تفاوت تیبا Sx و Ex

البته این طراحی تغییریافته که در تمامی خودروهای خانواده X100 یکسان است رنگ و بوی پرایدهای قدیمی را به فراموشی سپرده و حال کمی کاربردی تر شدهاست. پیشرانه این خودرو، موتور زانتیا با حجم ۱۷۶۱ سیسی است که میتواند ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور قادر است ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور تولید کند. کاپوت ساندرو صاف طراحی شده است بر خلاف بیشتر خودروها خبری از خطوط عضلانی روی آن نیست. بخش مقایسه خودرو در وبسایت خبری «پیشرانه» باهدف کمک به خریداران خودرو ایجادشده است. در جلو پنجره ساندرو خبری از تزئینات کرومی نیست، اما فرم کلی آن تناسب خوبی با هندسه چراغ ها دارد. اینکه چرا مصرفکنندگان باید برای خرید خودروی داخلی که از کیفیت، آپشن و امکانات مناسبی در مقایسه با بسیاری از برندهای معتبر بینالمللی برخوردار نیست، هزینه زیادی پرداخت کنند را باید در بازار انحصاری و دولتی صنعت خودروی کشورمان جستوجو کرد؛ بازاری که رقابتی در آن شکل نگرفته و با توقف واردات نیز انحصار آن چند برابر شده است.

با باز کردن درب اتومبیل و ورود به کابین با طراحی یکسانی که در سایر اعضای این خانواده قدیمی نیز دیده میشود مواجه میشویم. طراحی داشبورد و مجموعه نشاندهنده های پشت آمپر تیبا به طور کل با خانواده X100 متفاوت است. پسران و دختران مجرد، بانوان خانه دار یا کارمند و خانواده های کم جمعیت با ۱ الی ۲ فرزند. حدود ۹۰ درصد این افراد مرد و ۱۰ درصد را بانوان تشکیل می­دهند همچنین در حدود ۴۸ درصد ایشان در بازه سنی ۳۱ تا ۴۵ سال قرار دارند. در سال 2004، انجمن مهندسان خودرو برای بررسی این مسئله یک خودروی سدان و یک خودروی شاسی بلند SUV را در یک مسیر بیابانی و در یک تونل باد با دمای محیط در حدود 30 درجه سانتیگراد آزمایش کرد. در ابتدا تنها مدلهای دستی تارا و شاهین به بازار آمدند اما بهتدریج نمونههای اتوماتیک این دو هم به دست مشتریان داخلی خواهد رسید که با توجه به اهمیت بالای قضیه، تصمیم گرفتیم تا یک مقایسه تخصصی بین آنها انجام دهیم و مقاله مقایسه تارا اتوماتیک و شاهین اتومات را به محضرتان پیشکش کنیم.

خودرویی که به وضوح، وجود آن مدیون پراید قدیمی بوده و بر اساس و پایه آن شکل گرفتهاست و انتظارات از آن، به عنوان یک خودروی ملی بسیار بالاست. اما این تئوری همیشه صادق نیست و نمیتوان آن را بهعنوان یک اصل اثباتشده پذیرفت. اگر میانسال هستید و خودرو را برای استفاده خانوادگی میخواهید و یا در هر سن و سالی که هستید آرامش اصل اول رانندگی شماست، در صورتیکه بودجه کافی در اختیار دارید، پژو پارس LX بهترین انتخاب برای شماست. برای درک نیروی درگ تصور کنید که در حال رانندگی هستید و دست چپتان را بیرون از پنجره خودرو قرار دادهاید. بر این اساس همواره باید ارتباط مولفههایی چون «قیمت خودرو و فروش» یا «قیمت خودرو و خرید» را با نگاهی فراگیر و لحاظ شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور مورد بررسی قرار داد تا به نتیجهای قابل اتکا جهت پیشبینی آینده با تقریبی از اطمینان دست یافت:در اوضاع فعلی کشورمان، تمامی مولفههای اقتصادی در گرو حل برخی مسائل سیاسی و اتخاذ تصمیمهای مدیریتی بهموقع است.

به قول معروف «اینگونه که باد میآید و برگها میجنبند» شیب گرانی تا سال 1402 نیز امتداد خواهد یافت و همین موضوع رشد تقاضا برای خودروهای ارزانتر و دردسترستری چون محصولات ایرانخودرو، سایپا و پارسخودرو را به همراه دارد. فضای داخل خودرو برای سرنشینان جلو خوب بوده و این فضا برای سرنشینان عقب نسبت به 132 کمی مناسبتر است با این حال همچنان برای نشستن سه سرنشین بزرگسال کافی نیست. در مقوله ایمنی نیز، وضعیت تیبا کمی بهتر از خودروهای گروه X100 بوده و و کمی قابل اطمینانتر است. برای بررسی بهتر هزینه مصرف سوخت با کولر روشن در مقایسه با رانندگی با پنجره های پایین لازم است اطلاعاتی در مورد درگ هوا کسب نماییم. این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر به طور میانگین ۷ لیتر سوخت مصرف میکند. تفاوتی که JAC S5(AT) را از ایکس ۳۳ در قدرت موتور متمایز میکند فناوری توربو شارژ در این خودرو است که از آن بهره برده ولی mvm x33 new از آن بهره نمیبرد و فاقد این آپشن است.

بخوان  دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1397 در گرایش تکنولوژی پرتوشناسی و در رشته گروه علوم تجربی | 1biti

حال آنکه این دسته با تحمل گرمای سخت و جانفرسای تابستان ممکن است به سلامت خود و دیگر سرنشینان خودرو آسیب وارد کنند. فرمان ساندرو بزرگ طراحی شده است و چندان خوش دست به نظر نمی رسد. رینگ های پنج پره ۱۵٫۰ اینچی ساندرو نیز طراحی چندان جذابی ندارند. تیبا۲(EX,SX): در این مدل نیز تیپ EX ، بالابر برقی و رینگ آلومینیومی و تنظیم برقی آینه های جانبی را دارا می باشد. در نمای جلو، جلوپنجره کوچک در وسط، در کنار چراغهایی که ارتباط و سنختی با آن ندارند و همچنین مهشکنهای دایرهای، چهره تیبا را کمی سردرگم و گنگ نشان میدهند.

سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD)، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده، ترمز عقب دیسکی ، سیستم کمکی ترمز (HBA)، سیستم کمک در سربالایی (HSA)، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، سیستم کنترل کشش (TCS) ، دو کیسه هوا راننده و سرنشین جلو ، فرمان برقی، کلیدهای کنترلی روی فرمان (MFC) ، سیستم تهویه مطبوع برقی، نشاندهنده دمای محیط، سیستم مالتی مدیا با 4 عدد بلندگو، میرورلینک، قابلیت تنظیم ارتفاع برقی نور چراغ جلو از داخل خودرو، دیلایت، سیستم روشنایی ترک خودرو، آینههای برقی راهنمادار ، شیشه راننده مجهز به آنتی ترپ، سنسور دنده عقب، صندلی راننده شش حرکته دستی و صندلی سرنشین جلو چهار حرکته دستی ، صندلیهای عقب تاشو، سیستم هشدار فشار باد تایرها (TPMS)،کروز کنترل، سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI) ، بازکننده درب صندوق عقب از راه دور. صندوق عقب سایپا شاهین نیز حدود ۴۲۰ لیتر فضا در اختیار وسایل و اسباب کاربران قرار داده و حجم آن جهت مسافرتهای خانوادگی کاملا قابل قبول و مناسب خواهد بود.

مقایسه ماشین های ایرانی و خارجی

تبدیل مبالغ ریالی بالا به دلار با توجه به دامنه نوسان دلار در بازار آزاد به آن معناست که شما میتوانید با همین مبلغ، محصولاتی که قیمت پایه آنها در حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار است را خریداری کنید. هنگامی که این خودرو در حدود اواسط دهه هفتاد شمسی وارد بازار شد کسی واقعا فکرش را نمیکرد که تولید آن تا سالهای متمادی ادامهدار شود. به گزارش همشهری آنلاین، روند قیمتها در بازار خودرو در یک ماه گذشته نشان میدهد که دلالان تا حدودی دست از تلاش برداشته و ترمز افزایش قیمت در بازار کشیده شده است. این مشخصات در کنار یک گیربکس 5 سرعته دستی به تیبا، توان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت را در طی مدت زمان 13.5 ثانیه داده که از این حیث، تواناییهای فنی تیبا در مقایسه با 132 بهتر ارزیابی میشود. این موتور به مانند نود درصد خودروهای مونتاژ داخل از یک گیربکس 5 سرعته دستی استفاده کرده و قادر به رسیدن به تندی صد کیلومتر در ساعت در مدت زمان حدود 15 ثانیه میباشد.

بخوان  Want a Progressive Business؟ مواجهه با موبایل!

هایما اس 5 پلاس در هر 100 کیلومتر حدود 8 لیتر سوخت مصرف میکند و شتاب صفر تا صد آن در 9 ثانیه رخ میدهد. اما با بررسی بازار خودرو و نگاهی اجمالی به آمارهای فروش به این نتیجه میرسیم که مشتری ایرانی در این گروه، همچنان پراید قدیمی و شناختهشده با قدرت و امکانات کمتر را به تیبای تازهنفس تر با امکانات بیشتر ترجیح میدهد و اختلاف قیمت حدود 4 میلیونتومانی بین این دو خودرو، نقاط قوت و برتریهای کم تیبا را به طور کامل توجیه نمیکند.

البته ذکر این نکته واجب به نظر میرسد که در کشور ما همواره “مصرف پایین سوخت مساوی با بازده کم موتور” است و میانگین 6.8 لیتر بنزین برای یک پیشرانه 70 اسبی در مقیاس استانداردهای جهانی، رقم آنچنان پایینی نیست! این انتقادات به مرور زمان آنقدر شدت یافت تا در نهایت شرکت سایپا در سال 1390 خانواده پراید را تحت یک بهروزرسانی برای افزایش ایمنی و قابلیتهای دینامیکی با نام خودروهای گروه X100 روانه بازار کرد. اگر قصد خرید خودرو های چینی را دارید پیشنهاد می کنیم ویدیو زیر را تماشا کنید تا بدترین خودرو های موجود در بازار آشنا شوید. در ادامه این مقاله، به مقایسه شاخصههای فنی، نوع طراحی و امکانات این دو خودروی جدید پرداخته و شما را با ویژگیهای هر یک آشنا میکنیم. در مقوله ایمنی نیز به گفته مدیران شرکتخودرو سازی سایپا، پرایدهای پروژه X100 با ایجاد یک سری تغییرات در ساختار بدنه خودرو و استفاده از ترمزهای ضد قفل و کیسههوا نسبت به پرایدهای قدیمی ایمنتر شدهاند با این حال در این مورد بحث خاصی وجود ندارد و قضاوت در مورد آن را بر عهده خوانندگان گرامی میگذاریم!

شما می توانید شرح کامل خدمات الوکارشناس را در برگه درباره ما مشاهده کنید. در نمای جانبی تغییر خاصی جز همرنگشدن زههای خودرو با رنگ بدنه مشاهده نشده و همان خطوط ساده و مستقیم، پیکره بدنه و کلیت آن را شکل میدهند. البته در تیبا بر خلاف 132، رنگ زههای جانبی خودرو مشکی بوده و همرنگ بدنه نیست. از سوی دیگر تاثیر هوای گرم بر کیفیت رانندگی است. در سوی دیگر این میدان رقابت خودرویی با نام تجاری تیبا قرار دارد.

مصرف سوخت ترکیبی این تیپ محبوب پژو پارس ۷.۱ لیتر عنوان شده است. در واقع هنوز آییننامه واردات خودرو تعیین تکلیف نشده است و بحث موبایل همچنان در حال ثبت سفارش است، بنابراین رقم ارز آن با خودرو قابل مقایسه نیست. همراهان همیشگی انزل وب امروز قصد داریم چند سرویس آنلاین خودرو به شما معرفی کنیم که از طریق آن می توانید کارهایی همچون مقایسه فنی خودرو، مقایسه قدرت موتورهای خودرو، مقایسه قیمت و غیره را به راحتی انجام دهید.

از سوی دیگر تاثیر هوای گرم بر کیفیت رانندگی است.

عموم خریداران خودرو در ایران با توجه به نیاز خود برای استفاده از اتومبیل در زندگی شهری و انجام مسافرت، دو کلاس از خودروها را بیشتر از دیگر کلاس ها مورد توجه قرار مقایسه خودرو می دهند. در سرعت های بالا، از یکسو مقاومت هوا به طور چشمگیری افزایش می یابد و از سوی دیگر موتور خودرو توان کافی برای به کار انداختن کمپرسور کولر را دارا می باشد، استفاده از کولر خودرو گزینه مناسبی می باشد. از سوی دیگر زمانی که شیشه های خودرو در حال حرکت پایین باشد، نیروی درگ وارد شده بر خودرو افزایش می یابد و موتور خودرو برای مقابله با این نیرو مجبور به مصرف بیشتر بنزین می باشد. هر دو با چهارچوب فنی و ایمنی مدرن، جزء گروه خودروهای اقتصادی شهری هستند و در مقایسه با دیگر تولیدات داخلی از امکانات رفاهی بیشتری بهرهمند میباشند.

بخوان  هوش مصنوعی چیست و چگونه دنیا را متحول خواهد کرد؟ 1 بیتی

مقایسه خودرو مستر شوفر

در بخش فنی، 132 از همان پیشرانه قدیمی 1.3 لیتری 8 سوپاپه پراید استفاده میکند با این تفاوت که اکنون این پیشرانه از استاندارد آلایندگی یورو 4 بهرهبرده و با کمی بهینهسازی در آن، قادر به تولید بیشینه قدرت 71 اسببخار در دور 5250 و تولید بیشینه گشتاور 108 نیوتونمتر در دور 2750 است. این سازمان ایمنی اروپایی، اعلام کرده است که پژو قادر به محافظت ۷۱ درصدی از سرنشینان است و این در حالی است که سایپا شاهین را در میان سدانهای ایرانی، ایمنترین اتومبیل میداند. با این حال یکی از تقاط قوت این خودرو که سازنده آن به کرات از آن یاد کرده مصرف پایین بنزین آن است به طوری که 132 در صد کیلومتر به صورت سیکل ترکیبی، میانگین 6.8 لیتر بنزین میسوازند.

در مهمترین معاملات خودرو های ایران خودرو پژو پارس مدل ۱۴۰۰ از قیمت ۲۸۲ تا ۴۰۰ میلیون تومان خرید و فروش شد، سمند EF۷ مدل ۱۴۰۰ معادل ۲۷۲ میلیون تومان قیمت خورده است. دو پیشرانه 1.4 لیتری و 1.6 لیتری برای این خودرو طراحی شده که فقط نسخه 1.6 لیتری ان در دسترس است. شاید برای شما جالب باشد که پس از یک سال خودرو نو شما چه افت یا پیشرفت هایی خواهد داشت. رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل تهران با بیان این که در سال 96 یک میلیون و 550 هزار خودرو تولید و واردات نیز آزاد بود، افزود: این شرایط موجب شد تا فاصله قیمت مصوب و بازار خودروهای داخلی در حد 2 تا 3 درصد باشد و حتی قیمت بازار برخی خودروها مانند تندر90 اتوماتیک و پارس تندر به کمتر از قیمت کارخانه برسد.

بعد از استقبال از مدل جنسیس چهار در در ایران با قیمتی حدود 80 میلیون تومان اینک مدل محبوب و جوان پسند کوپه با ظاهری زیبا و جذاب به خیابان های ایران قدم می گذارد. این خودروی لوکس آن روزها، آنچنان مورد استقبال واقع شد که مدیران ایران خودرو خیلی زود مقدمات صادرات آن را نیز فراهم کردند. موضوعی که عامل اصلی آن ترس از گرانی بیشتر در روزها، هفتهها و یک یا 2 ماه آینده ارزیابی میشود و سبب خواهد شد آن دسته از مالکان خودرو که قصد تبدیل ماشین زیر پایشان به مدل بالاتر را دارند تصمیم به فروش فوری خودرو بگیرند. در نمای جلو، تغییر در جلو پنجره و چراغهای قدیمی پراید در کنار طراحی مجدد سپر از جمله عناصریاست که 132 را یک پله نسبت به سایر اعضای خانواده خود جدیدتر و جذابتر نشان میدهد.

مقایسه تخصصی خودرو