ابداع یک نوع شیشه جدید برای خودروها


شرکت تولید شیشه اتومبیل چینی “فویاو” به تازگی از توسعه شیشه‌ای(شیشه جلو) برای خودروها خبر داده است که بسیار هوشمند و پیشرفته بوده و مجهز به عایق حرارتی نیز هست.

به گزارش ایسنا و به نقل از چینادیلی، به لطف فناوری به کار گرفته شده توسط شرکت چینی فویاو (Fuyao) مستقر در فوژو، شیشه خودرو دیگر تنها برای جلوگیری از ورود باد و باران به خودرو نیست و می توانم آن را به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند استفاده کنم. این شیشه هوشمند از مواد فوق‌العاده‌ای از مواد فوتوالکتریک جدید، حسگرها و وسایل الکترونیکی بهره می‌برد.

شیشه خودرو در راه است

در طول سه دهه گذشته، شرکت فویاو ماشین خود را در تولید شیشه های نوآورانه و پیشرفته خودروسازی کرده است. این شرکت ۴ درصد از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه (R&D) می‌کند و ۹ پلت فرم ملی تحقیق و توسعه از جمله یک مرکز برای دانشگاهیان ساخته شده است. در خارج از کشور، این شرکت ۶ مرکز تحقیق و توسعه برای هماهنگ کردن منابع جهانی در صنعت شیشه‌سازی تاسیس شده است.

شیشه خودرو در راه است

این شرکت با تجربه‌هایی که در نوآوری دارد، شیشه‌های پنجره قطار پرسرعت مگلو را توسعه داده است. این قطار با طراحی سریع ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت و در حال حاضر سریع‌ترین وسیله نقلیه تجاری زمینی جهان است.

شیشه خودرو در راه است

فویاو با تنظیم ساختار داخلی مواد، شیشه‌های را برای قطار توسعه داد که نه تنها وزنی دارد، بلکه افراد را قادر می‌سازند که با لمس پنجره، میزان نور را تنظیم کنند.

همزمان با توسعه سریع فناوری‌های دیجیتال در چین، شرکت فویایو یک پروژه تولید هوشمند دیگر را در سال گذشته آغاز کرد. به گفته این شرکت، هر سه خودروی تولید شده در سراسر جهان، یکی از آنها از شیشه‌های فویاو می‌کند.

شیشه خودرو در راه است

انتهای پیاممنبع