برجسته ترین محصولات ویترین تکنولوژی جهان 1 بیتی

حال آنکه اگر بخواهیم براساس اصول متافیزیکی اسلام، علم و تکنولوژی بسازیم، متفاوت از این خواهد بود. همه ما به خوبی می دانیم که یونانیان در پیشبرد علم پیشگام بودهاند. یکی از قسمت هایی که اقتصاد در آن شامل دگرگونی گشته، مربوط می شود به حمل و نقل. در حقیقت همانطور که هوش مصنوعی مراحل رشد خود را طی میکند زبانهای LISP ,PROLOG بیشتر مطرح میشوند این زبانها کار خود را در محدوده توسعه سیستمهای AI در صنعت ودانشگاهها دنبال میکنند و طبیعتاً اطلاعات در مورد این زبانها بعنوان بخشی از مهارت هر برنامه نویس AI است . LISP به برنامه نویس قدرت کامل برای اتصال به ساختارهای اطلاعاتی را میدهد گر چه LISP یکی از قدیمیترین ترین زبانهای محاسباتی است که هنوز فعال است ولی دقت کافی در برنامه نویسی وطراحی توسعه باعث شده که این یک زبان برنامه نویسی فعال باقی بماند .

زیرنویس زنده آیپا به کمک پردازش زبان طبیعی(NLP) و یادگیری ماشین(ML) با دقت بالا میتواند زیرنویسها را روی هر کلیپ تصویری یا صوتی ایجاد کند و همچنین کسب و کار های دیجیتال و مراکز آموزشی به کمک سرویس زیر نویس هوش مصنوعی آیپا میتوانند محتوای ویدیویی خود را بصورت هوشمند به زیر نویس فارسی مجهز کنند. TensorFlow در ابتدا توسط محققان و مهندسانی که بر روی تیم مغز گوگل در سازمان تحقیقات هوش ماشینی گوگل کار میکردند، با هدف انجام تحقیقات یادگیری ماشین و شبکههای عصبی عمیق توسعه داده شد، اما با پیشرفت های بیشتر، این سیستم تیدیل یه غول هوش مصنوعی دنیا شد. در حال حاضر سیاست دولت در این خصوص کمی تغییر کرده است.

این امر موجب افزایش آسیبهایی از جمله جرایم مالی و پولشویی، دسترسی غیرمجاز به حسابکاربری افراد، تغییر یا دستکاری اطلاعات و خرابکاریهای کوچک و بزرگ دیگری میشود. در این گزارش چندین فناوری که باعث تغییر جهان فردا میشوند را ذکر کردیم. یا اگر آواتار فردی در یک بازی پولی به دست آورده، فرد بتواند با این پول در یک فروشگاه مجازی خرید کند و در حالت ماورایی آن، بتواند این پول را به زندگی واقعی و فیزیکی خود منتقل کند. جستجوی هوشمند آیپا یک فناوری جستجوی سازمانی است که از پردازش زبان طبیعی هوشمند برای درک زبان منحصر به فرد صنعت شما استفاده می کند. هنگامی که برنامه های هوش مصنوعی خود را برای تولید به کار می برید، به فناوری پیشرفته هوش مصنوعی گوگل نیز دسترسی خواهید داشت. مهارت های برنامه نویسان به این فناوری ها قدرت می بخشد. سرویس تبدیل متن، اسناد و جزوه آیپا اولین تبدیلگر تصاویر به متن با پشتیبانی زبان فارسی است که به کمک آن می توان از متون کتاب، مجله و نامه عکس برداری کرد و سپس متن تایپی آن را تحویل گرفت. مشاهده رفتاری هوشمندانه و صحیح از یک سیستم را نمی توان دلیلی کافی بر هوشمندی آن سیستم تصورکرد بلکه بایستی به ساختار داخلی و مکانیزم انتخاب راه توسط سیستم توجه شود که آیا مبتنی بر آگاهی خود سیستم است یا نه و این آگاهی زمانی میسر خواهد بود که سیستم خود قابلیت تحلیل اطلاعات در یافتی از محیط را داشته باشد و بتواند رابطههای معنی داری بین علت و معلول ما بین اتفاقات محیطی ایجاد کند و در واقع قادر به ایجاد مدلی هر چند غیر دقیق بر پایه مشاهدات خود از محیط باشد سپس سیستم ایده ارزشمندی از نظرگاه خود تولید بکند و بعنوان خواسته و هدفی سعی در پیاده سازی آن بکند یعنی در پی پیدا کردن و اتصال ابزارهای مناسبی به آن هدف باشد تا بتواند آلگوریتم عملیاتی برای برآورد آن خواسته تولید نماید .

در ادامه وی پا را فراتر می گذارد و انسان ها را به تصور کردن توانایی هایی دعوت می کند که بسیار وسوسه انگیز است:«می توانید در ذهنتان به یک سوال فکر کنید و سریعا بتوانید جواب آن را با کمک تراشه هوش مصنوعی کارگذاشته شده در مغزتان پیدا کنید. این کارشناس در این خصوص میگوید:با توجه به این که در شبکه 4G تعداد کاربران و اکانتها در یک کیلومتر مربع بیشتر از ۱۰ هزار مورد است، اما در شبکه 5G این عدد میتواند به حدود یک میلیون کاربر میرسد، پیشرفت متاورس و حتی اینترنت اشیا (IOT) به گسترش نسل پنجم اینترنت بستگی دارد. در ایالات متحده تا شش دهه بعد هر سال ۵ هزار نفر جان خود را به این دلیل از دست دادند. «شاون کارولان» معتقد است در سال ۲۰۲۰ باید منتظر ورود اولین اپلیکیشنهای مبتنی بر ARCore (اندروید) و ARKit (آیاواس) باشیم. نسل فعلی اینترنت برای همپوشانی بالا و ورود افراد خیلی زیاد به این فضا پاسخگو نیست.

بخوان  11 مورد از مدرن ترین تکنولوژی های موجود در بهترین هتل های جهان 1 بیتی

یک شرکت ترکیهای در سال ۹۸ عصای هوشمندی به نام “WeWalk” را برای افراد نابینا در سراسر جهان ارائه کرده که مجهز به حسگر فراصوت است و مزایای زیادی برای تسهیل امور نابینایان فراهم میکند. در سال ۲۰۱۰ هم پروژهای به نام Second Life مطرح شد که تقریباً شبیه به متاورس فعلی بود؛ اما شکست خورد، چراکه زیرساخت اینترنت جوابگوی این حجم از اتصال نبود. اگر به دنبال کاستن هزینه تیم پشتیبانی و در عین حال افزایش کیفیت خدمات به مشتریان کسبوکارتان هستید،ما سرویس چت بات هوشمند آیپا را به شما پیشنهاد میکنیم. پردازش زبان طبیعی ما مبتنی بر نوآوریهای تحقیقاتی تیم هوش مصنوعی آیپا است که ویژگیهای جدیدی مانند خلاصهسازی و تولید زبان طبیعی را به ارمغان میآورد.

هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین از خود نشان میدهد و یا به دانشی در کامپیوتر که سعی در ایجاد آن دارد گفته میشود. قطعا بدون دریافت یک آموزش ماشین لرنینگ حرفه ای نمی توانید در این زمینه حرفه ای شوید. در حالی که شاید یک کاربر معمولی ممکن است حتی متوجه برخی از تمایزات نشود، اما رهبران فناوری اطلاعات و تیمهایشان رابطه متفاوتی با هوش مصنوعی دارند. AI/ML (یادگیری ماشین در هوش مصنوعی) به عنوان برترین فناوری نوظهور، در چشم انداز جهانی فناوری ۲۰۲۲ Red Hat رتبه بندی میشود، به طوری که ۵۳ درصد از رهبران فناوری اطلاعات گزارش داده اند که قصد دارند از آن در ۱۲ ماه آینده استفاده کنند، که نسبت به سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

سرویس تبدیل کننده خودکار متن به فایل صوتی و پادکست آیپا اولین سرویس تبدیل متن فارسی به صوت در زبان فارسی است. شما به کمک سرویس تبدیل متن به صوت آیپا میتوانید به صورت انلاین متن های خود را به صوت با کیفیت تبدیل کنید. به کمک این سرویس در فروشگاه های انلاین، فروشندگان میتوانند رضایت مشتریان را بالا برده و نیز فروش خود را افزایش دهد. در عین حال، او همچنین فهمیده است که هنگامی که افراد کنار یکدیگر قرار میگیرند، قادرند به دیدگاهشان وسعت بخشند و آن را ارتقا دهند. ریشهها و ایدههای اصلی آن را باید در فلسفه، زبان شناسی ، ریاضیات، روان شناسی، نورولوژی وفیزیولوژی نشان گرفت و شاخهها، فروع، و کاربردهای گوناگون و فراوان آن را در علوم رایانه، علوم مهندسی،علوم زیست شناسی و پزشکی، علوم ارتباطات و زمینههای بسیار دیگر . نبض به دنبال ارتقای دانش بین رشتهای هوش مصنوعی در سلامت هست تا با آشنایی متخصصان علوم پزشکی، امکان همراهی تکنولوژی فنی و دانش علوم پزشکی را فراهم آورد.

با ورود و گسترش تکنولوژیهای متکی به AI جهان به چه سمتی خواهد رفت؟ استدلال پشت این دیدگاه بدبینانه بر این نکته مبتنی است که با شروع یادگیری کدنویسی توسط سیستم های هوش مصنوعی از پیچیدگی این مهارت کاسته شده و به سمت خودکارسازی پیش خواهد رفت. تا اینکه در سال ۱۹۸۳ اولین شبکه برپایه بسته پروتکل اینترنت (TCP/IP) با جایگزین شدن پروتکل های قدیمی NCP آرپا، شروع به کار کرد. عملکرد اولیه برنامه نویسی هوش مصنوعی ایجاد ساختار کنترلی مورد لزوم برای محاسبه سمبولیک است زبانهای برنامه نویسی LISP,PROLOG علاوه بر اینکه از مهمترین زبانهای مورد استفاده در هوش مصنوعی هستند خصوصیات نحوی ومعنایی انها باعث شده که انها شیوهها و راه حلهای قوی برای حل مسئله ارایه کنند. به گزارش peoplematters.in، ادغام هوش مصنوعی با کمک روشهای مدیریت منابع انسانی، منجر به تعامل سازمانها با نیروی کار، قابلیتهای انسانی برای تجزیه و تحلیل دادههای هوش مصنوعی، پیشبینی سناریوها و انجام برنامه ریزیهای مناسب شده است. به زبان ساده تر، یادگیری ماشین، داده های کامپیوتر را تغذیه می کند و از تکنیک های آماری برای کمک به “یادگیری” نحوه پیشرفت بهتر در یک کار، بدون این که برای آن کار به طور خاص برنامه ریزی شده باشد، استفاده می کند و میلیون ها خط کد نوشتاری را از بین می برد.

بخوان  کتاب فلسفه تکنولوژی چیست ~کارل میچم، مصطفی تقوی مترجم نشر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سروش آدینه بوک | 1biti

در زمان استفاده از گوشیهای هوشمند این احتمال وجود دارد که سر را در یک وضعیت غیر طبیعی و متمایل به جلو نگه دارید. و قابلیتهای هوشمندانه طبیعی مانند روند تکامل یا هوش جمعی جامعه موجودات زنده. محققین هوش مصنوعی علاقهمند به تولید ماشینی هستند که دستورات مورد نیاز را به صورت هوشمندانه انجام دهد. قابلیت های هوشمندانه انسانی همچون بینایی و درک صحنه ها، تصمیم گیری، سخن گفتن، درک سخن، درک و ایجاد متن، حرکت و راه رفتن. محدودیت تکنولوژی، هزینه ی سیستم، نگهداری متخصصین در سازمان، وارد کردن داده های بیمار در سیستم، مشکلات کسب دانش، مدل سازی دانش پزشکی، تأیید عملکرد سیستم، توصیه های اشتباه و مسؤولیت در برابر خطا، محدودیت حوزه ی عملیاتی هوش مصنوعی و ضرورت یکپارچگی آن با فعالیت های جاری از جمله چالش های پیش روی به کارگیری این نوع سیستم ها است که مستلزم ارایه ی راهکار یا پاسخ های مناسب می باشد. به دلیل پیچیدگی تصمیمات پزشکی، کاربرد سیستم های اطلاعاتی جهت پشتیبانی از این تصمیمات افزایش یافته است. سیستم های فراگیر آموزشی، یک نوع خاص از سیستم های یادگیری ماشینی هستند. هوش مصنوعی عمومی از نظر فنی تمام پتانسیل مغز انسان را داراست؛ از این رو میتواند در هر زمینهای اعم از ساختن یک قطعهی موسیقی یا نوشتن یک داستان مانند انسان عمل کند.

ورنر وینج (Vernor Vinge) نویسنده داستانهای علمی تخیلی و استاد علوم کامپیوتر و ریاضیات دانشگاه ایالتی سندیگو، مفهوم تکینگی را برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ میلادی در قالب یک مقاله تحقیقاتی با عنوان تکینگی فناورانه در حال بروز (Coming Technological Singularity) از دید دیگری به این مفهوم اشاره کرد. در حقیقت در فهرست امسال میزان حقوق دریافتی مدیران در سال 2016 مورد بررسی قرار گرفته و به این ترتیب فهرست پیشرو شامل پردرآمدترین مدیران جهان در سال گذشته میلادی است. هم TCP و هم UDP شان متمایز میشوند توسط یک سری قانون خاص پورتهای شناخته و معروف با برنامههای کاربردی مخصوصی در ارتباط هستند. مایکروسافت هم با ارائه یک هدست به کسبوکارها و سازمانهای دولتی، یک چرخش بسیار قوی برای رفتن به سمت متاورس را ایجاد میکندد. علت این امر آن است که این هوش در حوزه دیجیتال مارکتینگ نتایج فوقالعادهای ارائه کرده است.

پس از این کافی است از تنظیمات موجود در روشن کردن داده های همراه ، براحتی از مسیر زیر شما خواهید توانست تنظیمات مورد نظر را فعال نمایید. هوش مصنوعی در همه جا وجود دارد، یا به زودی خواهد بود. آیا امکان تست سرعت اینترنت برای سرویسهای مبنا تلکام وجود دارد ؟ معماران از هوش مصنوعی در ابزارهای CAD برای طراحی پارامتری استفاده می کنند، سیستمی که به فرد امکان می دهد با ایجاد پارامترهای خاص خروجی های مختلف به دست آورده و ساختارهایی ایجاد کند. برخی از سایت های فیلم و سریال بخش زنده تلویزیون با اپراتور های اینترنت قرارداد های را منعقد کرده اند که شما می توانید در این سایت ها با اینترنت مجانی به تماشای فیلم و یا سریال مورد علاقه خود بپردازید. در حال حاضر در ایران دو تکنولوژی اینترنت همراه مبتنی بر سیم کارت ارائه میشه : اینترنت ۳G و اینترنت GPRS .

جامعه فقط از روابط انسانی تشکیل نشده است و تکنولوژی را هم فقط روابط غیرانسانی سایت 1biti تشکیل نمیدهد. چنین سیستمهایی از یک جمعیت متشکل از عاملهای ساده تشکیل شدهاند که به صورت محلی و در محیط عملیاتی خود با یکدیگر در حال تعامل هستند. فناوری هوش مصنوعی با به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز به تشکیل فرآیند استخدام نیروی انسانی کمک میکند. هوش مصنوعی به معنای فراهم آوردن قابلیت انجام وظایفی توسط ماشین است که نیاز به هوش انسانی یا طبیعی دارند. در فهم زبان طبیعی، سیستم باید متن ورودی را «ابهامزدایی» (Disambiguate) و به زبان قابل فهم توسط ماشین تبدیل کند. این نوع ربات ها در حقیقت همان ربات هایی هستند که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند.

بخوان  قیمت شارژ کارتریج، تخمین هزینه شارژ کارتریج در سال ۱۴۰۱ سنجاق
تعداد بخشهای یادگیری و توسعه هوش مصنوعی در طی چند سال آینده افزایش خواهد یافت. این رباتها که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، مکالمات منابع انسانی را در زمان مناسب تجزیه و تحلیل میکنند. پس از ذخیره مکالمهها توسط رباتها، آنها برای رسیدگی به نگرانیها، خواستهها و نیازهای خاص کارمند تجزیه و تحلیل و مورد استفاده قرار میگیرند. ممکن است با پرسش از ذخیره سازی یا آمادگی فضای زنده در مورد مصیبت و بدبختی، آن را گسترش داد و البته این جهت یابی، بحث حمایتی مهمی در آمریکن پرس25 در اکتبر1961 بود. نخستین سکوی جامع هوش مصنوعی با بیش از ۷۰ ابزار در ۴ حوزه پردازش تصویر، پردازش صوت، پردازش متن و دستیار صوتی کار خود را ادامه میدهد. ضخامت آنها معمولا بیش از قطر یک قوطی نوشابه نیست اما طول آنها متفاوت است.

یک مطالعه (که در نیمه اول سال ۲۰۱۹ انجام شد) روی بیش از ۲۸۰۰ استارتاپ اروپایی که ادعا میکردند “شرکت هوش مصنوعی” هستند، نشان داد که تقریباً ۴۰ درصد از آنها واقعاً از هوش مصنوعی استفاده نمیکنند. پروژه کایپر آمازون نیز با سرمایهگذاری ۱۰ میلیارد دلار قصد دارد در حدود بیش از ۳۰۰۰ ماهواره را در مدار نزدیک زمین قرار دهد و این امر، رقابتهایی را بین آمازون و اسپیسایکس ایجاد کرده است. در حال حاضر بیش از 500،000 اتومبیل تسلا فقط در ایالات متحده مشغول به کار هستند و اکنون که تسلا مشکلات عمده تولید خود را حل کرده است ، به صورت تصاعدی افزایش می یابد. بخش GITEX Shopper در سال 2009 بیش از 150 هزار بازدیدکننده از 121 کشور دنیا داشت. کاهش زمان جستجو و تحقیق بیش از 75٪. از نوآوری های جدید سرویس سرچ متنی آیپا است. زمانی که شما جملهای را به زبان میآورید و دستیار صوتی هوشمند آیپا جمله را دریافت میکند، محاوره شما در سرویس ابری پردازششده و صوت مورد نظر شما به صورت متنی پیاده سازی شود.

در حالیکه ممکن است این علم از پرسش های پیشین فلسفه ای نسبت به احساسات، نشأت گرفته باشد، سال 1995شاخه ای مدرن از علم کامپیوتر در محاسبه مؤثر با مقاله “روزالین پیکارد” شکل گرفت. در این زبان یک مفسر برنامه را بر اساس یک منطق مینویسد.ایده استفاده توصیفی محاسبهٔ اولیه برای بیان خصوصیات حل مسئله یکی از محوریتهای مشارکت PROLOG است که برای علم کامپیوتر بطور کلی و بطور اخص برای زبان برنامه نویسی هوشمند مورد استفاده قرار میگیرند . برنامه نویسان مثالهایی می زنند و کامپیوتر قرار است از این نمونه ها یاد بگیرد که چه کاری انجام دهد. در حالی که مدل های هوش مصنوعی اجرا شده در سیستم های کسب و کار و کلود نتایجی را از دیتا ایجاد می کنند که از بسیاری از دستگاه های دیگر جمع آوری شده است. در واقع، 80 درصد از مدیران فنی شرکت ها و سازمان ها میگویند که اگر توسعه و استقرار آن آسانتر بود، از هوش مصنوعی استفاده بیشتری میکردند. استفاده نوآورانه از قابلیت های Artificial Intelligence یا هوش مصنوعی در توسعه نرم افزار پورتال سازمانی، خصیصه هوشمند بودن را به عنوان اولین نرم افزار مدیریت محتوای پورتال های سازمانی در ایران به آن افزوده است.