تحولی در صنعت ذخیره‌سازی انرژی با باتری زنگ‌زده

این بدان معناست که باتری از انرژی، فلزات را به زنگ زدگی تبدیل می کند و در هنگام شارژ شدن زنگ فلز را دوباره به آهن تبدیل می کند.

این شرکت ادعا می‌کند که این نوآوری که با نام «باتری آهن-هوا» شناخته می‌شود، می‌تواند به کربن زدایی از انرژی کشور با روشی ارزان‌تر از سیستم‌های ذخیره‌سازی لیتیوم یونی کمک کند، در حالی که تنها از مواد داخلی در استفاده از آن استفاده می‌شود. می شود.

باتری در حال حاضر برای استفاده در وسایل نقلیه بسیار بزرگ و سنگین کاربرد دارد. با این حال، ممکن است این موضوع تغییر کند، زیرا محققان در تلاشند تا آن را کاهش دهند و کاربردهای آن را افزایش دهند.

باتری‌های لیتیومی به مواد گرانقیمتی مانند لیتیوم، کبالت، نیکل و گرافیت نیاز دارند که امروز از آن خارج می‌شوند. در حالی که این باتری جدید، برق را با استفاده از فلز آهن ساده از طریق اصل «زنگ زدگی پذیر» ذخیره می‌کند.

ماتئو جارامیلو (Mateo Jaramillo)، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت «Form Energy» گفته است: برای رسیدن به استقلال در تولید انرژی‌های انرژی‌پذیر، مقابله با چالش‌های تامین انرژی و توسعه شبکه قابل اعتماد و مقرون به صرفه‌جویی نیاز به فناوری‌های ذخیره‌سازی جدید. ساخت انرژی که قادر به ذخیره سازی مقرون به صرفه برق برای همیشه داریم.

باتری‌های آهن-هوا بسیار بزرگ‌تر از باتری‌های لیتیوم یونی هستند و می‌توانند انرژی را تا ۱۰۰ ساعت ذخیره و ذخیره کنند. این مقدار به طور قابل توجهی بیشتر از چهار ساعت ارائه شده توسط باتری‌های لیتیوم یونی است.

بخوان  ماموریت ماه به زمین بازمی‌گردد

باتری‌های لیتیوم یون؛ گران و غیرکاربردی

انتهای پیاممنبع

باتری‌های آهن-هوا برای اولین بار در اوایل دهه ۱۹۷۰ برای استفاده در وسایل نقلیه مورد ارزیابی قرار گرفته است. جورج کربتری (George Crabtree)، مدیر مرکز مشترک تحقیقات ذخیره انرژی در آزمایشگاه ملی آرگون می‌گوید که می‌تواند، اطلاعات جدیدتری را نشان دهد که می‌توانند به ترویج و تنوع بخشیدن به منابع انرژی شهری در آینده برای خدمات کمک کنند.

مجله پاور(Power) همچنین گزارش داده است که شرکت «Form Energy» در حال حاضر مکانی را برای ساخت اولین کارخانه خود انتخاب کرده است. کارخانه در ویرجینیای غربی در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و آن را می‌سازد.

مکانی برای ساخت اولین کارخانه انتخاب شده است

به گزارش ایسنا و به نقل از سانتیفیک‌ امریکن، بر اساس مقاله‌های «Scientific American» منتشر شده است، شرکت آمریکایی «Form Energy» می‌تواند یک پیشرفت مهم برای ذخیره‌سازی طول مدت انرژی خورشیدی و بادی باشد.

باتری‌های زنگ زده جدید می‌توانند تا ۱۰۰ ساعت فضای ذخیره‌سازی انرژی فراهم کنند. این فناوری جدید می‌تواند صنعت را متحول کند.