ارائه راه حلی هوشمند برای استفاده نابینایان از تلفن همراه

من می‌خواهم آگاهم و دانش‌آموزان در مورد نابینایی را افزایش دهم. الان خیلی از مردم نمی‌دانند که اگر نابینا شوند یا کسانی که نابینا شوند، چه باید بکنند. آن‌ها نمی‌دانند چگونه از استفاده از فناوری و در جامعه مشارکت کنند. ما می‌خواهیم به افراد نابینا بگویم شما هنوز یک فرد عادی هستید و هنوز هم می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید.

  • بزرگترین چالش در حل این مشکل چیست؟

هدف ما این است که افراد دارای معلولیت را دوباره به استفاده از فناوری نزدیک کنیم. در حال حاضر ما روی افراد نابینا می‌کنیم، اما در آینده می‌خواهیم دیگران را هدف قرار دهند. ما همچنین بر صفحه کلید خود، به افراد نابینا و کم بینا نیز آموزش می‌دهیم. آن‌ها در این آموزش استفاده از گوشی‌های هوشمند و کامپیوتر خود را به یاد می‌گیرند. افراد نابینا و کم بینا می‌توانند همیشه برای اطلاعات بیشتر به شرکت ما مراجعه کنند. ما همچنین فکر می کنیم مهم است که ما به عنوان یک شرکت برای دوستان و خانواده خانواده ارزش قائل شویم. اگر ما نیز به آنها کمک کنیم، به نفع نابینایان خواهد بود. ما می‌خواهیم جامعه‌ای جهانی بسازیم تا در نهایت نابینایان و کم‌بینایان مستقل در آن زندگی انجام دهند.

  • Hable One چگونه به وجود آمد؟

ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One می‌دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل از راه دور است که می‌توانید از بلوتوث با دستگاه‌های تلفن همراه خود استفاده کنید. برای استفاده از آن، باید در 10 متری دستگاه با دستگاه های تلفن همراه جفت شده باشید. این می‌تواند در فضای باز نیز باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبوردها است، اما دکمه ها متفاوت هستند. با Hable One می‌توان تایپ کرد و حرکت کرد. به این ترتیب می‌توانید برای مثال برنامه‌ها را باز کنید. تایپ با صحبت کردن با دستگاه انجام می‌شود: سپس به طور خودکار آنچه شما می‌گویید تایپ می‌کند. ما همچنین صفحه کلید بریل را به دستگاه اضافه کردیم. اما در عمل فقط حدود ۱۰ درصد از کاربران از این استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که خط بریل را می‌سازد و می‌تواند چیزی باشد که نسل‌های قدیمی از آن استفاده می‌کنند.

بخوان  احتمال وقوع فاجعه‌های مشابه چرنوبیل در عرصه هوش مصنوعی

انتهای پیاممنبع

از گوشی‌های هوشمندی که نابینا هستند، سخت است اما شرکت «Hable One» راه حلی برای آن ساخته است که این وسیله را با گوشی‌ها برای این کار از افراد آسان‌تر می‌کند.

برای حل این مشکل، شرکت ها باید فراگیرتر شوند. به شرکت های فعال در صنعت و بهداشت. بنابراین ما از شرکت‌های بزرگ نیاز داریم و می‌خواهیم با آنها همکاری کنیم. به این ترتیب افراد نابینا و کم بینا راحت تر ما را پیدا می کنند. ما می‌خواهیم محصول و آموزش خود را از طریق شرکت‌های بزرگ ارائه دهیم. چالش ایجاد شده در ارتباطات است. هرچه همکاری‌های بیشتر انجام شود، جامعه فراگیرتر برای نابینایان و کم بینایان خواهد بود.

  • چرا این کار یک چالش است؟

ما می‌خواستیم محصول را جذاب کنیم و متوجه شدم که در هلند بهتر از هند عمل می‌کنم. من به هلند نقل مکان کردم زیرا می‌خواستم در اینجا در زمینه طراحی صنعتی تحصیل کنم. به زودی متوجه شدم راه اندازی یک شرکت در اینجا بسیار آسان تر از هند است. نمونه‌های اولیه در کنار تحصیل در هلند ساخته شد. این کشور فرصتهای خوبی دارد. فرصت‌های زیادی را می‌دهند و همچنین دانش‌آموزان زیادی در زمینه راه‌اندازی یک تجارت وجود دارد. اگر این شرکت در کشور دیگری راه‌اندازی می‌کرد، مطمئن نیستم که چگونه می‌شود.

  • کدام مشکل را می‌توانید حل کنید؟

به گزارش ایسنا، راه حل آن‌ها توسعه یک صفحه کلید کوچک گوشی هوشمند با عملکردهای مختلف برای افراد نابینا و کم بینا است. سایت «آی او» به تازگی با یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام «آیوشمن تالوار» در این باره صحبت کرده است.

بخوان  کشف یک دنباله گازی رکوردشکنی در پی یک خوشه کهکشانی
من در یک رویداد دو روزه در هند برای حل مشکلات اجتماعی شرکت کردم. پدربزرگ خودم نابینا است. من با نابینایان بیشتر در مورد مشکلاتی که با آن روبرو بودند صحبت کردم. متوجه شدم که آن‌ها یک کیبورد می‌خواهند دوباره از تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند. من یک مهندس هستم و به همراه سایر مهندسان می‌خواستیم مشکل فناوری را برای افراد نابینا و کم بینا حل کنیم. برای این کار با یک موسسه نابینایان همکاری کرد.

  • شما از هند به هلند مکان کردید. این امر چه تاثیری بر راه اندازی شرکت شما داشتید؟

دستیابی به افراد مناسب است زیرا بسیار بزرگ شده است و گروه افراد نابینا و کم بینا نسبتاً کوچک هستند. ما برای دستیابی به مخاطبان هدف خود را به دسترسی وسیعی نیاز داریم.