«اوبر» ربات‌ها را به جای رانندگان به کار می‌گیرند

این ربات‌های شش چرخی که در پیاده‌رو حرکت می‌کنند، متعلق به «کارتکن» (Cartken) هستند که مهندسان سابق گوگل آن را ساخته‌اند. ربات‌ها صندوقی دارند که می‌توانند تا ۲۴ پوند بار را حمل کنند.

اوبر در پروژه «اوبرایتز»(UberEats)، از ربات‌های خودران برای تحویل دادن اقلام غذایی در میامی، فلوریدا استفاده می‌کند و این پروژه در سال آینده در شهرهای بیشتری توسعه می‌یابد.

انتهای پیاممنبع

«اوبر» ربات‌ها را به جای رانندگان به کار می‌گیرند

«اوبر» طی همکاری با یک استارت‌آپ حوزه فناوری قصد دارد ربات‌ها را به جای رانندگان انسان، برای تحویل دادن اقلام غذایی به کار ببرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، «اوبر» (Uber) ممکن است پس از روبه‌روی با مشکلات حقوقی از سوی افرادی که به دنبال افزایش حقوق هستند، به دنبال جایگزین کردن برخی از مسافران انسان با ربات‌ها باشند.

ربات‌های کارتکن بدون راهنمایی انسان، در پیاده‌روها و معابر حرکت می‌کنند. این ربات‌ها از هوش مصنوعی و فناوری ناوبری و نقشه‌برداری با دوربین‌های کارت‌کن استفاده می‌کنند که برای وسایل نقلیه کوچک خودران توسعه می‌یابد تا با خیال راحت در اطراف ابران پیاده‌کننده حرکت کنند. ربات‌های کارتکن می‌توانند شرایط آب و هوایی گوناگون از جمله باران و برف را مدیریت کنند.

«کریستین برش» (Christian Bersch)، گیرنده کارتکن و یکی از بنیان‌گذاران این شرکت گفت: ما هیجان‌زده هستیم که می‌توانیم با همکاری با اوبر بتوانیم به ارمغان می‌آوریم و در نهایت کشورهای مرتبط را ایجاد می‌کنیم. ما با هم این فرصت را داریم که ترافیک را کاهش دهیم، با کارهایی که می‌توانیم به آنها کمک کنیم تا بتوانیم حمل و نقل را افزایش دهیم و سریع، راحت و بدون مصرف را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاوریم.

بخوان  کلاه ایمنی، جان موتورسوار را از مرگ حتمی نجات داد + فیلم

اوبر از ماه مه در حال آزمایش کردن ربات‌ها است و برای اولین بار، فناوری‌های ساخته‌شده توسط «سرو رباتیکز»(Serve Robotics) را در لس‌آنجلس، سن دیگو و دبی به کار گرفت. اکنون اوبر با کارتکن همکاری می‌کند که در ماه ژوئن از ربات‌های خود در محوطه «دانشگاه ایالتی اوهایو»(OSU) استفاده کرد.

به نظر می‌رسد سواری‌های رباتیک، راه حلی برای آینده هستند زیرا از شرکت‌ها به دنبال استفاده از روبوتاکسی‌ها و ربات‌های تحویل کالا هستند.

نرم افزار crm سرو بررسی همه جانبه نرم افزار crm سرو نرم افزار crm.