تکنولوژی، ما را به سعادت نمیرساند 1 بیتی

این ایراد، از آن جا شناسایی شد که هیچ یک از سامانههای هشدار دیگر، نشانه ای از حمله موشکی نداشتند. شاید برایتان عجیب باشد ولی تکنولوژی آینده از تکنولوژی گذشته محافظت میکند، و این یعنی تکنولوژی همیشه در خدمت بشریت است. یعنی تبدیل تفکر ایستا به تفکر پویا، ژرف و تولیدگر. در نمای کناری هم رینگهای غول پیکر ۲۱ اینچی با طراحی ۵ پره انیمیشنی به همراه کالیپرهای ترمز ۴ پیستونی برمبو و دستگیرههای درب پاپ اوت را داریم و کمی پایینتر هم میتوانید نام چانگان آواتار ۱۱ را در قسمت رکابها پیدا کنید. این قبضها در بدترین حالت میتوانند 50 بار، باتریهای چانگان آواتار 11 را به صورت رایگان شارژر کنند. در ادامه به زیر شاسی چانگان آواتار 11 میرویم. موسسه ایران اروپا با استفاده از پلتفرم اختصاصی خود این فرصت را برای زبان آموزان فراهم آورده که بتوانند در کنار کلاس های اصلی خود از کلاس های جانبی رایگان که بصورت آنلاین برگزار می گردند بهره مند شوند. حال پرسش این است که جنگ در پی ورود تکنولوژی اطلاعات به چه صورتی در خواهد آمد؟ این دنیا میتواند جهانی مجاز است که در آن فعالیتهایی مانند خرید، حضور در کنسرتها، ملاقاتهای کاری و هر آنچه در زندگی حقیقی تجربه میکنیم، ممکن میشود.حتی غولهای فناوری که پشتوانه اصلی این ایده بزرگ هستند هم نگاه متفاوتتری به متاورس دارند، برای آنها متاورس گزینه ملموستری است.

اما مانند تراشه های رایانه ای دیروز، رایانش ابری هم در حال توسعه و تکامل است. برخی همانند جیمسون آن را سرمایهداری پیشرفته و تکامل مدرنیته میدانند. مدرنیته بر پایه چنین تلقیای از جهان پدید آمد. یکی دیگر از اثرگذاران مدرنیته کندرسه است که در دایرة المعارف فهم بشری خود سعی کرد به دور از مذهب، فلسفه و خرافات طرحی از توانایی و دانایی انسان بریزد که بتواند جهان بیرون خود را بشناسد و این همان کارگزار شدن انسان و شورش علیه تاریخی بود که خود را در انقلاب فرانسه نشان داد. HUD یا همان Head-up displays، همان صفحات نمایش رو به روی راننده است که روز به روز محبوبتر میشوند. اماراتی ها نه در روز پرتاب کاوشگر امید و یا بعد از آن، بلکه از همان زمان عقد قرارداد با سازندگان این کاوشگر کاملا با شفافیت موارد مربوط به پروژه خود را اطلاع رسانی کردند. دنیای نرمافزارهای حسابداری نیز خود را به فضای ابری نزدیک کرده است و به دلیل اهمیت دادههای مالی و ضرورت دسترسی به این اطلاعات بدون وجود هر گونه محدودیت زمانی و مکانی نرمافزارهای حسابداری مبتنی بر ابر یا همان نرمافزار حسابداری آنلاین طراحی شدهاند. بلکه تعاریف متعدد و گستردهای از آن وجود دارد. تکنولوژی اثرات زیادی دارد.

چون گروه های زیادی از افراد با این اپلیکیشن کار می­کنند، اپلیکیشن باید در دستگاهها و سیستم عاملهای مختلف (اندروید، iOS، نسخه وب و …) عملکرد خوبی داشته باشد. ساختار فنی وب سایت اولین چیزی است که موتورهای جستجو به آن توجه میکنند. سیستم فناوری به طوری است که چیزی را میگیرد،تغییر میدهد و سپس نتیجه را تولید میکند. در همین حین مردم متوجه شدند که این ماده شیمیایی در بدن حشرات و خاک جمع میشود و سپس راه خود را زنجیره غذایی حیوانات و انسانها باز میکند. وقتی یک ارتباط معنادار متقابل شکل میگیرد، این ماده در بدن ترشح میشود. آینده متاورس و VR بهگونهای است که وقتی مردم در خیابان راه میروند، میتوانند آخرین امتیازات ورزشی را از یک نمایشگر دیجیتالی که به نظر میرسد جلوی آنها شناور است، بررسی کنند. البته استفاده از چنین ابزارهایی مانند یک تیغ دولبه است و اگر زیرساخت بهرهگیری موثر از آنها برای همه اعضای تیم فراهم نباشد میتوانند بلای جان رهبر تیم و سازمان شوند. صد البته که باید در هر دو فضا نظارت و قوانینی برای حمایت از افراد وجود داشته باشد اما نباید از وظیفه خود برای افزایش آگاهی و اطلاعاتمان غافل شویم تا نه تنها از آسیبها و تهدیدهای این فضا مصون بمانیم بلکه با نهایت استفاده از فرصتهای موجود در فضای آنلاین، چه بسا به موفقیتی چندین برابری در زندگی خود برسیم.

رسانههای اجتماعی و سایر برنامههای کاربردی تکنولوژیکی خانوادهها را گرد هم آوردهاند. فرهنگ پاسخ پویا، آموخته و آمیخته با خلاقیت و پرورشیافته بر اثر تجربه اجتماعی است، به چیستیها، چراییها و چگونگیهای زندگی، در تعامل با فراطبیعت، طبیعت، خود و دیگران که با تأثیر بینشها، گرایشها و منشها در ارتباطات، مصنوعات و نهادهای اجتماعی تجلی مییابد. جهان زیست فردانیت جدید مجازی است و انسانها در فضای توهمی و خواب آلود شبکههای اجتماعی در حال تولید معنا و زندگی میباشند. ماده شیمیایی کورتیزول نماد افراد مضطرب و کم خواب است؛ آنهایی که سرشان به شدت شلوغ است و نمیتوانند تمرکز کنند. در آن زمان تصور میشد که این ماده پر انرژی و طراوت بخش است؛ بنابراین از آن در همه چیز از درمان آب گرم گرفته تا آب رادیواکتیو و شکلات استفاده میکردند. در سال 2019 بیش از 34 میلیون کیف پول بلاک چین در سراسر جهان استفاده شد. ایدههایی که خیلیها امیدوار بودند تاکنون به صحنه اصلی تبدیل شوند؛ مانند هوش مصنوعی پیشرفته و محاسبات کوانتومی، بیش از آنچه برخی پیشبینی میکردند طول کشیده است.

بخوان  کتاب فلسفه تکنولوژی چیست ~کارل میچم، مصطفی تقوی مترجم نشر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سروش آدینه بوک | 1biti

انتظار می رود هزینه های اینترنت در امسال 248 میلیارد دلار باشد ، یعنی بیش از دو برابر بیشتر از سه سال پیش. برای آشنایی بیشتر با این فناوری و تفاوت های WiMax و Wi-Fi با ما در پلازامگ همراه باشید. مرکز مشترک تحقیقات در زمینه ذخیره انرژی (JCESR)، یک فرمان پنجساله را برای توسعه تکنولوژی نسل جدید باتریها صادر کرده است. کاربرد فناوری باعث افزایش تحقیقات در زمینههای مختلف از ژنتیک تا فضای فرازمینی شده است. در شرایط وخیمتر، تغییر فشار میتوانست باعث از بین رفتن لایه پوستی غواص و کشیده شدن اعضای بدن او به درون کلاه غواصی شود. باعث بروز این مشکلات شده است. در ادامه بیشتر با این مسئله آشنا می شویم. چراکه او در حقیقت چیزی بیشتر از یک چت بات که درون بدنه ای شبیه به انسان قرار دارد، نیست. اما چیزی که آن را بیشتر از هر چیزی، پیشرفته تر می کند، ترکیب اینترنت اشیا در ارزهای دیجیتال و استفاده از شبکه بلاک چین می باشد! شفافیت اطلاعات محاسباتی و کاربردی بودن آن یعنی استفاده از منطق مهندسی دانش، تفکری اثباتگراست (الاهی،1382: 100)، اما دراین اثباتگرایی نوعی عدم قطعیت دیده می­شود. بنابراین اصل حسابداری زمان طولانی است که بدون تغییر مورد استفاده قرار میگیرد اما ابزارهای حسابداری همگام با پیشرفت تکنولوژی تغییر کردهاند.

ماهیت چابک یعنی شفافیت، حلقه های بازخورد سریع، رهبری توزیع تر شده در سازمان، چرخه های کوتاه تر عمل در تناوب بیشتر – دقیقاً همان چیزی است که بازاریابی برای به دست آوردن پتانسیل هایی که تکنولوژی بازاریابی ارائه میدهد، نیاز دارد. حساب و کتاب امور مالی تاریخچهای دیرینه دارد، به گونهای که از همان ابتدای شکلگیری معاملات مختلف بین افراد، حسابداری نیز شکل گرفته است. بنابراین، شکلگیری تکنولوژی از بستر ارزشهاست و به نوبه خود، این ابزارها، ارزشها و شکل رفتاری خاصی را انتقال میدهند. مثلا هم اکنون همه می دانند که کدام مراکز در آمریکا این کاوشگر را سخته اند و هزینه آن برای امارات تقریبا چقدر تمام شده. به گفته خود بروس لی، محمد علی کلی تنها مبارزی بود که می توانست او را در یک مبارزه واقعی شکست دهد. به یک معنا، میتوان فناوری را تجلی آمیختهای از دانش و ذوق هنری بشر در پدیدههای تکوین یافته او برای مرتفع کردن نیازش دانست. با افزایش سرعت اینترنت استفاده از خدمات ابری بسیار گسترش یافته است. در داخل کشور ما این ابزار به شدت کم بوده و خلاء آن احساس میشد و همچنین سرویسدهندههای خارجی موجود در بازار ایران در این حوزه، بسیار کمتر از نیاز بازار بودند.

البته پایین آوردن قیمت آن هم اهمیت دارد و در صورتی که به همه این اهداف برسیم، گرافن آغازگر بخشی از تکنولوژی جدید دورانها خواهد بود. این روش برای کسانی که انعقاد خون دارند توصیه می شود زیرا مقدار خونریزی در این روش بسیار پایین می باشد همینطور کسانی که دیابت یا فشارخون دارند نیز می تواننند اگر دندان های از دست رفته دارند با این روش صاحب دندان شوند. علاوه بر این، اختراع جی پی اس نیز بشر را از حمل اطلسها و نقشههای بزرگ و دست و پا گیر بی نیاز کرد و سفر را برای انسان بسیار سادهتر ساخت. تکنولوژی به رهبران سازمانی کمک میکند سادهتر از قبل از مدیریت کلاسیک به رهبری گذر کنند. این حوزه­ خشک و کاملاً عریان عرصه­ سیاست، خود را در قالب جنگ معنا میکند. این تکنولوژی فوقالعاده جذاب به برندسازی دیجیتالی کسب و کار شما هم کمک میکند.

تحت همین منطق هم هست که مثلا در صنعت هوا-فضا می بینیم بخش زیادی از تجهیزات هواپیماهای روسی تولید آمریکاست. برای مثال، در جنگ جدید اطلاعا­ت­محورِ خلیج فارس، دو سامانه اطلاعاتی ماهوارهای آواکس (سامانه هشدار و کنترل هواپیماهای در حال پرواز) و جی استار (سامانه مشترک راداری برای تجسس و هدفگیری) جنگ را نقشهبرداری، برنامهریزی و کنترل می­کردند. تکنولوژی در بسیاری از زمینهها کاربرد داشته و به عنوان مهره اصلی نقش خود را ایفا میکند که با توجه به بحث مد نظر در این مقاله میتوان برای آن جایگاهی ویژه در حسابداری و امور مالی، سیستمهای اطلاعاتی و بازاریابی و توزیع در نظر گرفت. گزینههای مختلفی مطرح کنید، آنها را تحلیل کرده و به بحث بگذارید. بحث نمی­کند و می­گوید: اینان یا سخن پرمغزی در مورد سیاست نگفته­اند و یا اگر گفتهاند قابل فهم نیست (لسناف، 1378: 12). بازگشت علم و فراگیر شدن آن در این عصر، دیگر فقط در قالب کتاب، کاغذ و ماشین چاپ یعنی عصر گوتنبرگ نبود که با صنعتی شدن و ملیگرایی پیوند بخورد، بلکه عصر بیوتکنولوژی همانطور که مک لوهان می­گوید: « با عبور از جامعه صنعتی و کاهش دخالت دولت ـ ملتها امکان گسترش نظام عصبی را در جهان فراهم می­کند» (ریفگین،1382: 305). اکنون واژگان الکترونیکی برخلاف حروف چاپی فضایی اشغال نمی­کنند و برعکس برای خود فضایی بیحد و مرز ، بیپایان و منسجم را شکل دادهاند.

بخوان  راهنمای نهایی اینترنت

تکنولوژیهایی که از زمان پیدایش آنها زیاد نگذشته است و هنوز وارد عرصه جهانی نشدهاند، اما ممکن است در آینده تجاری شود و به بازار عرضه شود. اما در این میان اخبار تلخ و شیرین دیگری نیز رخ دادند که مرور آنها خالی از لطف نیست. در این شیوه بازاریابی باید از فرستادن لیست محصول و اطلاعات و اخبار اضافی بپرهیزید؛ بلکه باید محتوایی بفرستید که بر اساس علاقه کاربران تولید شده باشد. آثار مربوط به تکنولوژی عمدتا به تشریح و توضیح موضوعاتی چون روش ها و فرآیندهای به کار رفته در تولید کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری، تأثیر تکنولوژی بر زندگی کنونی و آینده ی نوع بشر و سایر رویدادهای مربوط به این حوزه می پردازند. بنابراین ضروری است تا محاسبات عددی و برهان های کیفی یکپارچه شوند همچنین باید وظایف و بخش های مختلف و حوزه های مختلف دانش یکپارچه گردند تا به یک تصمیم گیری منسجم دست یابیم. تاثیر شگرف پیشبینی تکنولوژی، به ویژه هنگامیکه با برنامهریزی تکنولوژی همراه باشد، می تواند کسب مزیتهای عمده در حوزههای مختلف را فراهم آورد. در سال ۹۷ بیشتر درگیر توسعه محصول و ساخت پلتفرم و فعالیتهای زیرساختی بودیم و اگر برگردیم به آن سالها، دشواریهای زیادی را به واسطه­ی افزایش ناگهانی نرخ دلار و ناپایداریهای شدید حاصل از آن پشت سر گذاشتیم.

هرساله، دهها هزار مقاله در مجلات علمی منتشر میشود که هر یک از آنها، به طور بالقوه، میتواند هدایتگری به سمت محصول جدید بعدی باشد. در آغاز و پایان هر سال، به واسطه تغییراتی که در بودجه در نظر گرفته شده برای آن سال رخ میدهد، شرایط واردات گوشی موبایل به عنوان پرطرفدارترین کالای وارداتی کشور با تغییراتی همراه میشود. بنابراین به واسطه ثبت دقیق جریانهای مالی و ارائه گزارشها و تحلیلهای منطقی از اطلاعات مالی اثربخشی فعالیتهای تعریف شده در هر کسب وکار بهبود پیدا میکند. در مورد اثربخشی مدیریت دولت الکترونیک می­توان به سه شاخص بهبود فرایند تصمیم، بهبود برنامهریزی و بهبود کالاها و خدمات اشاره کرد (همان،58). به کانبان، روش سوپرمارکت نیز گفته می شود، زیرا ایده اولیه از فروشگاه های تجاری بزرگ گرفته شده که از کارت های کنترل استفاده می کنند و کلیه اطلاعات مربوط به محصول مثل اسم، کد، محل انبار و مانند آن، در کارت نوشته می شود. مثلا پورت مخصوص مشاهده صفحات وب معمولاً برابر با 80 است یا پورت مربوط به انتقال فایل برابر 21 است.

یعنی، در درجه اول به بهترین وجه ممکن از آن تکنولوژی بهره میگیرد و در درجه بعدی با تولید فکر و نوآوری و خلاقیت موجبات گسترش آن تکنولوژی و نو کردن راه و روشهای بهرهگیری بهینه از آن را فراهم میکند. برای تهیه غذا و مایحتاج خود حتی لازم نیست از خانه خارج شوید و سفرهای درون شهری ، برون شهری و برون مرزی شما در کمترین زمان ممکن میشود. از پیشبینی تکنولوژی به عنوان اولین گام برنامهریزی تکنولوژی به منزله ابزاری برای درک بهتر فرصتها و تهدیدات و آگاهی از تحولات تکنولوژیک آینده و وضعیت کنونی داراییهای تکنولوژیک سازمان استفاده میشود. با این حال اگر اشتباه بودن این هشدارها کمی دیرتر فاش میشد، اکنون احتمالا شاهد آغاز جنگی بین امریکا و روسیه بودیم که میتوانست جغرافیای کنونی زمین را دستخوش تغییر کند. نام فناوری را میتوان بر هرچیزی اطلاق کرد که ایجاد شده است این چیز به طور طبیعی رخ نمیدهد و سبب بهبود روند، نتیجه یا ادراک میشود.

بخوان  بازار کار نانو تکنولوژی پزشکی 3گام | 1biti

موسسهای که پس از حدود ۱۸ سال تاسیس اولین ماهواره موفق آمریکا را طراحی کرد، پس از چندین سال بر روی شبکههای کامپیوتری و تکنولوژیهای ارتباطی تمرکز کرد. برای عقب نماندن از تکنولوژی روز دنیا پروژه های مشابهی را برای ایجاد شبکه های اینترنت ماهواره ای شروع کرده اند. در سال 1957 میلادی که شوروی و ایالات متحده در جنگ سرد به سر میبردند؛ شوروی اولین ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد. نه فقط نیازهای اولیه، حتی چیزهای تجملی هم به لطف فناوری سر راه ما قرار گرفت! خانه شما و تمام وسایل آن در آیندهای نه چندان دور هوشمند میشوند. در حقیقت، اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند دو واژه بههم وابستهای است که این روزها زیاد به گوش میخورد، چرا که امروزه شرکتهای فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی میخواهند رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و کارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق کنند و در این راستا نیز غولهای تکنولوژی با همکاری شرکتهای مخابراتی بزرگ در جهان با اختصاص سرمایهگذاریهای کلان از برنامههای خود برای توسعه شهرهای هوشمند در طی یک دهه آینده سخن گفتهاند.

اگر یکی از اعضای بدن از کار بیافتد می توانیم آن را با یکی از بافت های طبیعی ساخته دست انسان، جایگزین کنیم. به یاری این ابزارها رهبر یک تیم در لحظه از همه اتفاقها با خبر و بالاترین سطح هماهنگی میان همه اعضای تیم برقرار میشود. حتی اگر، انسانها به ظاهر مایل باشند روابط تکنولوژیک میان خود و عزیزان را رد کنند، اما شواهد به درستی اثبات میکند که بخش اعظم ارتباط میان دو یا چند نفر، مبتنی بر فناوری روز دنیا شکل میگیرد و به شیوههای هوشمند انجام میشود. همه مواردی که گفتیم، ارتباطی با خورد و خوراک انسانها یا حتی حیوانات نداشتند؛ اما بالاخره کشاورزی هم سهمی از فناوری دارد. به عنوان مثال هر سازمان یا کسبوکار به کمک طراحی صفحات فرود برای سایت اصلی خود در اینترنت میتواند اطلاعات ارزشمندی از راههای ارتباطی با مشتریان بالقوه، نظرات آنان و حتی بازخوردشان نسبت به محصول یا خدمات سازمان کسب کند.

به این جهات، فناوری در تمامی فعالیتهای انسانی جلوهنمایی خواهد کرد و از دانش و معرفت انسان بر نیازهای خویش متأثر خواهد شد. محاسبات کوانتومی مبتنی بر اصول نظریه کوانتوم است که رفتار انرژی و مواد را در سطح اتمی و زیر اتمی بررسی میکند. بدین ترتیب است که تکنولوژی فکر موضوعیت پیدا میکند. واقعیت مجازی یک محیط کامپیوتری با صحنهها و اشیایی است که واقعی به نظر میرسند و باعث میشود کاربر احساس کند همه آنچه در تصویر میبیند، بهصورت واقعی در محیط اطراف خود وجود دارد. این اصطلاح امروزه به انواع تجربیات، محیطها و داراییهایی اطلاق میشود که در فضای مجازی وجود دارد. اما بعد از پیوند سلول های گرفته شده از ادرار و گذشت چندین هفته سلول های عصبی به وجود آمدند که هیچ گونه نشانه ای از جهش های ناخواسته را نیز نداشتند. به کمک این تکنولوژی، راننده میتواند بدون برداشتن دستهایش از روی فرمان، به راحتی و بدون هیچ مشکل یا عدم تمرکز دنده را تغییر دهند، اما واقعا لازم نیست که برای سدانهای عادی، ونهای خانوادگی و شاسی بلندهای معمولی هم ارائه شوند. خبر خوبی که وجود دارد این است که استفاده از این سلول ها در موش های آزمایشگاهی به هیچ عنوان باعث بروز تومور نشدند.

با مزدک پاکزاد همبنیانگذار و مدیر عامل شرکت اسمارتک گفتوگو کردیم تا ببینیم در میان جولان غولهای خارجی این تکنولوژی در شرکتهای ایرانی، چطور این شرکت ایرانی جای خود را باز کرده و حالا رقیبی سایت 1biti سرسخت برای آنهاست. اما قبل از اینکه به سراغ مشخصات فنی و امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی منحصر به فرد این شاسی بلند کوپهی برقی برویم، با گجت نیوز همراه باشید تا در یک ویدیو جذاب و کوتاه، تمام جوانب ظاهری آن را بهتر ببینیم. ترشح این ماده در ما حس رضایت مندی ایجاد می کند، اما میتواند اعتیادآور هم باشد. در آغاز دهه 1990، مفهوم چابکی، به عنوان شیوه­ای نوین برای مدیریت محیط متغیر رقابت ظهور یافت. فوزیس آنچیزی است که خود را به ظهور میرساند و پوئزیس آن فعالیت عملی ساختن است که در آن انسان چیزی تولید میکند.