ابداع آنتن برای موشک‌های مافوق صوت توسط چینی‌ها

سلاح‌های مافوق صوت نسل جدید ادوات جنگی هستند، زیرا این سلاح‌ها با سرعتی بیش از ۵ ماخ، یعنی پنج برابر سرعت صوت حرکت می‌کنند.

سال گذشته، مهندسان ارتش چین ادعا کردند که با استفاده از فرستنده های پرقدرت به این سد پلاسمایی نفوذ کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پستپژوهشگران دانشگاه شانگهای جیائو تونگ در چین از پهنای باند استفاده از دستگاه‌های وای فای برای برقراری ارتباط با سلاح‌های مافوق صوت استفاده کرده‌اند.

با این حال، دستیابی به این ارتباط ساده نیست، زیرا فرکانس‌های پایین‌تر نویز بیشتر بر روی سطح موشک ایجاد می‌کند که منجر به کاهش قدرت و کیفیت می‌شود.

یک سلاح مافوق صوت توسعه توسط چین می‌تواند یک ناو هواپیمابر متحرک را از فاصله 932 مایلی (1500 کیلومتری) مورد اصابت قرار دهد و از سیستم‌های دفاعی موجود نیز فرار کند.

ارتباط با سلاح‌های مافوق صوت

این پژوهش در مجله Microwaves که یک نشریه معتبر است منتشر شده است.

پژوهشگران برای غلبه بر این چالش‌ها، یک فراماده به فرد ایجاد می‌کنند که به آن استاندارد اضافه می‌شود. این فراماده، غشای نازکی است که از سیم‌هایی با شکاف‌های پیچ‌خورده و خم مانند تشکیل می‌شود که به دستگاه الکترومغناطیسی کمک می‌کند.

گفتنی است که پژوهشگران دانشکده اطلاعات الکترونیک و مهندسی برق در دانشگاه شانگهای جیائو تونگ از بودجه موجود برای توسعه شبکه های ۶G برای تلفن های هوشمند استفاده کرده اند تا با موشک های مافوق صوت ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیاممنبع

با این حال، پژوهشگران اطلاعاتی از تونل باد یا پروازهای آزمایشی این نوآوری ارائه نشده اند.

بخوان  چت‌بات «مایکروسافت» می‌خواهد اسرار هسته‌ای را بدزدد!

با این، در این سرعت‌های شدید، حداقل سلاح‌ها می‌توانند از 36 درجه سانتی‌گراد درجه فارنهایت (2000 سانتی‌گراد) فراتر و غلافی از پلاسمای داغ در اطراف آن ایجاد کنند که باعث می‌شود ابزارهای رادیویی مسدود و خاموش شوند. این مشکل می‌تواند در هنگام وقوع ارتباط با سلاح، به خصوص که یک حمله باید انجام شود، مشکلاتی ایجاد می‌شود.

آزمایش‌های انجام‌شده با استفاده از این فراماده نشان داد که سطح نویز به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

محققان چینی موفق به طراحی سیستمی برای برقراری ارتباط با سلاح‌های مافوق صوت شدند.

پژوهشگران همچنین مطمئن هستند که سیگنال‌های فرکانس پایین را می‌توان توسط آنتن به یک پرتوی متمرکز تبدیل کرد که می‌تواند مستقیماً به جلو هدایت شود تا بر نقطه کور جلوی موشک غلبه کند.

این گروه از دانشمندان، یک آنتن نرم و فوق باریک ساختند که به راحتی به بدنه سلاح و به دور گرمای شدید در اطراف دماغه موشک عقب متصل می‌شود.

دانشمندن چگونه این کار را انجام دادند؟

اکنون فناوری اولین در نوع خود در جهان برای ارتباط با موشکی با سرعت ۲۰ ماخ با استفاده از فرکانسهای ۲۶ و ۵۰ گیگاهرتز به موفقیت دست یافته است.

می‌گویند: فرکانس پایین نیز می‌تواند به افزایش عملکرد در زمینه‌هایی مانند شناسایی و موقعیت‌یابی هدف کمک کند.

پژوهشگران در آزمایش‌های زمینی دریافت می‌کنند که آنتن در فرکانس‌های بین ۵.۲ تا ۵.۸ گیگاهرتز به عملکرد قابل توجهی دست یافته است. این فرکانس‌ها معمولاً برای تلفن‌های هوشمند ۵G، روترهای پرسرعت وایفای و سایر دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت استفاده می‌شوند و جایگزین کم‌هزینه‌هایی برای برقراری ارتباط با مافوق صوت هستند.

بخوان  ویدئو / دسترسی به واکسن سرطان، احتمالا تا سال ۲۰۳۰