آیفون می‎تواند هر آهنگی که می‌شنود را به شما معرفی می‌کند

تشخیص آهنگ‌ها در آیفون

چگونه یک آهنگ را از طریق آیفون خود تشخیص دهیم؟

 منبع

آیفون شما یک ویژگی مفید دارد که ممکن است از آن اطلاعی نداشته باشید. شما از طریق این قابلیت می‌توانید آهنگی که در رادیو پخش می‌شود را بدون نیاز به باز کردن برنامه خاصی شناسایی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشت خود را به پایین بکشید و روی یک دکمه ضربه بزنید. به گزارش cnbc، این قابلیت بخشی از ادغام آیفون و آی‌پد با سرویس تشخیص موسیقی Shazam است که اپل در سال ۲۰۱۸ آن را خریداری کرد. برای انجام این کار شما حتی نیازی به نصب Shazam ندارید. در ادامه به نحوه راه اندازی این ویژگی اشاره می‌کنیم.

نحوه نصب:

هنگامی که این کار را انجام دادید، می‌توانید با کشیدن انگشت از سمت راست بالای صفحه به پایین برای باز کردن Control Center و سپس ضربه زدن روی دکمه Shazam، از آیفون خود برای شناسایی آهنگ استفاده کنید. تلفن شما برای چند ثانیه گوش می‌دهد، سپس هنرمند و عنوان را در بالای صفحه نمایش شما نشان می‌دهد و تاریخچه آهنگ‌هایی را که شناسایی کرده اید ذخیره می‌کند تا بتوانید بعداً به عقب برگردید و آن‌ها را ببینید. برای انجام این کار، فقط دکمه Shazam را فشار داده و نگه دارید.


این اقدامات تشخیص موسیقی را به Control Center اضافه می‌کند که با کشیدن انگشت از سمت راست بالای صفحه به پایین  یا اگر آیفونی با دکمه هوم دارید از پایین صفحه به آن دسترسی پیدا می‌کنید.

بخوان  اکنون می توانید ویندوز 11 را به صورت یکپارچه بر روی مک های سیلیکونی اپل با مهر تایید مایکروسافت اجرا کنید

بیشتر بخوانید


بخش تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

روی Control Center ضربه بزنید.

در قسمت «More» به پایین بروید و روی دکمه سبز رنگ «+» در کنار «Music Recognition» ضربه بزنید.