اینترنت Abuse – چگونه این کار را انجام دهیم

چهار غول تکنولوژی، آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل در سالهای اخیر توانستهاند نه تنها در بین شرکتهای تکنولوژی محور بلکه در کل کسبوکارهای جهانی جایگاه خاصی به دست بیاورند تا جایی که در 10 سال گذشته 2 تریلیون دلار به ارزش 1biti سهام خود افزودهاند. شاید بتوانیم بزرگترین باگ تکنولوژی و کمپانیهای تکنولوژی محور را همین مسئله بدانیم که اگرچه در فراهم کردن رفاه حال عدهای، بسیار قوی عمل کردهاند اما نه تنها از تولید شغل برای خیل عظیمی از افراد جامعه و ایجاد رفاه عمومی عاجز هستند، بلکه نان بسیاری از کسبوکارهای کوچک را هم آجر کرده و بر اقتصاد آنها تاثیر منفی گذاشتهاند.

از آن جایی که پیشرفت های انجام شده تاثیر بسزایی در روش و سبک زندگی ما خواهند داشت، بخش های مرتبط با تکنولوژی هایی از نسل آینده را در مورد پیشرفت تکنولوژی در سال 2016 جویا شده ایم؛ در مقاله های پیشین به بررسی برخی از این فناوری ها پرداختیم و حال قصد داریم در بخش پایانی این مقاله با سایر تکنولوژی های برتر جهان در سال جاری میلادی آشنا شویم. هرچند باتری های لیتیوم-یونی با ورود به چرخه استفاده در محصولات الکترونیکی تحولی در این عرصه ایجاد کردند اما قطعا امروزه یکی از مهم ترین مشکلات دنیای دیجیتالی، کمبود ظرفیت باتری ها می باشد و این در حالیست که تمامی باتری های موجود از مشکل اساسی دیر شارژ شدن نیز رنج می برند؛ در همین راستا به تازگی پژوهشگران باتری­ هایی از جنس آلومینیوم ساختند که در 60 ثانیه شارژ می ­شوند و از این رو انتظار می رود انقلابی در صنعت دستگاه های الکتریکی ایجاد کنند.

نانو حسگرها نیز حسگرهایی با حساسیت بالا هستند که قادر به شناسایی و ارائه پاسخ به محرک های فیزیکی در مقیاس یک نانومتر می باشند و کاربردهای متعددی در علوم مختلف ازجمله محیط زیست یافته اند که کاربردهای متعددی در علوم مختلف ازجمله محیط زیست یافته اند؛ به عنوان مثال می توانند از DNA و پروتئین ها به منظور شناخت هدف های شیمیایی استفاده کنند، اطلاعات را در حد چند بیت ذخیره کنند و از طریق تغییر رنگ یا ارسال سیگنال وضعیت را گزارش دهند. بسیاری از مسائل در هوش مصنوعی را می توان با بررسی هوشمندانه راه حل های ممکن، حل کرد: استدلال می تواند تبدیل به یک جست و جو شود.

اما گفتهشده که میتوان در برابر تبلیغات ایمنی هم شد این بدین معنی است که ظهور اپلیکیشنهایی مانند Ghostery، برای مسدود کردن فناوری ردیابی، مسائل را برای ناشران و تبلیغکنندگان چالشبرانگیزتر کرده است. هک کردن مغز در واقع به فعالیتی اطلاق میشود که در آن سیگنالهای مغزی را میتوان کنترل کرد تا ضمن دستکاری آنها قادر بود تا به بهبود وضعیت سلامت افراد کمک کرد. روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز محاکمه لی جو یونگ را “محاکمه قرن” دانسته و تاکید کرده حکمی که دادگاه علیه نائب رئیس هیات مدیره شرکت سامسونگ صادر کرده، به آوازه و شهرت این شرکت در سرتاسر جهان آسیب جدی زده و استراتژیهای بلند مدت سامسونگ را متضرر خواهد کرد. گنجانده شده، که از AAAI Fall 2005 Symposium on Machine Ethics نشأت گرفته است.

توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۸ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتختهای جهان است. حجم اقتصادی این شرکت که بزرگترین شرکت کرهجنوبی به شمار میرود، از حجم کل اقتصاد بسیاری از کشورهای جهان، بزرگتر است. شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین امپراطوریهای تکنولوژی دنیا و رقیب اصلی شرکت آمریکایی اپل در بازار تلفنهای همراه است. سالهاست که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است شکل اقتصاد دنیا به نحوی تغییر کند، بسیاری از کارها دیگر به صورت دستی انجام نشود و زندگی مردم راحت تر شود. شاید ترسناکترین وسیله قابل هک وسایل پیوند پزشکی مانند دستگاههای تنظیم ضربان قلب باشند که از سیگنالهای بیسیم استفاده میکنند، پمپهای انسولین نیز آسیبپذیرتر از این وسایل هستند.

چاپ کردن برخی از اندامهای ساده بدن مانند کلیه که میتواند نیاز به پیوند کلیه را برطرف کند، پرینت کردن روکشهای دندانی که در بسیاری از دندانپزشکیها به امری تجاری بدل شده است، پرینت کردن بخشهایی از بافتهای صورت برای جراحیهای ترمیمی و همینطور پرینت بافتهای پیچیده انسانی از جمله قلب که برخی از آزمایشهای موفق در رابطه با آن انجامگرفته است، مسیر بینظیری را در مقابل آینده پزشکی باز میکند. به طور کلی، یک عامل یادگیری تقویتی میتواند محیط خود را درک و تفسیر کند، اقداماتی انجام دهد و از طریق آزمون و خطا آموزش ببیند. که موانع و پیش بینیهای موجود بر سر راه ساختن یک سازه را میتواند بررسی کرد. البته هوش مصنوعی میتواند مطالب معمولی و نامههای رسمی بنویسد، برای کتابها عنوان پیشنهاد بدهد و حتی شاید بتواند سبک نوشتن کسی را تقلید کند اما بهترین کتابها، فیلمنامهها و نمایشنامهها همچنان در نهایت به دست انسانها نوشته خواهند شد.

برای مثال اگر سوالی داشته باشند و با استفاده از برنامه به پاسخ آن نرسند، ممکن است آن برنامه جذابیت خود را برای فرد از دست بدهد. در واقع ویلچر ها به سختی توسط خود فرد کنترل می شوند و در خیلی از اوقات نیاز به کمک شخص دیگری است. لی جو یونگ، نائب رئیس هیات مدیره و مرد اول شرکت سامسونگ که از او به عنوان قدرتمندترین فرد کرهجنوبی یاد میشود، صبح روز جمعه 25 آگوست 2017 با حکم دادگاه راهی زندانی در سئول، پایتخت کرهجنوبی شد تا پنج سال را پشت میلههای زندان بگذراند. احتمالا قبلا این اصطلاح را شنیدهاید؛ اما به یاد نمیآورید که دقیقا چه واکنشی در همجوشی هستهای اتفاق میافتد. در محیطهای شهری استفاده از تسلیحات متعارف با دقت پایین میتواند آسیبها و خساراتی موازی زیادی را به بار بیاورد و به همین خاطر، پنتاگون مرتبا تلاش میکند تا خطر درگیریهای نظامی را در موقعیتهای یاد شده کاهش دهد.

این درصد رشد توسط تنها چهار شرکت تکنولوژی محور نگرانیهای بسیاری به وجود آورده است زیرا این کمپانیهای بزرگ میتواند با تهدید شرکتهای کوچک و خارج کردن آنها از صحنه، اقتصاد را به خصوص در آمریکا به طور کلی تحت تأثیر قرار دهند. تاسفآمیزتر اینکه نه تنها رویاها بلکه کابوسهای ما نیز تبدیل به واقعیت خواهند شد. با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فیلمهای تخیلی مانند «مردان سیاهپوش» رنگ واقعیت به خود پیدا کردهاند و کارهایی که ما امروزه انجام میدهیم برای نسلهای قبل از ما رویایی بیش نبود. شاید در سالهای دور امکان حذف و تغییر تجربیاتی که در ذهن انسانها ثبت شده تنها محدود به داستانهای علمی تخیلی بود، اما اخیرا با پیشرفتهای صورت گرفته در حوزهی فناوریهای مرتبط با اسکن سیستم اعصاب، محققان هر چه بیشتر به امکان تغییر حافظهی انسان نزدیک و نزدیکتر شدهاند.

از محیط خود برداشت صحیحی داشته و بتواند محیط پیرامون خود را درک کند؛ بد نیست بدانید تنها در نمایشگاه CES امسال، 23 شرکت رباتیک مختلف حضور داشتند که این مقدار نسبت به سال گذشته 71 درصد بیشتر است. رتبه این شهر نسبت به سال گذشته، یازده پله صعود کرده است. به بیان ساده تر پول مجازی و دیجیتال بیت کوین که این روزها بیشتر در میان کاربران بازی های ویدیویی رد و بدل می شود، به تدریج مورد توجه موسسات مالی قرار گرفته و آن ها بر روی این فناوری نیز سرمایه گذاری کرده و قصد دارند تا از نقل و انتقالات مالی که به این شکل صورت می گیرد، سود ببرند؛ در واقع این نوآوری (زنجیره قالب) به ثبت وقایع و بررسی راحت تر روندها به صورت زنجیره ای کمک می کند و در عین حال ابزار خوب و مطمئنی برای تراکنش های مالی بین المللی هم هست.

همچنین با توجه به رشد تکنولوژی و تنوع روزافزون آن برای سازمانها ضرورت ایجاب میکند که از تکنولوژی روز در زمینه های منابع انسانی، مالی وحسابداری و ماشین آلات صنعتی و تولیدی روز استفاده و برنامه ریزی استراتژیک سازمان را بهبود بخشند و در نتیجه اثر بخشی و کارآیی آن را افزایش دهد. در این مورد ساختار سازمانی، فرهنگ سازمانی، منابع، اهداف، فنآوری، و سیستم های اطلاعاتی سازمان قابل بررسی است. باتوجهبه اهمیتی که اثر جاناتان استوارت در زمینه هوش مصنوعی دارد، بسیاری از نویسندگان و از جمله نویسنده این کتاب، کوشیده است تا به بررسی و شرح و بسط این اثر بپردازد. از طرفی جهت اطلاع شما عزیزان گفتنی است ایده طراحی دستگاه های مختلف با امکان برقراری ارتباط بی سیم به منظور رهگیری و کنترل از طریق اینترنت و یا حتی یک برنامه ساده مخصوص گوشی های هوشمند، اصطلاح اینترنت اشیا را توصیف می کند؛ بخشی جدایی ناپذیر از آینده اینترنت که برای اولین بار در سال 1999 توسط Kevin Ashton مورد استفاده قرار گرفت و پس از گذشت حدود 15 سال، جنبه های عملی تر و گسترده تری به خود گرفته است.