تکنولوژی یا فناوری چیست؟ برایتو فروش اینترنتی لوازم التحریر، لوازم تحریر، ملزومات اداری | 1biti

فن آوری ها، به ویژه ابزارهای علمی، به طور همزمان مقیاس ها را فراخوانی و اثبات می کنند. در اینجا گشایشی برای «تفکر جدید درباره فناوری» وجود دارد (مکمل یا چالشی برای جامعه‌شناسی تفسیری فناوری، و شروع مجدد برای فلسفه فناوری). ما هنوز هم می‌توانیم غنای «فناوری» را به‌عنوان مقوله‌ای از بازیگران بررسی کنیم، در حالی که «فناوری» را به‌عنوان مقوله‌ای تحلیلی تیزبینی و تفکر کنیم. تکنولوژی، یکی از پدیدارها و جلوه‌های دوران مدرنیته است و مثل هر پدیدار تاریخی دیگری، ربطی بسیار وثیق با شبکۀ گسترده‌یی از معانی، نشانه‌ها، مناسبات و نهادهای دوران خویش دارد.

  • برخی افراد، مانند Stephen Monsma این ایده ها را به کنار گذاشته شدن دین به عنوان یک اقتدار اخلاقی مرتبط می کند.
  • توسعه تکنولوژی از زمینه های مختلفی از دانش از قبیل علم، مهندسی و دانش های ریاضی، زبانی و تاریخی استفاده می کند تا بتوان نتایجی کاربردی به دست بیاورد.
  • گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.
  • در حالت افراطی، تکنیک گرایی، “رویکردی بنیادی برای کنترل واقعیت و حل همه مشکلات با استفاده از روش ها و ابزار های علمی-تکنولوژیکی” است.

فناوری همه جا وجود دارد، بنابراین اگر سواد فنی بالایی دارید، در بسیاری از موقعیت ها استفاده از فناوری برای شما راحت تر می شود. در این میان یک فرد دارای سواد تکنولوژی ، کمتر در معرض فریب خوردن قرار میگیرد. رسانه‌های امروزی به اشکال مختلف در دسترس هستند و به راحتی در 24 ساعت شبانه روز قابل دسترسی هستند. متأسفانه، این انبوه رسانه ها به طور چشمگیری شانس برخورد با اطلاعات نادرست، اغراق آمیز، خارج از چارچوب و دروغ های آشکار را افزایش داده است. از آنجایی که فناوری نقش فزاینده ای در زندگی ما ایفا می کند؛ باید مطمئن شویم که فناوری را به گونه ای هدایت کنیم که به جای اینکه مانع ما شود، به ما کمک کند.

بخوان  وقتی حرفه ای ها با تکنولوژی, این است کاری که انجام می دهند با مشکلات مواجه می شوند

فرهنگ عمید

گسست فرهنگی باعث می شود که انتقال فکر و تجربه از گذشته به حال و آینده دچار مشکل شود. چنین بریدگی فرهنگی مانع انتقال میراث ملی، سنن و آداب و رسوم نیک گذشتگان به نسل بعد می شود. این امر در تعالی علوم سیاره‌ای وجود دارد، اما در عین حال در امر دنیوی تعویض دنده هنگام رانندگی با ماشین یا حتی مسواک زدن دندان‌هایتان وجود دارد. بررسی این قدرت مداخله گر راهی برای باز کردن معنای «طراحی شده» و «ماده» در تعریف فناوری به عنوان وسیله ای طراحی شده و مادی برای رسیدن به هدف است. از قرن پانزدهم، وابستگی گسترش قدرت سیاسی، نظامی و تجاری به مهارت‌های صنعتگری، که شاتزبرگ، دوباره به پیروی از لانگ، آن را «اتحاد جدید تکنیک و پراکسیس» می‌نامد، باعث افزایش «جهش نویسندگی در مورد هنرهای مکانیکی» شد. با این حال، این اتحاد یکسان نبود، و «مشکل با تکنیک» – که پتانسیل برهم زدن نظم اجتماعی را داشت – همچنان باقی بود.

نوسنگی تا عصر باستان (۱۰ هزار سال قبل تا ۳۰۰ سال پس از میلاد مسیح)

چند هويت تکنولوژيک ديگر غير از سخت افزار وجود دارد که از جمله به نرم افزار و مهارت هاي انساني مي توان اشاره کرد. عمومی شدن نهاد آموزش و همگانی شدن آن، نظام زندگی اجتماع را متحول ساخت و ساختار آموزشی جامعه تکانی جدی خورد و باعث انقلابی در فرهنگ عامه و علوم شد. کشف ساعت در قرون دوازده مجله خبری 1 بیتی و سیزده به عنوان نمونه و مظهری از ماشین بوده است. کشفیات هویگنس در زمینه پیدایش آونگ و فنر کوک در سال های ۷۵۱ـ۶۵۶ میلادی، انقلابی در کار ساعت سازی به وجود آورد. مراحل مذکور باعث شد که برخی محققان چون «ما مفورد» بیندیشند که ماشین اصلی دوران صنعتی امروز ساعت است و نه بخار.

بخوان  حقایق ناشناخته درباره تکنولوژی توسط کارشناسان فاش شده است

علم و تکنولوژی

همانطور که قبلاً گفتیم، فناوری در همه جا وجود دارد و با گسترش مرزها در حال رشد است. مجله سایر پیجر یا پیجو چیست و چگونه کار می کند؟ پیجر یک وسیله پیام گیر ارتباطل قابل حمل می باشد. شخص ارسال کننده پیام (خواهان ارتباط calling party))، از تلفن معمولی برای گرفتن شماره پیجر طرف مقابل استفاده می کند و پیام عددی یا حرفی یا صوتی خود را ارسال می کند. تلاش برای تعریف تکنولوژی به مثابه‌ی ماجرای برخورد فرد نابینا و فیل است. او با لمس قسمت‎های مختلف بدن فیل، تصورات مختلفی (از درخت گرفته تا مار، طناب، بادبزن یا چیزهای دیگری) را در ذهن خود مجسم می‎کند. »تخنه نه به معنای کار دستی است و نه به معنای هنر و نه هب طریق اولی بهمعنای امـروزین تکنولـوژی.

http://118amoozesh.ir