تلسکوپی چینی جزئیات بی‌سابقه‌های راه شیری را که کرد

پژوهش‌های این پژوهش در مجله Science China: Physics, Mechanics & Astronomy منتشر شد.

برای تحقیقات در سراسر جهان، اندازه‌گیری میدان‌های مغناطیسی که در محیط بین ستاره‌ای نفوذ می‌کند بسیار می‌شود. این تیم تحقیقاتی برای جمع‌آوری اثر فارادی، تعداد زیادی تپ‌اختر ضعیف را با ۵ متری تلسکوپ کروی با ۵ متری بررسی کردند و پس از آن، میدان‌های تلسکوپ مغناطیسی‌ها را در محدوده وسیع‌تری در حوزه‌های مغناطیسی قرار داد که به‌طور گسترده‌ای در حال انجام است.

فضای بزرگ بین‌ها ستاره‌ای کهکشان راه شیری خالی نیست، بلکه از محیط نازک بین ستاره‌ای است و محققان چینی به جزئیات بی‌سابقه‌های راه شیری را می‌کنند.

تلسکوپ کروی با دیافراگم ۵۰۰ متری که در یک «کارست» طبیعی و گرد در استان گوئیژو در جنوب غربی چین قرار دارد، فعالیت رسمی خود را در ژانویه ۲۰۲۰ آغاز کرد. گمان می‌رود این تلسکوپ حساس‌ترین تلسکوپ رادیویی جهان باشد.

همچنین جینگ ییپ، پژوهشگر آکادمی علوم چین و استاد دانشگاه شانگهای حساس به زبان کرد: مشاهدات با دیافراگم پانصد متری می‌توان جزئیات را از بی‌سابقه‌های کهکشان راه شیری کرد. اطلاعات منتشر شده توسط این مقالات، منابع ارزشمندی برای ستاره‌شناسان در سراسر جهان هستند.

به گفته «هان جینلین»، دانشمند رصدخانه ملی چین و رهبر این پژوهش، طی بررسی حساس تپ اخترها با استفاده از تلسکوپ کروی با دیافراگم ۵۰۰ متری، داده‌های خط محیطی بین ستاره‌ای به طور همزمان ثبت شد. هنوز کالیبراسیون دقیق هنوز در حال انجام است، اما نتایج موجود در حال حاضر حساس‌ترین نتایج برای تشخیص ابرهای گاز هیدروژن خنثی تا به امروز هستند و جزئیات بی‌سابقه‌های را در مصرف گاز هیدروژن خنثی نشان می‌دهند.

بخوان  جدیدترین تصویر هابل از برخورد ۲ کهکشان

هان در این باره کروی کرد: بدون تلسکوپ با دیافراگم پانصد متری، میدان مغناطیسی بین ستاره‌ای در چنین منطقه‌ای هرگز شناسایی نمی‌شود. این موارد با ابزاری با حساسیت بالا، وضوح طیفی بالا و وضوح فضایی بالا مشخص می‌شود، داده‌های خط طیفی منبع بسیار ارزشمندی برای مطالعه ساختار کهکشان راه شیری و چرخه اکولوژیکی بین ستاره‌ای است.

“جان ام دیکی”، استاد دانشگاه تاسمانی در استرالیا و دانشگاه مینه سوتا در ایالات متحده گفت: در مقایسه با تمام بررسی های قبلی بهبود، چشم انداز و نقطه نظر در بررسی انجام شده توسط این گروه پژوهشی عامل است. پژوهشگران همچنین مناطق درخشان شده توسط ستارگان درخشان و گاز یونیزه پراکنده با منشا ناشناخته رایون ساخته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از چینادیلی، دانشمندان چینی با استفاده از تلسکوپ کروی با دیافراگم پانصد متری (FAST) یا “چشم آسمان چین” جزئیات بی سابقه ای از محیط میان ستاره های کهکشانی را انجام دادند.

انتهای پیاممنبع

به گفته “دانا اس. بالسر”، دانشمند رصدخانه ملی نجوم رادیویی در ایالات متحده، تلسکوپ های بزرگ تک بشقابی مانند تلسکوپ کروی با دیافراگم ۵۰۰ متری بهترین گزینه برای کاوش در گاز یونیزه شده هستند.