این توپ بزرگ رباتیک از روی پرواز می‌کند!

قفس بیرونی، یک کُره خوب برای چهار ملخ با اندازه مناسب ایجاد می‌کند که در حالت پرواز استفاده می‌شود. این یک امتیاز به شماره می‌رود که توپ رباتیک را در نزدیکی انسان ممکن می‌سازد. با وجود این، توپ رباتیک هنوز هم سنگین‌تر از آن است که روی سر انسان رها شود.

روولوت رباتیکس که توسط دو فارغ‌التحصیل آریزونا می‌شود، دانشگاه نمونه اولیه را با ظاهر قابل توجه ساخته و در حال آزمایش کردن آنها است.

در ویدئوی زیر می‌توانید نحوه کار کردن توپ رباتیک روولوت رباتیک را ببینید.

این شرکت امیدوار است ابتدا یک نمونه کاملاً توسعه یافته را به عنوان یک ربات بازرسی خودکار برای فضای محدود بفروشد و با بارگیری دوربین یا حسگر قابل تنظیم، آن را به خطوط لوله کشی بفرستد. پرواز به ربات امکان می‌دهد تا به حالت راحت از بخش‌های عمودی لوله بالا برود. این کاری است که ربات‌های چرخ‌دار نمی‌توانند انجام دهند.

این ربات به گونه‌ای ساخته می‌شود که خودکار باشد و تا جایی که ممکن است غلت بزند، اما می‌توان از پروازهای خود برای بالا رفتن از روش یا کمک به گیمبال‌ها در بالا رفتن از سطح شیبدار استفاده کرد. حالت پرواز، باتری را پنج برابر سریعتر از حالت چرخیدن می سوزاند.

روولوت رباتیکس حدود ۱۱۵ هزار دلار بودجه را از طریق یک کمپین سرمایه‌گذاری شرکت «استارت‌انجین» (StartEngine) جمع‌آوری می‌کند تا توپ رباتیک را برای استقرار و تولید تجاری آماده کند.

روولوت رباتیکس امیدوار است که در نهایت، این ربات را به عنوان یک پهپاد خودکار توسعه توسعه دهد و کاربردهای احتمالی احتمالی را بررسی کند.

بخوان  تصویری جدید و خیره‌کننده‌ از سحابی شاه‌میگو

کاربردهای بالقوه‌ای نیز برای این توپ رباتیک در معدنکاری وجود دارد. از جمله ارزیابی معدنی یکپارچگی ساختاری‌های قدیمی، عملیات جستجو و نجات، خنثی‌سازی بمب و هر کاری که می‌تواند مانع از قرار گرفتن انسان در معرض خطر شود.

اسکلت بیرونی سبک‌وزن این ربات می‌تواند تا حدودی تغییر شکل دهد که آن را به یک ضربه‌گیر کوچک برای فرود آمدن تبدیل می‌سازد و کمک می‌کند تا همان طور که توپ رباتیک در زمین‌های ناهموار غلت می‌زند، می‌لغزد و می‌پرد، تجهیزات الکترونیکی کلیدی را از لرزش بیش از اندازه دور دارد.

این توپ بزرگ رباتیک از روی پرواز می‌کند!

این توپ بزرگ رباتیک از روی پرواز می‌کند!

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، شرکت «روولوت رباتیکس»(Revolute Robotics) واقع در آریزونا، یک ربات هیبریدی متحرک خودران ارائه کرده است که مانند یک قفس چرخان و کروی است و می‌تواند مانند یک مولتی‌کوپتر پرواز کند یا با استفاده از دو حلقه ژیروسکوپی گیمبال به هر جهت بچرخد.

انتهای پیاممنبع

یک شرکت آمریکایی، نوعی ربات خودران ابداع کرده است که یک توپ بزرگ شباهت دارد و می‌تواند از روی پرواز کند.