اینترنت اشیا؛ مسیری شگفت انگیز در زندگی انسان مدرن 1 بیتی

آیا هوش مصنوعی و رباتیک یکی هستند؟ در یکی از این داستانها فردی که از قبل دستیار خانگی الکسا شرکت آمازون را داشته، یک گوگل هوم نیز میخرد و سربهسر آن میگذارد. به این نتیجه رسیدیم که این ارزشها و قواعد نباید همان ارزشها و قواعد جامعه انسانی باشند. نکته مهم این است که انسانها نمیتوانند هرچقدر بخواهند یاد بگیرند. هوش مصنوعی باعث میشود که رباتها و ماشینها مانند انسان فکر کنند و کارهای او را تقلید کنند. در حقیقت این فناوری به ماشینها کمک میکند خودشان بدون نیاز به کمک انسان به دادهها دسترسی پیدا کنند و موارد مختلف را یاد بگیرند.

شرکتهای فناوری که درحالتوسعه سیستمهای یادگیری ماشینی هستند، از چندین فارغالتحصیل دکترای هوش مصنوعی و نوروفیزیک (Neurophysics) استفاده میکنند. از این طریق، صدها هزار توسعهدهنده در جهان که تخصص یا زمان کافی برای تولید شبکههای عصبی و سیستمهای یادگیری ماشینی را ندارند، میتوانند از این شبکههای عصبی کودک استفاده کنند. حالت داخلی (Internal State): موثرترین راه برای مدیریت مشاهدهپذیرى ناقص این است که، عامل بر آن بخشی از جهان نظارت داشته باشد که امکان دیدنش را ندارد. محیط های آموزشی از منظر ساختن گرایی متمرکز بر نیازهای فراگیر است به طوری که فراگیر به طور فعال در فرآیند یادگیری درگیر شده و این امر منجر به جذب اطلاعات جدید توسط آنان می شود. این امر با دستگاههای هوشمند مجهز به اینترنت اشیا که گلولههای غذا را وزن میکنند و به سمت دام میفرستند، امکانپذیر است. این شرکت تایوانی که بزرگترین تولیدکننده قطعات کامپیوتری و الکترونیکی در جهان است، در ایالات متحده با نام گروه فناوری فاکسکان (Foxconn) شناخته میشود. با وجود تاثیرات مخرب اجتماعی، فردی و اقتصادی ویروس کرونا بر صنعت دنیا، ردهبندی ۱۰۰ برند برتر جهان در سال ۲۰۲۰ ثابت میکند ارزش برندهای برتر ۹/۵ درصد افزایش داشته است. این مسئله انگیزه سرمایهگذاری را کمتر میکند و همزمان سرمایه موردنیاز را نیز افزایش میدهد که خود بیشازپیش به کند شدن روند توسعه هوش مصنوعی میانجامد.

اصول: واژه ای است که امروزه توسط فرهنگ لغت مریام-وبستر به صورت ” قانون، دکترین یا فرضی جامع و بنیادی”، “قوانین و حقایق طبیعی مربوط به عمل کردن یک دستگاه مصنوعی” و “یک جز ( مانند یک ماده شیمیایی) که یک خاصیت مشخصه را به نمایش می گذارد یا اعطا می کند” تعریف می شود. هوش مصنوعی (AI) شاخه گسترده ای از علوم رایانه است که مربوط به ساخت ماشین های هوشمند با توانایی انجام وظایفی است که معمولاً به هوش انسان نیاز دارند. هوش مصنوعی فنآوری است که رفتار انسان را شبیهسازی کرده و دادههای مربوط به رفتار و واکنشهای انسان را می­آموزد تا به این سوال پاسخ دهد که چگونه میتوان کار و زندگی انسان را بهینه کرد. حتی بدون دانش قبلی گسترده، همانطور که امروزه به راحتی در اندازه­های مختلف به عنوان سرویس ارائه می­شود.

در سال ۱۹۴۲، این پیش زمینه ها باعث شد تا ایزاک آسیموف “قوانین سه گانه رباتیک” که بسیار سختگیرانه بودند را در داستان هایش به کار گیرد تا از ایجاد آسیب توسط آن ها و یا آشوب علیه خالقشان جلوگیری کند. در برنامه پنجم توسعه، تعاریف و مفاد مشخصی برای اینترنت ملی، همچنین ردیف بودجه برای اجرایی این طرح در نظر گرفته شد و مجلس سعی کرد با تعریف اهداف اینترنت ملی فضای منفی نادرست ایجاد شده در بین کاربران ایرانی را تلطیف دهد. اساس هوش مصنوعی آن است که هوش انسان و طریق کار آن بهگونهای تعریف شود که یک ماشین بتواند آن را به راحتی اجرا کند و وظایفی که بر آن محول میشود را به درستی اجرا کند. همچنین نگرانی هایی وجود دارد که راهکارهای بیسیم یکپارچه با سیستمهای موجود سیمی کار نخواهد کرد این هم درست نیست همانطور که سازنده اشاره کرد نه تنها میتواند آنها را با سیستمهای زیر را می توان با سیستم های نظارت تصویری و سیستمهای مدیریت انرژی نیز کار کنند. آنها این نرمافزار یادگیری ماشینی کودک را، شبکه نَس (NASNet) نامگذاری کردند.

اما امروزه با رشد زبانهای برنامه نویسی مختلف، کتابخانهها و فریمورکهای مبتنی بر آنها این کار بسیار راحتتر از قبل شده است. با انجام اینکار میتوان برچسبهای مختلف به ویدئوها زد و آنها را بهصورت هوشمند دستهبندی کرد. اگر بخواهم حدسی بزنم می توانم بگویم که اکثر شما افراد در حال خواندن این مقاله بر روی تلفن همراه هوشمند خود هستید. یعنی ما به شبکه عصبی که خود ساختهایم، یاد میدهیم که چگونه ساخته شده است. شبکه عصبی که میتواند شبکههای عصبی دیگر را ساخته و آموزش دهد. فرصت های چشمگیری که برای توسعه فراهم میکند. شروع ساخت پروژه هوش مصنوعی به وسیله حل یک مسئله ساده و تست انواع رویکردهای گوناگون برای حل مسئله یکی از روشهای تمرین ساخت پروژه و یادگیری هوش مصنوعی است. یکی از فیلمهای خوب امسال، بلید رانر ۲۰۴۹ است.

بخوان  ۳-اکتساب تکنولوژی انتخاب شده 1 بیتی
بینایی ماشینی بخشی از روشهای یادگیری نمادین (Symbolic Learning) برای پردازش اطلاعات توسط کامپیوترها محسوب میشود. اینترنت اشیاء نوع تکاملیافته سیستمی به نام “کنترل نظارتی و فراگیری داده­ها” است که به اختصار به آن SCADA گفته می­شود، که در واقع یک دسته­بندی از برنامه­های نرم­افزاری برای پردازش، کنترل و جمعآوری لحظهای اطلاعات و داده­ها از مکان­های مختلف در جهت کنترل شرایط و تجهیزات است. دقت شبکه نَس در تشخیص اشیاء و افراد در ویدئوها ۸۲.۷ درصد بود. استفاده از تکنولوژی پیشرفته در شرکتهای هوش مصنوعی ارائه خدمات تخصصی جهت شناسایی اشیاء، طبقهبندی، تشخیص و ردیابی، تشخیص و بازیابی چهره و ارائه تصویر بر اساس محتوای ارائه شده می تواند از جمله خدماتی باشد که توسط شرکت های هوش مصنوعی ارائه میگردد. دادههای بدون ساختار: هر دادهای مانند تصاویر، صدا و سایر موارد که دارای فرمت ثابتی نباشد به عنوان داده بدون ساختار شناخته میشود. با این حال وقتی به زمان پیدایش این ابزار نگاه میکنیم، میبینیم که ۱۰ سال پیش وجود خارجی نداشتهاند و اغلب ما بیشتر عمر خود را بدون آنها گذراندهایم و احساس نیاز و وابستگی خاصی هم نداشتیم. آقای سیرل این نظریه را با چیزی که هوش مصنوعی ضعیف مینامد، (weak AI) متفاوت میداند.

وایمکس (WiMax) فناوری است که امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت را به صورت بیسیم ارائه میکند. هوش مصنوعی یکی از جدیدترین مزایای محاسبات ابری است که مشاغل را قادر میسازد از این فناوری که به سرعت در حال توسعه است بهره ببرند. او که سردبیر قدیمی نشریه معروف نیویورکر است در سال ۲۰۰۸ وب سایت خبری آنلاین پر بیننده دیلی بیست را راهاندازی کرد. در این صورت، با استفاده از آن میتوان به ترجمهٔ زبانها پرداخت، از صفحات وب و بانکهای اطلاعاتیِ نوشتاری جهت پاسخ دادن به پرسشها استفاده کرد، یا با دستگاهها، مثلاً برای مشورت گرفتن به گفتوگو پرداخت.اینها تنها مثالهایی از کاربردهای متنوع پردازش زبانهای طبیعی هستند. برخی از بازیگران اصلی این صنعت عبارتند از: خدمات وب آمازون، مایکروسافت آژور، آیبیام، آلیون، پلتفورم ابری گوگل، شرکت دل، اوراکل. برخی از این داستانها واقعا ترسناک هستند. این گروه مدتهاست که درصدد تغییر تعرفه واردات گوشیهای به اصطلاح لوکس هستند تا بتوانند میل کاربران به استفاده از برخی مدلها را کاهش دهند. هوش مصنوعی به دستگاههای غیرجاندار به نوعی جانی دیجیتالی میبخشد و به آنان هوشی اضافه میکند که دستگاهها به راحتی بدون دخالت هوش انسانی کار خود را انجام دهند.

با این گرونی های اخیر و افزایش قیمت بسته های اینترنت، استفاده مداوم از اینستاگرام و خرید بسته های اینترنتی به صورت مداوم برای خیلیا دیگه مقرون بصرفه نیست. اما نقطه عطف این فیلم چیز دیگری است. پس از آن خواهیم دید که چرا این سیستم نقطه عطف دیگری در تاریخ فناوری است. به جای فقط بستن برگه یا پنجره مرورگر، از حساب خود خارج شوید چرا که با بستن مرورگر بدون خروج از حساب، تمام اشخاصی که بعد از شما با مرورگر کار میکنند به حساب شخصی شما دسترسی خواهند داشت! نام «محمدرضا ناصرزاده» در جریان بازپرسی از «سیاوش اباذری شلمزاری» که متهم به کمک به فرار اسفنجانی به ایران است، مطرح شد. شاید تصور اینکه تا همین ۱۰ سال پیش، بسیاری از تماس های صوتی با استفاده از خطوط تلفن ثابت و تلفن همگانی انجام می شد خیلی دور از ذهن باشد. این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که بگونهای همانند ذهن انسان عمل میکنند و میتوانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند. مایکروسافت که رقابتی دیرینه با اپل دارد، در نهایت موفق شد بار دیگر با یک طرح تجاری اصلاحشده ظهور کند.

بخوان  گروه تکنولوژی پرتوشناسی رادیولوژی دانشکده پیراپزشکیمعاونت آموزشی | 1biti

در این فیلمها جنگی میان انسانها و ماشینها در جریان است. در این لحظه الکسا خودبهخود فعال میشود و پاسخ میدهد «ممنونم». پرسشگر تلاش میكند تا جنسیت دو شاهد را صرفاً از راه طرح پرسشهایی تعیین كند یكی از دو شاهد، كه مرد است، تلاش میكند تا جنسیتاش را مخفی بدارد، ولی شاهد دیگر كه یك زن است، صادقانه به پرسشها پاسخ میدهد. در حال حاضر شرکت ها از machine learning استفاده می کنند تا تشخیص بهتر و سریعتری نسبت به انسان انجام دهند. شبکه نَس برای تشخیص اشیا و افراد در ویدئوهای آنلاین، تعلیم دیده است. اگر مجموعه فیلم های علمی تخیلی Star Trek را دیده باشید، حتما با Tricorder آشنایی دارید. این فیلم در ادامه فیلم قبلی با نام بلید رانر (Blade Runner) ساخته شده و جهانی را روایت میکند که از تکینگی (Singularity) انسان و ماشین گذشته است. زارعپور خاطر نشان کرد: هماکنون امکان پرتاب ماهواره تا زیر ۵۰ کیلو و قرار دادن در مدار را داریم که آخرین آن ماهوارهبر قاصد بود و در دو-سه هفته آینده ماهوارهبر جدیدی تست میشود که میتواند ماهوارهای تا ۱۰۰ کیلو در مدار قرار دهد. آنچه تا به امروز در کیبردهای گوشیها هوشمند داشتیم، پیشنهاد دادن کلمات با توجه به سوپ کلمات مورد استفاده بود.

پس از تولد هم باید سالها وقت صرف کنید که کودک درست آموزش ببیند و مناسب رشد یابد. سامسونگ (Samsung SDS) شرکت سامسونگ SDS یک شرکت فناوری کرهای است که اولین بار در سال 1985 تاسیس شد تا به به شرکتهای وابسته به گروه سامسونگ بر اساس فناوریهای دیجیتال از جمله موبایل، رسانههای اجتماعی، حسگرها، فناوری ابری و غیره خدمات ICT ارائه دهد. ثبت امور مالی امروز بر اساس معادله دو طرفه داراییها برابر سرمایه و بدهی است که در سال ۱۴۹۴ میلادی توسط لوکا پاچیولی مطرح شد و همین اساس و پایه حسابداری قرار گرفت. زیرا شما باید نظارت کنید که آنچه میخواهید را سیستم به درست یاد بگیرد. ببینید مخاطب شما چطور محتوا را میبیند و بررسی کنید که وقتی کسی با وبسایت شما در موتورهای جستجو مواجه میشود، چه واکنشی نشان میدهد. ابزارهایی برای ساخت یک صفحه فرود (Landing Page) و ایجاد A/B تست (در این تست، به نیمی از کاربران وبسایت، یک آیتم و به نیمی دیگر، آیتم دیگری را نشان میدهید و بررسی میکنید که کدام مورد بازخورد بهتری دارد تا از آن به عنوان آیتم نهایی استفاده کنید) با یک جستجو قابل یافتن هستند و به شما کمک میکنند نرخ تبدیل بالاتری داشته باشید.

این زبانهای به اصطلاح کم منابع عبارتند از: عربی مصری، بالی (Balinese)، ساردینی (Sardinian)، فولانی (Nigerian Fulfulde)، پانگاسینانی (Pangasinan) و اومبوندو (Umbundu) که اگرچه توسط جمعیت قابل توجهی صحبت میشوند، اما در فضای اینترنت به همان اندازه از آنها سایت 1biti استفاده نمیشود. حوزههایی که هوش مصنوعی میتواند در آنها فعال باشد و نتایج خوبی به دست دهد، بسیار زیاد هستند. اگر متخصصین انسانی زمان کمتری برای ساخت این سیستمها صرف میکنند، آنها وقت بیشتری برای نظارت روی این سیستمها دارند و میتوانند از این مشکلات جلوگیری کنند. این ساختمان­ها یا زیرساخت­های اساسی ساختمان که آگاهی بشر در آن وجود دارد را هوش مصنوعی توصیف می کند که چگونه حواس ما در آگاهی ما از زندگی یا چگونگی تجربیات به خاطره تبدیل می­شوند. به طور خلاصه خدمات شرکت هوش مصنوعی، هنگامی که به دنبال چیزهایی هستید که چشم انسان قادر به دیدن آنها نیست، مانند یک فلزیاب است. همینطور مشاوران و متخصصان ما آماده پاسخگویی و مشاوره به شما در خصوص این محصول می باشند که می توانید توسط شماره های موجود در سایت با آنها تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. خبرگزاری ایمنا: هنگامی که هورمونها در بدن متعادل باشند به تبع آن، انرژی فراوان، خواب درست، پوست صاف، و احساس رفاه و آرامش به همراه میآید.

بخوان  انتقال تکنولوژی چیست؟ | 1biti

در یک تعریف دیگر میتوان گفت که هوش مصنوعی نوعی شبیهسازی هوش انسانی برای کامپیوتر است. بلکه رباتهایی است که از ربات زاده میشوند. «بینایی ماشین» (Computer Vision): در این زمینه از هوش مصنوعی، کامپیوترها برای تفسیر و درک دنیای دیداری آموزش داده میشوند. در واقع به کمک این شاخه میتوان زبان ساختار نیافتهی انسان را به زبان ساده و قابل درک برای ماشین تبدیل کرد. وبسایت آموزشی camelCase، یک وبسایت آموزش برنامه نویسی به زبان فارسی می باشد که به انتشار مقاله ی آموزشی، کتاب مرجع، آموزش ویدیویی، دوره های حضوری و وبینار آنلاین، سورس کد و حل تمرین میپردازد. البته این قابلیت فعلا فقط در زبان انگلیسی است. اگر تا به امروز از دستیار صوتی یا خانگی گوگل استفاده کرده باشید، احتمالا متوجه شدهاید که این ابزار چقدر هوشمند است.

از جمله اینکه اطمینان داریم این کابل ۱۵ سال در اختیار ما است، میتوانیم روی آن ترافیکمان را داشته باشیم و نقاط ابتدا و انتهایش را در زمان خرید تعیین کنیم. تولید و آموزش یک سیستم یادگیری ماشینی بیشباهت به تولد نوزاد و پرورش آن نیست. میانگین دقت عملکرد شبکه نَس در عملیات دیگر نیز حدود ۴۳٫۱ درصد است که ۴ درصد بیشتر از تمامی سیستمهای یادگیری ماشینی پیشین است. همچنین بسیاری از مشاغل نوپا و استارتاپی که به وجود آمدهاند که بهطور مستقیم با فناوری و ابزارهایش در ارتباط بوده و و از طریق آن به مردم خدمت رسانی مینمایند. میزان تولید ناخالص داخلی این شهر برای هر شهروند برابر 69 هزار و 752 دلار بوده و تعداد مسافران فرودگاه آن در سال به 3/ 58 میلیون نفر میرسد. عمرشان محدود است و حدود نیمی از این عمر محدود هم به استراحت، غذا، دستشویی و حمام میگذرد.

«پرل» (Perl): این زبان برنامه نویسی دارای کتابخانههای هوش مصنوعی و یادگیری عمیق است و در حوزههایی مانند «پردازش زبان طبیعی» (Natural Language Processing | NLP) کاربرد دارد. این نماینده مجلس با ابراز امیدواری از اینکه مجلس دراینباره شأن نظارتی خود را حفظ کرده و به مسئله ورود کند، گفت: «امیدواریم مجلس به شأن نظارتی خود در این باره عمل کند چراکه حق عامه مردم در حال تضییعشدن است و مجلس وظیفه دارد از این حق دفاع کند». این تصمیم بدون شک یک دستاورد بزرگ برای یک شرکت است و اپل را به یکی از موفق ترین برندهای دنیا تبدیل کرده است. این تجزیه و تحلیلهای پیشبینی کننده ابتدا به برنامهریزی تولید و تقاضا کمک میکند تا از ذخیره بیش از حد جلوگیری شود، رویکردی که ضایعات را کاهش میدهد، زیرا کالکشنها با مجموعه موجودی و کمیت دقیق برنامهریزی شدهاند. هوش مصنوعی میتواند به تغییرات انجام شده در طول زمان یا هنگامی که کسبوکار شکل نمیگیرد واکنش نشان دهد. این شکل گفتگو در یک محیط مجازی کار می­کند که در آن یک chatbot می­تواند قواعد و دستورالعمل روشنی را دنبال کند. هنوز هیچ تعریف دقیقی از هوش مصنوعی که تمامی دانشمندادن بر روی آن توافق داشته باشند ارائه نشده است ولی اکثر تعریفها را میتوان به شکل زیر دسته بندی کرد.

اینکه می­توان از هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس بهره برد باعث میشود تا حتی برای مبتدیان نیز استفاده از هوش مصنوعی آسان و ساده باشد. دستاوردهای علمی به صورت عملی، نظریههای وجودی، پدیداری، هرمنوتیک و پساساختگرایی را زیر سؤال برد و به گفته کارناپ نشان داد که متافیزیک­های غیر علمی چیزی جز چرندیات و وراجیهای غیر زبانی نیست (کارناپ، 1382: 39). به اعتقاد اینان هرکس از هستن، بودن، شدن و گزارههای گنگ، نامفهوم و پر ابهام در کلامش استفاده کند، قصدیتش در همان ابتدا به حوزه متافیزیک مهمل جای خواهد گرفت (همان،40). در نهایت فیس بوک نیز دو الگوریتم که زبان مخفی خود را با آن ها ایجاد کرده بود، حذف نمود.