ادغام iCloud اپل در برنامه عکس مایکروسافت وارد می شود

این خبر در جریان این شرکت اعلام شد رویداد اکتبر Surface، که شاهد عرضه ی سری جدید لپ تاپ ها بودیم و کانوا-الهام گرفته طراحی گرافیکی ابزار Microsoft Designer.

همکاری نزدیک تر

کاربران می توانند انتظار همکاری بیشتر بین این دو شرکت را در آینده داشته باشند، با تایید مایکروسافت که هر دو برنامه Apple TV و Apple Music نیز در سال 2023 به دستگاه های ویندوزی خواهند آمد.

مایکروسافت برنامه های خود را برای یکپارچه سازی فاش کرده است اپل iCloud به برنامه Photos خود.

حرکتی برای آوردن iCloud به جدیدترین ویندوز سیستم عامل برای کاربران اندروید که مدت‌هاست قادر به دسترسی به پیام‌ها، تماس‌ها، مخاطبین و رسانه‌های خود در رایانه‌های شخصی ویندوزی هستند، تعجبی نخواهد داشت.

برنامه Apple iCloud برای ویندوز 11 انتظار می رود در نوامبر امسال راه اندازی شود.منبع

این حرکت غافلگیرکننده جدیدترین از مجموعه اقداماتی است که هر دو شرکت فناوری برای افزایش همکاری در چند سال گذشته برداشته اند. این شامل یک برنامه سبک وزن iCloud برای ویندوز 10 و انتشار یک برنامه Apple TV برای جدیدترین نسل کنسول های Xbox است.

در کنار فضای ذخیره ابری با همگام سازی بین این دو پلتفرم، مایکروسافت همچنین یک برنامه Apple Music را برای کاربران ایکس باکس اعلام کرد که اکنون قابل دانلود است – تنها پنج سال از زمان راه اندازی Spotify در سیستم بازی.

از طریق یک ادغام جدید با iCloud و برنامه Photos در ویندوز 11، می‌توانید به تمام عکس‌ها و ویدیوهای خود از آیفون خود مستقیماً در برنامه Photos دسترسی داشته باشید. مایکروسافت گفت: این یکپارچه است، فقط برنامه iCloud برای ویندوز را از فروشگاه مایکروسافت نصب کنید و انتخاب کنید که iCloud Photos خود را همگام سازی کنید.

کاربران محبوب اپل ذخیره سازی ابری عکس پلتفرم به زودی می‌تواند رسانه‌های خود را از طریق برنامه iCloud برای ویندوز همگام‌سازی کند. اما شرکت‌کنندگان Windows Insider می‌توانند فوراً شروع کنند، با این ویژگی جدید که از قبل در آخرین به‌روزرسانی Photos موجود است.