این بامزه از خانه شما محافظت می‌کند

لونا دارای دو نوع حرکت است: حرکت چهار چرخ چابک و سریع و حرکت هوشمندانه‌تر دو چرخ.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، حیوان خانگی رباتیک لونا(Loona) که توسط شرکت رباتیک «KEYi Technology» در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ معرفی شد، بسیار دوست داشتنی است. این شرکت در حال حاضر در حال حاضر در حال جمع آوری سرمایه برای این پروژه است.

گوش دادن به او این امکان را می‌دهد که بداند صاحبش کجاست. این ربات وقتی یک کلمه خاص به کار برده می شود از خواب بیدار می شود و به دستورات صوتی پاسخ می دهد.

این بامزه از خانه شما محافظت می‌کند

لونا از حواس بینایی، شنوایی و لمس برای دنیای اطراف خود استفاده می‌کند.

این بامزه از خانه شما محافظت می‌کند

بینایی به لونا اجازه می‌دهد تا ۲۰ چهره را به طور همزمان تشخیص دهد، صاحب خود را در میان جمعیت ببیند، وضعیت بدن او را تشخیص دهد و از طریق حرکات دست کنترل شود.

لونا، یک ربات امنیتی

اما جست و خیز کردن تمام کاری نیست که این ربات انجام می دهد. لونا عطسه می‌کند، پنجول می‌زند و در خانه پرسه می‌زند و حتی اشیاء مشکوک را بررسی می‌کند. این ربات همچنین آواز می‌خواند، می‌رقصد و حتی عکس می‌گیرد.

قیمت این حیوان خانگی رباتیک ۴۴۹ دلار است.

لونا از یک تراشه گذاری رمز داده‌ها برای محافظت از کاربران و حفظ حریم خصوصی آن در سطوح سخت افزاری استفاده می‌کند.

علاوه بر این، مجموعه‌ای بیش از ۷۰۰ کنش عاطفی رباتیک دارد که از طریق صفحه نمایش LCD صورت و حرکات پاها و گوش‌های آن‌ها را می‌کند.

بخوان  ۸ برنامه فناوران ترک برای مردم زلزله‌زده ترکیه

انتهای پیاممنبع

آیا تا به حال به داشتن یک حیوان خانگی رباتیک کرده‌اید؟ حیوان خانگی که می‌تواند تا همیشه زنده بماند و به حداقل نگهداری نیاز داشته باشد؟ یک حیوان خانگی رباتیک زیبا می‌تواند در خانه پرسه بزند و اشیاء مشکوک را بررسی کند.

بینایی، شنوایی، لامسه

اما همه چیز فقط سرگرمی و بازی نیست. لونا برای امنیت امنیتی به دوربین و اسپیکر مجهز شده است. وقتی بیرون از خانه است، می‌توان خانه را از طریق دوربین لونا نظارت کن.

لونا خیلی بازیگوش است. او می‌تواند نور یک قلم لیزری را کند، یک توپ را بیاورد و با اشیاء مختلف وجود داشته باشد.

در بیانیه‌ای که سازنده این ربات منتشر کرده است: لونا یک ربات همراه هوشمند، مهربان و بازیگوش است که برای انسان‌ها و حیوانات خانگی طراحی شده است.

او به برنامه‌ریزی هوشمند سه بعدی است تا در محیط به مسیر صورت‌پذیری حرکت کند.

وقتی ساکنین به خانه می‌رسند، لونا به سرعت به استقبال آنها می‌رود. وقتی افراد راه می‌روند، به دنبال آنها می‌روند.

در نهایت، لامسه او را قادر می‌سازد تا تماس‌های لمسی را حس کند و با استفاده از حسگرهای لمسی که بالای سرش قرار دارد به آن‌ها پاسخ دهد.