برنامه های ایلان ماسک در سال ۲۰۲۴ به زودی اعلام می شودهر دو شرکت ایلان ماسک یعنی اسپیس‌ایکس و تسلا در سال ۲۰۲۳ قابل توجهی را پشت سر گذاشتند و این در حالی بود که ماسک زمان قابل توجه را صرف شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) کرده بود. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها برای سال‌های پیش رو نیز برنامه‌های قابل توجهی خواهند داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، ایلان ماسک، کارآفرین سرمایه‌گذار فاش شده است که ماه آینده به‌روزرسانی‌هایی را درمورد دو شرکت پرچمدار خود اسپییس‌ایکس و تسلا در ایکس به اشتراک گذاشته است.

ماسک در پستی در این شبکه اجتماعی گفت که یک گفتگوی شرکتی برای اسپیس‌ایکس و تسلا برگزار می‌کند و در آن سال‌های ۲۰۲۳ را مرور و از برنامه‌های سال ۲۰۲۴ رونمایی خواهد کرد.

به روز رسانی های جدید ایلان ماسک

ماسک گفت که جلسه اسپیس‌ایکس، هفته آینده برگزار می‌شود، در حالی که جلسه پس از ارائه گزارش سالانه این شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برنامه‌ریزی خواهد کرد.

انتظار می‌رود این جلسه در ماه ژانویه برگزار شود.

جلسات گفتگوی شرکت‌ها به صورت عمومی در ایکس منتشر می‌شود و به دنبال مشتریان ماسک و کسب و کار اجازه می‌دهد نگاهی اجمالی به آینده این شرکت رهبر صنعت داشته باشد. اسپیس‌ایکس و تسلا بر حوزه‌های مربوط به اکتشافات فضایی و وسایل نقلیه الکتریکی تسلط دارند و برنامه‌های آتی احتمالاً بسیار جاه‌طلبانه و نوآورانه خواهند بود.

عملکرد اسپیس‌ایکس و تسلا در سال ۲۰۲۳

اسپیس‌ایکس و تسلا به هر حال ماسک زمان قابل توجهی را در سال ۲۰۲۳ فقط ایکس کرد، روزهای قابل توجهی در این سال است.

بخوان  احتمال درمان آلزایمر با کشف دو ژن جدید

شبکه اجتماعی توییتر که در سال ۲۰۲۲ توسط ماسک خریداری شد، تحت رهبری وی با نام، لوگو و قابلیت‌های جدید دستخوش تغییرات اساسی است. ماسک همچنین دیدگاه خود را برای سودآوری و کاربرپسند کردن ایکس بیان کرده است.

در همین حال، اسپیس‌ایکس در سال ۲۰۲۳ به چند نقطه عطف دست یافت که از جمله آنها می‌توان به پرتاب ۹۶ موشک، استفاده از فالکون ۹ برای ۱۹ پرتاب رکوردشکنانه و البته از دست رفتن آن در دریا، انجام یک پرواز آزمایشی دیگر از موشک استارشیپ. و گسترش سرویس اینترنتی استارلینک تا رسیدن به 2.3 میلیون مشتری در سراسر جهان اشاره کرد.

اسپیس‌ایکس همچنین در سال ۲۰۲۳ را با یک آزمایش دوگانه احتراق ثابت پیشران مگا موشک و فضاپیمای استراشیپ بعدی خود در روز جمعه به پایان رسید و ویدیوهای خیره کننده از هر دو وسیله نقلیه در این فرآیند به اشتراک گذاشت.

روز جمعه، آزمایش احتراق ثابت موتورها بر روی مراحل موشک غول پیکر استارشیپ و پیشران سوپرهوی آن در پایگاه فضایی استاربیس(Starbase) اسپیس‌ایکس در بوکاچیکا، تگزاس، در حالی انجام شد که این شرکت برای انجام سومین پرتاب آزمایشی استارشیپ آماده می‌شود. انتظار میرود این پرتاب در اوایل سال ۲۰۲۴ انجام شود.

ماسک در روز جمعه در ایکس نوشت: به تازگی احتراق ثابت پیشران سوپرهوی پرتاب سه را تکمیل کردم. در این آزمایش که حدود 10 سال به طول انجامید، با موفقیت تمام 33 موتور رپتور بر روی پیشران به عنوان اولین مرحله از موشک استارشیپ روشن شدند.

حساب رسمی اسپ‌ایکس در ایکس آزمایش موفقیت‌آمیز پیشران سوپرهوی ۱۰ و همچنین آزمایش یک موتور رپتور در ۲۸ را بررسی می‌کند که در پرواز آزمایشی آینده بر فراز سوپرهوی ۱۰ قرار خواهد گرفت. این شرکت گفت که آزمایش استارشیپ با هدف نشان دادن قابلیت راه‌اندازی مجدد موتور رپتور در انجام شده است.

بخوان  تجربه جراحی متفاوت به کمک یک سیستم هوشمند

از سوی دیگر، تسلا بروزرسانی مدل ۳ هایلند را با موفقیت در چین اجرا کرده است و همچنین اولین گروه از خودروهای سایبرتراک(Cybertrucks) را تحویل داده و در پروژه های اپتیموس تسلا(Optimus Tesla Bot) که هدف آن توسعه ربات های انسان نما با فناوری است. تسلا است، پیشرفت قابل توجهی است.

انتهای پیاممنبع