افتتاح اولین بیمارستان متاورس در امارات


امارات متحده عربی، قصد دارد اولین متاورس پزشکی جهان را راه اندازی کند. در این فناوری بیماران می‌توانند از طریق پروفایل‌های خود وارد این فضا شده و با پزشکان تعامل کنند.

به گزارش سایت gadgets۳۶۰، امارات تصمیم گرفته تا با اکتشاف فناوری متاورس، وارد میدان شود. این کشور اکنون در حال آماده شدن برای راه اندازی اولین بیمارستان جهان در متاورس است که بیماران می‌توانند از طریق پروفایل‌های خود برای مشاوره و معالجه به آن مراجعه کنند.

انتظار می‌رود که این مرکز دیجیتال تا ماه اکتبر به بهره برداری رسیده و توسط گروه تجاری بین المللی Thumbay Group کنترل شود. امارات با راه اندازی این فناوری به دنبال رونق گردشگری پزشکی در متاورس است.

اولین بیمارستان متاورس

بر اساس گزارش‌ها، مقامات حاکم بر بخش مراقبت‌های بهداشتی امارات، شرکتی را برای آموزش پزشکان منتخب در مورد نحوه درمان بیماران در دنیای مجازی استخدام کرده اند. در حال حاضر، ساختار پرداخت هزینه برای پزشکانی که در متاورس کار می‌کنند، قطعی نشده، اما انتظار می‌رود حقوق آن‌ها با اپراتور‌هایی بهداشتی برابر باشد.

همچنین این کشور، به عنوان بخشی از برنامه‌های خود، گروه Thumbay فناوری‌های دیگری مانند هوش مصنوعی (AI)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) را ادغام می‌کند تا مراحل درمان بیماران در متاورس را دقیق و همه‌جانبه کند. گزارش‌های تحقیقاتی انتظار دارند تا سال ۲۰۲۴ سهم بازار برای متاورس به ۸۰۰ میلیارد دلار برسد.

امارات متحده عربی ظاهرا در حال تسریع تلاش‌ها برای تبدیل شدن به یکی از پذیرندگان اولیه این سناریوی دنیای دیجیتال است. در ماه آوریل، این کشور اعلام کرد که به متاورس و توکن‌های غیر قابل تعویض وارد شده است. این اقدام پس از آن که ابوظبی و دبی فعالیت‌ها و تجارت‌های مرتبط با رمزنگاری را در امارات قانونی کردند، اعلام شد. مناطق خاورمیانه قصد دارند اقتصاد‌های دیجیتال خود به صنعت کریپتو را  پیوند دهند.

نه فقط شرکت‌ها، بلکه خود دولت امارات نیز برای تثبیت حضور خود در دنیای مجازی تلاش می‌کند. سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی (VARA) که اخیراً تأسیس شده ، به طور رسمی کار خود را در ماه می برای نظارت روی متاورس آغاز کرده است.


بیشتر بخوانید


 منبع