جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر از منظر فضا

ماهواره “خلیفه‌ست”(Khalifasat) امارات تصویر زیبایی از ورزشگاه “شهر آموزش” قطر ثبت شده است.

جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر از منظر فضا

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، ماهواره خلیفه‌است امارات متحده عربی متعلق به مرکز فضایی محمد بن راشد(MBR) در روز ششم دسامبر سال 2022 یک عکس مدارک گیج کننده از ورزشگاه “شهر آموزش” قطر ثبت کرد و این زمانی بود که مراکش با پیروزی پیروزمندانه در ضربات پنالتی اسپانیا را حیرت کرد. کرده و به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی رسیده بود.

جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر از منظر فضا

خلیفه‌ست که با نام DubaiSat-3 نیز شناخته می‌شود، اولین ماهواره ساخته شده توسط امارات متحده عربی است. این ماهواره تصاویر با وضوح بالا از زمین از مدار خورشیدهمگام ارائه می‌دهد تا در برنامه‌ریزی شهری، نظارت بر محیط زیست و کمک به واکنش در برابر بلایای طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

خلیفه‌ست در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ بر فراز یک موشک ژاپنی H-IIA از مرکز فضایی تانگاشیما این کشور که توسط آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن(JAXA) اداره می‌شود به فضا پرتاب شد. این سومین فضاپیمایی است که توسط آژانس امارات مدیریت می‌شود.

انتهای پیاممنبع

خلیفه‌ست در مدار ۳۸۱ مایلی (۶۱۳ کیلومتری) از سطح زمین قرار دارد و به ورزشگاه شهر آموزش می‌دهد که جام جهانی ۲۰۲۲ در آن در حال برگزاری است، نگاه می‌کند. مرکز فضایی محمد بن راشد این تصویر را همراه با پیامی برای تیم مراکش در روز هفتم دسامبر در توییتر منتشر کرد. در توییت این مرکز فضایی آمده است: این که توسط خلیفه‌ست ثبت شده، استادیوم شهر آموزش را به تصویر می‌کشد که شاهد پیروزی مراکش و صعود آن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ بود. به تیم مراکش برای این عنوان تاریخی می‌گوییم.

بخوان  برای از بین بردن تومورهای سرطانی استفاده شده است