كه نماد آن دل یا قلب (Heart) است یاد میشود. سیاست سازمان های مختلف (مخصوصا سازمان های بزگ و گسترده) در حفظ و حراست دارایی های خود مبتنی بر دو روش کاهش هزینه ها و یا نگهداری بهینه از اموال سازمان است و همیشه مدیران ارشد برای حفظ این اموال راهکارهای سنتی ارائه می دهند.این در حالی است که راهکارهای سنتی معمولا برای سازمان های متوسط و کوچک و با ابعاد غیر وسیع،قابل قبول است.

او با این حال میگوید سال 2016 ممکن است ورق را برگردانده باشد زیرا امروزه شرکتهایی مانند اینتل، ARM، آمی و Bae Systems and Accenture همگی از استاندارد هایپرکت (Hypercat) پشتیبانی میکنند. این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که بگونهای همانند ذهن انسان عمل میکنند و میتوانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند. به عنوان مثال به تازگی رباتی طراحی شده که از توانایی ردیابی اشیا برای نظارات و اسپری کردن دقیق آفت کش ها روی گیاهان پنبه استفاده می کند، اسپری دقیق از مقاوم شدن آفات در برابر علف کش ها جلوگیری می کند. در این شرایط پیچیدگی های مدیریت دارایی وحفظ وحراست از آن و مطلع شدن از دارایی های که در دسترس فیزیکی ما قرار ندارد آسان می شود تا بتوانیم به شکل هوشمند از اتلاف و یا سرقت ومفقود شدن اموال سازمان جلوگیری نماییم و یا با اطلاع به موقع از معیوب شدن این تجهیزات قبل از وارد شدن خسارات عمده نسبت به جایگزینی ویا تعمیر آن اقدام نماییم. به گفته آقای ایوانز «اینترنت اشیا با صرفه جویی در وقت، هزینه و حتی جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست، سبب میشود در کار خود بازدهی بهتری داشته باشیم.» استفاده از چنین تکنولوژی به شرکتها، دولتها و مقامات این امکان را میدهد تا در نحوه ارائه خدمات و کالاهای خود به مردم تجدید نظر کنند.

علاوه بر اتلاف زمان و هزینه هایی که برای جمع اوری این اطلاعات وجود دارد، احتمال غلط بودن آن به علت اینکه این آمار توسط انسان جمع آوری شده است نیز بسیار بالا می باشد تا اینکه این اطلاعات بصورت برنامه ریزی شده و سریع وبا درصد خطای خیلی کم همیشه در دسترس باشد. و یا روسیه که بهطور چشمگیری در حال افزایش کنترل بر فضای مجازیست. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مسائل مطرح شده پیرامون ساخت ماهواره خیام توسط روسیه نیز گفت: طراحی کلان و مفهومی ماهواره خیام توسط سازمان فضایی ایران انجام شده است اما ساختش در روسیه اتفاق افتاده و این موضوعی است که ما از روز اول اعلام کردیم و موضوع پنهانی نبود. او در این گام سعی میکند با اضافه کردن عبارت «بازی با اشکال سهبعدی»، صدفها را با شکلهای سهبعدی جایگزین کند.تصاویر بالا مورد پسند مارتینز قرار میگیرند، اما ازنظر وی بازهم کرهی سمت راست بنفش، خیلی بزرگ است.

بخوان  تکنولوژی در کشاورزی و جایگاه آن در زندگی مدرن 1 بیتی

Florian Heubrandner، معاون مدیریت کسب و کار جهانی Lenzing (کمپانی تولید الیاف طبیعی در صنعت پوشاک واقع در اتریش )، میگوید که بلاک چین «شفافیت بیسابقهای» را در معاملات خود با برندها و خردهفروشان ارائه کرده است. مثلا شرکت Concrete Sensors در این کشور دستگاهی را طراحی و تولید کرده که با قرارگرفتن داخل بتن قادر است اطلاعات جامعی را از وضعیت آن به مهندسین ارائه دهد. بر اساس یک قانون نانوشته، هر چیزی که به اینترنت متصل باشد را میتوان هک کرد و محصولاتی که از اینترنت اشیا استفاده میکنند نیز از این قانون مستثنی نیستند. اگرچه هنوز از آن برای نتیجه گیری استفاده میکنند. با این حال، یک مهندس ارشد که در دفتر مرکزی شرکت دولتی شبکه برق چین در پکن کار میکند به SCMP گفت که اغلب مشکلات قطعی در کشور هنوز به صورت دستی رسیدگی میشوند. فت سرعت آپلود هنگام کار یا بارگذاری اطلاعات در بستر اینترنت، به یکی از بزرگترین چالشهای کاربران تبدیل شده است. حتی آنهایی که یکی از محصولات بیشمار مربوط به خانه هوشمند از جمله لامپها، سوییچها و سنسورهای حرکتی را خریداری کردهاند اذعان دارند که اینترنت اشیا در ابتدای راه خود قرار دارد. با این وجود او می گوید که در این حالت دید انسان به ماشین در مدیریت دارایی با استقرار اینترنت اشیاء بهتر می شود وقطعا مزایای ملموس و توانایی نگهداری از راه دور و مدیریت پیشگیرانه وپیش بینی شده می تواند بهره وری را افزایش دهد.

مطمئنا ده سال پیش برای رفتن به جایی نظیر فرودگاه تنها راه پیش روی شما استفاده از تاکسی بود. پارامتر Jitter یک پارامتر بسیار کاربردی است که در کیفیت آپلود و دانلود تاثیر بسیار زیادی دارد زیرا در هنگام تست سرعت نوسان ping را نشان میدهد در نتیجه هر چه عدد آن کوچکتر باشد نوسان کمتر است و همانطور که میدانید با کمتر بودن نوسان، کیفیت اینترنت شما بالاتر خواهد رفت. در این هتل با دانلود یک برنامه میتوان دمای اتاق، سرعت تهویه، روشنایی و تلویزیون را تنظیم کنید. علاوه بر این، شما همچنین میتوانید انتخاب کنید که چه اندازه پهنای باند برای دانلود به روزرسانی در همان تنظیمات در دسترس است. این فرآیند باعث بوجود آمدن انواع جدید عرصه های تجارتی می شوند که قبلا تعریف نشده اند.پتسا صنعت آماده است تا در این بازار جدید همگام و پشتیبان شما باشد.

خودروهای خودران با بهرهگیری از فناوریهای نوین و پیشرفتهای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به کنترل هوشیارانه راننده، در خیابان و جادهها تردد و سرنشینان خود را جابهجا کنند. روشن است که سازمانهایی که از اینترنت اشیاء جهت مدیریت دارایی خود استفاده می کنند چندین گام از سازمانهای رقیب جلوتر هستند، زیرا که ابزارهای آن سازمان تحت کنترل ومراقبت دائمی می باشد و اگر بخواهند تجهیزات فرسوده و یا قدیمی را با تجهیزات جدید جایگزین نمایند با توجه به داشتن اطلاعات کامل از این تجهیزات به کمک اینترنت اشیاء، این امر خیلی آسان و راحت تر از زمانی خواهد شد که بخواهند بصورت فیزیکی نسبت به اموال موجود اطلاعات به روز را جمع آوری کرده وبه تجزیه وتحلیل جایگزینی آن با سایر تجهیزات اقدام نمایند. این قطعات عمدتا شامل یک منبع تغذیه، ماژول کنترل توان، ماژول RF و ماژولهای حسگر هستند.

توسعة دیگری که دارای تأثیر بزرگتری است، به کمتر از دویست سال پیش باز می گردد ـ یعنی جایگزین کردن قدرت اندامیانسان و حیوانات با نیروهای خورشیدی غیراندامییا ذخیره و بازیافت شده: زغال سنگ، نفت، برق و نیروی هسته ای.نیروی باد ـ هوا ـ فقط در دریا می توانست به نحو مؤثر مورد استفاده واقع گردد و عقب نشینی قطعی سبک زندگی قدیم، تا قرن پانزدهم اتفاق نیفتاد، یعنی هنگامیکه تکنولوژی دریایی و تفوق دریایی بر اوضاع جهان مسلط شد. در این تکنولوژی هر دستگاه به صورت هوشمندانه اطلاعات محیطی، اطلاعات سنسوری و یا درخواستهای خود را در قالب بستههای کم حجم بر بستر شبکههای مخابراتی رد و بدل میکنند. هر زمانکه امکان به کارگیری فناوریهای پیشرفته از قبیل تشخیص چهره به عنوان حجم زیادی از اطلاعات شخصی وجود داشته باشد، حریم خصوصی میتواند به عنوان یک مساله مهم و حیاتی تلقی شود. گورسکی در ادامه صحبتهای خود میافزاید:«کیفیت و حجم اطلاعتی که از طریق اینترنت اشیا به دست میآید فرصت بسیار خوبی را پدید میآورد تا نحوه ارتباط ما با دستگاههایی که از آنها استفاده میکنیم محتوا محور و کارآمدتر از گذشته باشد. پس از این اتفاق برای همه روشن شد که در حال حاضر از کار انداختن اینترنت با استفاده از دستگاههایی که از اینترنت اشیا استفاده میکنند چقدر کار آسانی است.

بخوان  قبل از اینکه خیلی دیر شود درباره تکنولوژی چه باید کرد

تحقیقات کانلن و جیمز در سال ۱۹۹۸ نشان داد که می توان بین خصیصه های دارایی های اقتصادی و ارزش دارایی های تجاری در یک بازار ارتباط برقرار کرد. زیرا وقتی مرورگر خود را باز می کنید هر صفحه بارگیری می شود. با تمام اینها گورسکی اینترنت اشیا را حتی از منظر افرادی که تجربه زیادی در این زمینه دارند، یک بازار رشد نیافته توصیف میکند. این درس برای دانشجویان و فارغالتحصیلان مقطع کارشناسی که قصد ادامه تحصیل و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد گرایش هوش مصنوعی را دارند، بسیار مهم است. استفاده از این تکنولوژی گسترده خدماتی وسیعی از بهبود زندگی فردی، رشد خدمات شهروندی تا توسعه خدمات شهری در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره را شامل میشود. چگونگی انتقال و جذب تکنولوژی در جهان سوم ، هم از نظر علمی و هم از نظر ابعاد فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، مبحث پیچیده ای است که سالهاست نه تنها کشورهای در حال توسعه ؛ بلکه بسیاری از مجامع پژوهشی غرب و شازمانهای بین المللی را به خود مشغول داشته است .

همچنین به گفته شرکت جامعه اینترنت (Internet Society) امروزه با استانداردسازی در زمینههای جدیدی که به این امر نیازمند هستند، دستگاهها و برنامههای بیشتری میتوانند به یکدیگر متصل شوند. اولین شهر پنسیلوانیا بود، اما از آنجایی که قرار بود نمایشگاه بازی­های ویدئویی E3 در ماه می در ساحل غربی برگزار شود این اتفاق رقابت بیشتری را ایجاد می­کرد، این رویداد تابستانی لغو شد. دوره آموزش تئوری و عملی الگوریتم ژنتیک برای آن دسته از دانشجویانی که به حوزه الگوریتم ژنتیک علاقهمند هستند و قصد دارند مطالب بیشتری در این خصوص یاد بگیرند، میتوانند از این دوره آموزشی استفاده کنند. ویرایش ژن بدن، ساخت اسپره هوشمند، ساخت اعضای بدن به کمک پرینترهای 3 بعدی، الگوریتم هایی برای پیش بینی مرگ انسان ها و ساخت جنین به کمک سلول های بنیادی از دیگر فناوری های جدید در حوزه پزشکی محسوب می شوند. این نرم افزار با استفاده از تکنیک های بروز شده پردازش تصویر و همچنین الگوریتم های بینایی ماشین توانایی آن را دارد که به صورت یک ناظر امنیتی شبانه روزی و بدون اشتباه از مکان های از پیش تعریف شده حفاظت کند. شرکتهای بزرگی مانند گوگل و مایکروسافت نیز اقدامهایی در مورد توسعهی پروژههایی مانند سیستم تشخیص اجسام درون تصویر نیز انجام دادهاند؛ اما تا به حال آن را برای استفاده عموم منتشر نکرده اند.

تکنولوژی در آموزش زبان به نحوی عمل کرده که امروزه حتی می توان به صورت مجازی دورهمی و گردهمایی هایی تشکیل داد و در آنجا در مورد مباحث آموزشی به بحث پرداخت. ولی در سامان های بزرگ و با ابعاد وسیع که می خواهند اموال گران قیمت و حساس خود را بصورت لحظه ای در نقاط مختلف شهر، کشور و یا اقصی نقاط جهان کنترل نمایند، راهکار قابل قبول و مناسبی نیست. حیدری تاکید کرد: قطع شدن اینترنت پیش میآید و ممکن است در هر جای کشور ما یا دنیا این مسئله اتفاق بیافتد. از آنجایی که این فناوری تکامل یافته است، قوانین تعامل بین رایانهها باید با آن تکامل می یافت.

بخوان  آیا در تکنولوژی خوب هستید؟ این است یک سریع امتحان برای یافتن

در آینده ای نه چندان دور ، صدها میلیون نفر ، سپس میلیارد ها نفر از افراد و مشاغل با میلیارد ها و سپس تریلیون ها دستگاه هوشمند و ارتباطی ، مرزهای سیستم های فعلی را بسط میدهند و پتانسیلی ایجاد میشود برای تغییر روش کار ، یادگیری ، سرگرمی و نوآوری. در سال ۱۹۹۱، کوین اشتون(Kevin Ashton) برای اولین بار اصطلاح اینترنت اشیاء (Internet of Things) را به کار برد که به سرعت مورد استقبال سایرین قرار گرفت. به عنوان مثال هوشمندی یخچال آشپزخانه شما در تشخیص زمان به اتمام رسیدن مواد مصرفی ضروری شما، برقراری تماس با سوپرمارکت و خرید محصول مورد نظر نمونه ای از هوشمندی اشیاء و استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیاست. با این حال، اگه روتر اینترنت شما آنتن داره، میتونین اونها رو زاویه بدین تا سیگنال Wi-Fi شما مستقیماً از طریق دیوارها عبور کنه و قدرت سیگنال رو حفظ کنه و اینطوری افزایش سرعت و قدرت اینترنت خودتون رو شاهد باشین.

هوش مصنوعی: قابلیت برقراری ارتباط بین دو شی بدون دخالت انسان مستلزم “هوشمندی” اشیاءست. استفاده از حسگرها اینترنت اشیاء را از یک شبکه منفعل استاندارد از دستگاهها به یک سیستم فعال دارای قابلیت یکپارچهسازی در دنیای واقعی تبدیل میکند. امید است با ارتقا کمی و کیفی که در سالهای اخیر در زیرساخت های کشور شاهد هستیم به زودی شاهد تولید انبوه حسگرها با قابلیت استفاده از اینترنت اشیا، امکان استفاده از این تکنولوژی به صورت گسترده در صنعت، علوم و زیرساختهای زندگی شهری فراهم آید. Python: این زبان نیز یکی از پرکاربردترین زبانها در حوزهٔ هوش مصنوعی است و از دلایل محبوبیت این زبان در حوزهٔ هوش مصنوعی میتوان به وجود لایبرریهای کاربردی آن مانند Numpy (برای ایجاد قابلیت انجام محاسبات علمی)، Scypy (برای محاسبات پیشرفته) و Pybrain (برای استفاده در حوزهٔ یادگیری ماشینی) اشاره نمود که برای شروع یادگیری این زبان نیز میتوانید به دورهٔ رایگان آموزش پایتون در سکان آکادمی مراجعه نمایید.

در این میان مایکروسافت برای حل این مسئله در مقیاس تجاری، سیستم اختصاصی خودش به نام «IoT Central» را برای دستگاههایی که از اینترنت اشیا بهره میبرند معرفی کرده است. در نهایت همین موضوع که هنوز به طور دقیق موارد استفاده و پتانسیل آن را نمیدانیم، اینترنت اشیا را به فناوری جذاب و هیجان انگیز تبدیل کرده که میتواند به شکل گستردهای بر زندگی ما اثر بگذارد. با این حال مقولهی هوش مصنوعی تا پیش از معرفی شدن سوپرکامپیوتر «دیپ بلو» (Deep Blue) توسط کمپانی IBM هنوز توجه جهانیان را به خود جلب نکرده بود. حال که با مفهوم شبکه آشنا شدیم، دید خود را از یک مکان فیزیکی کوچک خارج کرده و شبکهای را تصور کنید که به وسعت کل زمین بوده و شامل چندین میلیارد کامپیوتر متصل به هم میشود.

این سیستم یک پلتفرم مرکزی را در اختیار کسب و کارها میگذارد تا با کمک آن دستگاههای متصل به اینترنت اشیا را مدیریت کنند. بی شک هر تکنولوژی همراه با مزایای بیشماری که در اختیار جامعه بشری قرار میدهد با چالشهای فراوانی در پیادهسازی روبروست از جمله این چالشها در حوزه اینترنت اشیا میتوان به امنیت، رعایت موازین حریم خصوصی افراد، پیچیدگی عملیاتی، قابلیت مقیاسپذیری و نیازمندیهای لازم جهت پذیرش از سوی کاربران اشاره کرد. دانیل کرویر مینویسد: «مراوک معتقد است که احساسات تنها ابزاری برای به چالش کشیدن رفتار به سوی بقای یک گونه باشد» این سؤال که آیا یک ماشین قادر به درک احساسات هست یا تنها اینگونه مینمایاند، یک سؤال فلسفی است. چند سالی است که کاربران اینترنت با موضوع جدیدی از سوی مسوولان ICT کشور که همان راهاندازی شبکه ملی اطلاعات است، مواجه شدهاند. هدف اصلی اینترنت ملی چیست؟ جیمز کلپر مدیر اداره اطلاعات ملی دولت آمریکا پیشتر در سال 2016 گفته بود:«در آینده سرویسهای اطلاعاتی ممکن است از اینترنت اشیا برای اهدافی مانند شناسایی، نظارت، ردیابی موقعیت مکانی، جذب نیروی جدید یا دسترسی پیدا کردن به شبکههای اینترنتی مختلف و نام کاربری و رمز عبور افراد استفاده کنند.» پس از این صحبتها بود که ویکیلیکس با انتشار اسنادی مدعی شد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) با استفاده از حفرههای امنیتی در یک تلویزیون سامسونگ متصل به اینترنت از کاربران آن شنود میکرده است.