انتشار نمایش زنده از زمین و ماه در یک قاب توسط اوریون

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، تصویری که به تازگی از مأموریت قمری “آرتمیس ۱” منتشر شده است، نمایش فضایپیمای اوریون را در حالی که در مدار برگشتی از ماه به سمت زمین پرواز می‌کند، به نمایش می‌گذارد که در آن می‌توان زمین و ماه را همراه با بخشی از فضاپیمای نشان داد. اوریون تماشا کنیم.

گفتنی است که این تصویر جدید که ماه و زمین را در یک قاب نشان می دهد، با تعداد زیادی از تصاویر مخابره شده از ماموریت های برنامه آپولو در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، بالاترین کیفیت تصویر زنده از آن سوی ماه تا امروز است.

انتشار نمایش زنده از زمین و ماه در یک قاب توسط اوریون

فضاپیمای اوری که در ماموریت “آرتمیس ۱” به سوی کره ماه رهسپار شده است، اکنون با فاصله گرفتن از تنها قمر، از اعماق فضانمایی زنده از زمین و ماه را به تصویر کشیده شده است.

این نماهای حماسی فقط جنبه زیبایی و لذت بردن را ندارند، بلکه فیلم‌ها و عکس‌های حاصل از این مأموریت‌ها نیز سرمایه‌گذاری‌های آینده برنامه آرتمیس کمک می‌کند. ناسا می‌خواهد مطمئن شود که این فضاپیما آماده حمل و ارسال انسان‌ها برای ماموریت‌های بعدی به ماه است. بنابراین انتظار دارد دو مامور بعدی «آرتمیس ۲» در سال ۲۴ و پس از آن «آرتمیس ۳» در ۲۰۲۵ شهرنوردان را در نهایت در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ در سطح ماه مستقر کند.

فضاپیمای اوریون قرار است در تاریخ ۱۱ دسامبر در اقیانوس آرام و در سواحل کالیفرنیا به زمین بازگردد.

تعداد زیادی از فضاپیماهای علمی، زمین را ترک و فواصل دور را فتح کرده اند، اما آنها به صورت زنده پخش نشده اند. نمونه‌ای که به آن اشاره می‌شود، تصویر «نقطه آبی کم‌رنگ» است که توسط کاوشگر «وویجر ۱» ناسا در سال ۱۹۹۰ گرفته شد. این فضاپیما هنگام گرفتن این عکس بالای سطح تراز منظومه شمسی و فراتر از سیاره نپتون بود.

بخوان  اینستاگرام از کار افتاده و بسیاری از حساب‌های کاربری را به حالت تعلیق درآورده است - این چیزی است که ما می‌دانیم

انتهای پیاممنبع

شاید مشهورترین نمونه از این تصاویر زنده، تصویری سیاه و سفید از ماه در ماموریت «آپولو ۸» بود. پخش زنده این تصاویر در شب کریسمس در تاریخ ۲۴ دسامبر ۱۹۶۸ در حالی انجام شد که فرانک بورمن، جیم لاول و بیل اندرس فضانوردان ناسا، اولین انسان‌هایی بودند که به دور ماه می‌چرخیدند.

ناسا این روزها در حال پخش ویدئوهای باورنکردنی از مأموریت «آرتمیس ۱» است که توسط فضایپیمای اوریون که در حال حاضر نزدیک به ۴۳۵ هزار کیلومتر از زمین فاصله دارد، است. اوریون در یک مدار برگشتی به دور ماه در حال پرواز است، به این معنی که ماه دور است و بر خلاف مسیر ماه به دور زمین می‌چرخد.