بیاموزید من موبایل خود را در 2 روز درمان کردم

گوشی موبایل نوکیا که نخستین تلفن های قابل حمل با نام موبایل را با وزنی حول و حوش ۵ کیلوگرم روانه بازار کرده است، تا چند سال در این حوزه بدون رقیب شناخته شده و به عنوان پرفروش ترین برند، محصولات خود را در روانه مجله یک بیتی بازار می کرد. از سال ۹۵ تا ابتدای امسال، هیچ گونه افزایش تعرفه در حوزه ارتباطات سیار نداشتیم ولی کف و سقف قیمت مشخص بود. شرکت هایی که بیشترین درآمد را از هوش مصنوعی دریافت می کنند به مک کینزی گفتند که قصد دارند سرمایه گذاری های خود در زمینه هوش مصنوعی را در پاسخ به همه گیری COVID-19 افزایش دهند. اولین قدم این است که نیاز خود را شناسایی کنید، فکر کنید که هدف شما از خرید لپ تاپ چیست و قصد دارید برای چه کاری از آن استفاده کنید؟ علاوه بر آن امکان خرید محصولات بهصورت اقساطی نیز وجود دارد و شما بهوسیله سامانه بای چک یا استفاده از بن اعتباری لندو میتوانید کالای جدید خود را بهصورت اقساطی خریداری نمایید.

شاید فکر کنید که برای خرید قسطی گوشی موبایل یا سایر لوازم مورد نیازتان باید سود زیادی بپردازید در حالی که که اگر واقع بینانه نگاه کنید متوجه می شوید که اگر بخواهید به جمع آوری پول هایتان برای خرید در آینده اقدام کنید معایب بیشتری برای شما مطرح است: از جمله افزایش مداوم قیمت کالاهای دیجیتلا موجب عقب افتادن شما از بازار می شود و نمی توانید گوشی موبایل به روزی را تهیه کنید و همچنین سودی که برای خرید قسطی گوشی موبایل پرداخت می کنید در مقابل افزایش قیمت بسیار ناچیز است. اما در سیستم عامل اندروید کاربر فرصت انتخاب بیشتری دارد. وب سایتی که کاربر به آن وارد میشود از شماره سریال آن سختافزارها آگاهی پیدا میکند و بنابراین از محاسبات و زمان لازم برای اعتبارسنجی این مسئله که عدد داده شده یکی از اعداد شش رقمی ای است که در چرخه ۳۰ تا ۶۰ ثانیهای کار خواهد کرد نیز آگاه خواهد شد.

سازمان پروژههای تحقیقاتی پیشرفتهی دفاعی («دارپا» (DARPA)) که زیر نظر وزارت دفاع آمریکا فعالیت میکند، در تلاش است که یک واسط عصبی قابل پیوند را توسعه دهد که در مغز قرار گیرد و امکان ارتباط مغز با کامپیوتر فراهم شود. مسئولیت ها: مسئولیت های یک محقق علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی بسته به تخصص یا نقش خاص آنها در زمینه تحقیقاتی بسیار متفاوت است. اگرچه بسیاری از این مشاغل برتر کاربرد یا عملکرد فناوری هوش مصنوعی را بررسی می کنند، تحقیقات علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی بیشتر در مورد کشف راه هایی برای پیشرفت خود فناوری است. ممکن است این خبر بدی برای شرکت های استخدامی باشد ، اما هوش مصنوعی در حال حاضر به مشاغل کمک می کند تا استخدام کارکنان جدید را به صورت خودکار انجام دهند. انتظار می رود رشد شغل در این صنعت تا سال 2022 به میزان 22.1 درصد افزایش یابد و به طور موثر فرصت ها را برای کسانی که آموزش و تجربه مناسب دارند افزایش دهد.

با این حال ، هوش مصنوعی به شرکت ها این امکان را می دهد تا این ارتباطات را خودکار کنند. یکی دیگر از وقایع مهم تاریخچه اینترنت در ایران تاسیس شرکت امور ارتباطات دیتا است. هوش مصنوعی همچنین برای مشاغلی که نیاز به ارتباط مداوم با حجم بالایی از مشتریان در طول روز دارند مفید است. اگر برای فردی دوربین چندان مهم نباشد، موبایل های میان رده بهترین انتخاب هستند مانند موبایل های شرکت هواوی و البته شیائومی که دارای صفحه نمایش خوب، عمر باتری بالا و طیف وسیعی از ویژگیهای مفید. قابلیت های مانیتورینگ هوش مصنوعی می تواند در زمینه های دیگر نیز موثر باشد، مانند عملیات امنیت سایبری شرکت ها که در آن حجم زیادی از داده ها نیاز به تجزیه و تحلیل و درک دارند. مسئولیتها: تحلیلگران داده باید درک کاملی از خود دادهها از جمله شیوههای مدیریت، تجزیه و تحلیل و ذخیرهسازی آنها و همچنین مهارتهای لازم برای برقراری ارتباط مؤثر یافتهها از طریق تجسم داشته باشند.

در عین حال ، با حذف چنین وظایفی از وظایف کارگران انسانی، هوش مصنوعی به آن کارگران اجازه می دهد تا به کارهای با ارزش تری بروند که فناوری قادر به انجام آنها نیست. متخصصان هوش مصنوعی مجموعهای از مهارتهای عملی و دانش نظری در ریاضیات و آمار را در کنار درک کاری از ابزارها و فرآیندهای خاص نقش به اشتراک میگذارند. رباتها ماشینهای قابلبرنامهریزیای هستند که معمولاً قادرند مجموعهای از وظایف را بهصورت خودکار یا نیمهخودکار انجام دهند. اختراع سیستم عامل مک در مقایسه با ویندوز از نیاز به محصولی نشات گرفت که کاربرپسندتر باشد و برای کار کردن به درک فنی پیشرفته ای نیاز نداشته باشد. بطور کلی هزینه کردن برای یک گوشی هوشمند به خود فرد و ارزشی که گوشی برای آن فرد دارد وابسته است. ادموندز همچنین مشاهده کرده است در حالی که یک دانشمند کامپیوتر با پیشینه دوگانه برای انواع جدید کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع ایده آل است، در حال حاضر تعداد بسیار کمی وجود دارد.

اگرچه ادموندز تأکید میکند که این نقشها خارج از بخش هوش مصنوعی وجود دارند، اما امروزه افزایش استفاده از هوش مصنوعی در فناوری منجر به نیاز روزافزون به متخصصان UX شده است که در این زمینه خاص آموزش دیدهاند. ادموندز میگوید: «فقط داشتن دادهها یک چیز است، اما اینکه بتوانیم واقعاً آن را به افراد دیگر گزارش دهیم، مهم است». ادموندز میگوید: «هوش مصنوعی امروز کارهای شگفتانگیزی انجام میدهد و به پیشرفتهایی در صنایعی می انجامد که قبلاً قابل تصور نبود». در ابتدا نماینده نمیداند با پاهایش چه کار کند و نمیتواند راه برود. در نتیجه انسان نمیتواند با یک ربات وارد تعامل و ارتباطی بشود که به شیوه سنتی افراد برای گرفتن خدمات از هم به آن تعاملات نیاز دارند. اگرچه علم داده حوزه وسیعی است، ادموندز بر نقشی که تحلیلگران داده در این فرآیندهای هوش مصنوعی ایفا می کنند به عنوان یکی از مهم ترین آنها تأکید می کند .

با توجه به محدودیتهای هوش مصنوعی در حوزه انجام کارهای مخصوص انسان، کارهای شخصی، خلاقانه و احساسی، شغلهایی وجود دارند که نمیتوان آنها را از طریق ماشینها انجام داد. طبق اعلام دولت چین، طی دو سال گذشته، ۲۰۰۰ مجرم در این کشور توسط سیستم تشخیص چهره Skynet در معابر دستگیر شده اند. وقتی چهرهای شناسایی میشود و یک مدل خاص چهره با یک حرکتِ خاص انطباق مییابد، آن مدل روی چهره قرار میگیرد و ردگیری چهره را قادر میسازد تا متوجه حرکات چهرهی بیشتری شود. سلام خسته نباشید من کارم راجع به نوشتن مقاله هست و یه لپ تاپ می خواستم بخرم که باهاش کارهای نوشتن انجام بدم، اینترنت، فیلم و بازی های متوسط هم بتونه باز کنه، مهم ترین معیارم هم اینه که باطری نسبتا خوبی داشته باشه و نوشتن باهاش راحت باشه، پیشنهادتون برای من به نظرتون کدوم مدل لپ تاپه؟

این مدل احتمالاً قویترین پردازندهی سری Phoenix Point است. هوش مصنوعی یک زمینه پرسود با رشد شغلی بالاتر از حد متوسط است، اما این صنعت همچنان رقابتی است. همانطور که کاربردهای احتمالی هوش مصنوعی همچنان در حال افزایش است، پتانسیل شغلی مثبت برای افرادی که مهارت های لازم برای پیشرفت در این صنعت را دارند، افزایش می یابد. ادامه روند توسعه میتواند درهای جدیدی باز کند و دستاوردها و ابداعات را در مسیر درست و مثبت نگه دارد. به عنوان مثال، در مراقبتهای بهداشتی، یک متخصص هوش مصنوعی ایدهآل میتواند درک درستی از دادهها و یادگیری ماشینی داشته باشد و همچنین از بدن انسان آگاهی داشته باشد. علاوه بر این، درآمد حاصل از هوش مصنوعی سالانه در اکثر عملکردهای تجاری با استفاده از فناوری های هوش مصنوعی افزایش یافته است. تخمین زده می شود که تا سال 2020 ، 85 درصد از کل تعاملات مشتری توسط ماشینهای هوشمند که قادر به تکرار عملکردهای انسانی هستند ، انجام می شود.

با داده هایی که در قلب عملکردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قرار دارند، کسانی که برای مدیریت صحیح آن داده ها آموزش دیده اند، فرصت های زیادی برای موفقیت در صنعت دارند. با این حال، به طور کلی، افراد در این نقش ها از درک پیچیده خود از زبان و فناوری برای توسعه سیستم هایی استفاده می کنند که از طریق آن رایانه ها می توانند با موفقیت با انسان ها ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، در صنعت حمل و نقل شرکت های اتوبوس، قطار و خطوط هوایی که می توانند میلیون ها مسافر در روز داشته باشند، می توانند از هوش مصنوعی برای تعامل در زمان واقعی برای ارسال اطلاعات شخصی سفر مانند اطلاع از تاخیرها استفاده کنند.

به عنوان مثال، برخی از شرکت های اتوبوسرانی در حال پیگیری مکان اتوبوس های خود هستند و از هوش مصنوعی برای اطلاع رسانی به مسافران در مورد زمان محلی اتوبوس در طول مسیر خود و زمان تقریبی رسیدن آن استفاده می کنند. پس از انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب میتوان مسیر یادگیری هوش مصنوعی را نیز مورد بررسی قرار داد. این دلایل و دیگر مسائلی که وجود دارد باعث شده توجهات به لپ تاپهای خوب با عملکرد مناسب بیشتر شود. برای مثال اگر قرار است برای کارهایی مانند اجرای بازی و کارهای گرافیکی از لپ تاپ استفاده کنید. هنگامی که هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با فناوری ای مانند ՀՀԿ یکپارچه می شوند که وظایف تکراری و مبتنی بر قوانین را به صورت خودکار انجام می دهد ، این ترکیب نه تنها باعث تسریع فرایندها و کاهش خطاها می شود بلکه می تواند برای بهبود خود و انجام وظایف وسیع تربیت شود.

بسیاری از این مشاغل در آینده بر همزیستی انسان و هوش مصنوعی مبتنی خواهند بود که در آن، ماشینها کارهای معمولی را انجام خواهند داد و بهینهسازی را برعهده خواهند داشت و انسانها در کنار آنها کارهایی را که نیازمند خونگرمی، خلاقیت و احساس باشند بر عهده خواهند گرفت. اما نکته قابل توجه این است که بسیاری از برنامه های AI که به طور خاص برای سیستم های مبتنی بر ابر طراحی شده اند ، به سرعت و به راحتی قابل اجرا هستند. این ربات، فرمانهای صوتی را اجرا کرده و یک تجربه منحصر به فرد برای هر کاربر ایجاد میکند. نقشهای تجربه کاربر (UX) شامل کار با محصولات از جمله محصولاتی است که هوش مصنوعی را در خود جای دادهاند تا اطمینان حاصل شود که مصرفکنندگان عملکرد آنها را درک میکنند و میتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند. این تصور بیش از همه حاصل فیلمها و انیمیشنهای علمی-تخیلی است.

شیشه های این اتومبیل طوری طراحی شده است که با کنتراست بالا روی چراغ های LED مناظر بیرونی را مجدداً تولید می کند. اما با توجه به نیاز و بودجه تون من داشتم لپ تاپ بروز موجود در بازار رو بررسی میکردم که یک به لپ تاپ زیر برخورد کردم. اپل در کمتر از ده سال به یکی از موفقترین شرکتهای دنیای موبایل و لپ تاپ تبدیل شد و در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. چشم انداز شغلی: امروزه در این نقش ها کمبود واقعی افراد وجود دارد. با تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از ارتباطات قبلی، می توان رایانه ها را طوری برنامه ریزی کرد که به طور دقیق به مشتریان پاسخ دهند و به سوالات آنها رسیدگی کنند. شناسایی و ارزیابی این تکنولوژیهای در حال ظهور کمک شایانی به درک تحولات دنیا خواهد کرد ضمن این که امکان تجزیه و تحلیل متخصصان عرصههای مختلف را در آمادهسازی این بسترها فراهم میکند.

Meteor JS یکی از کامپوننت های Node.js محسوب میشود و ایجاد برنامه های وب بهصورت بلادرنگ (real-time) برای سیستم عامل های مختلف را امکان پذیر می سازد. رم یکی دیگر از اجزای بسیار مهم گوشی است که اغلب نادیده گرفته میشود. با این حال، ادموندز توضیح می دهد، افرادی که ترکیب لازم از مهارت ها را دارند اغلب به سختی به دست می آیند. به عنوان مثال ، هوش مصنوعی می تواند اطلاعات جمع آوری شده توسط دستگاه های موجود در تجهیزات کارخانه را برای شناسایی مشکلات موجود در آن ماشین ها و همچنین پیش بینی اینکه در چه مواقعی به تعمیر و نگهداری نیاز است استفاده کند. بسیاری از شرکت های تولیدکننده موبایل برای اینکه سهم بیشتری از بازار بدست بیاورند، با سطح بالایی از قابلیت و تکنولوژی به تولید گوشی های میان رده روی آورده اند. همه میدانیم که هوش مصنوعی اکنون بسیاری از اپلیکیشنها و وبسایتهای مورد علاقه ما را توانمندتر کرده است و در آینده نه چندان دور قدرت بیشتری نیز خواهند گرفت.

به همین دلیل با توجه به بالا رفتن نرخ دلار و به تبع آن، افزایش شدید قیمت موبایل ، این برند در کشور ما نیز مورد توجه زیادی قرار گرفته است. چشم انداز شغلی: اداره آمار کار نرخ رشد 22 درصدی را تا سال 2029 برای توسعه دهندگان نرم افزار پیش بینی می کند که شامل اضافه شدن 316000 شغل می شود. مهم است که به خاطر داشته باشید که وقتی شرکت ها راه هایی برای استفاده از هوش مصنوعی برای مزیت رقابتی پیدا می کنند، با چالش هایی نیز دست و پنجه نرم می کنند. با پیشرفت ابزارهای پردازش زبان طبیعی، شرکت ها همچنین از ربات های چت برای ارائه تجربه شغلی و راهنمایی کارکنان به داوطلبان شغلی استفاده می کنند.