«جت‌پک» به مسلسل مسلح شدیک خلبان جت‌پک به آزمایش یک سیستم تسلیحاتی روی آنها می‌پردازد که توسط شرکت گرویتی(Gravity) طراحی شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، ریچارد براونینگ (Richard Browning) بنیان‌گذار شرکت گرویتی در یک ویدیو، آزمایش یک سیستم تسلیحاتی سرشانه‌ای برای جت‌پک را نشان داد.

این ویدیو خلبانی را نشان می دهد که احتمالاً خود را براونینگ می کند و چند متر از زمین به هوا بلند می شود و می تواند گلوله را از یک مسلسل خودکار به داخل آبیک می کند، آن هم در حالی که اسلحه، حرکات سر وی را با کمی کمی دنبال می کند.

شرکت گرویتی به دنبال کار با شرکای نظامی است. این شرکت در سال 2021 نیز تصاویری از آزمایش‌های سوار شدن به کشتی با جت‌پک در ناو تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا منتشر کرد. که در آن یک خلبان با جت‌پک از یک قایق بادی بلند شد، سپس با سرعت قابل‌توجهی بر عرشه کشتی فرود آمد.

لباس‌های مخصوصی که انسان را در هوای معلق می‌سازند و به پرواز درمی‌آورند با نام جت‌پک، لباس جتی، تخته جتی و غیره ساخته می‌شوند و از وسایل پروازی ساخته می‌شوند.

بسیاری از افراد دوست دارند با آنها پرواز کنند، اما تعداد بسیار کمی پول برای یکی از آنها را دارند و می‌توانند به این جت‌پک‌ها اعتماد کنند، بخرند. بنابراین آنها کم و بیش در پروازهای نمایشی گیر کرده و احساس نمی کنند که می توانند آنها را به زودی در خیابان و گوشه و کنار ببینیم.

اما پیشگامان این حوزه ساعت‌های بی‌شمار را صرف توسعه و اصلاح جت‌پک‌ها کرده‌اند و به شدت مشتاق بازگشت سرمایه خود هستند. از طرفی سازمان‌ها و ارتش‌های نظامی در سراسر جهان بودجه‌های زیادی دارند و به دنبال آن‌ها هستند که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند.

بخوان  پیشنهاد بارداری از روی بزاق برای اولین بار در جهان

اکنون شرکت گرویتی قدم فراتر گذاشته و به منظور جلب نظر نهادهای نظامی، جت‌پک خود را به اسلحه مجهز کرده است.

از آنجایی که جت‌پک برای همیشه به هر دو دست خلبان نیاز دارد، گرویتی باید اسلحه را روی شانه تعبیه کند و برای نشانه‌گیری نیز از سربان خلبان کند.

یک فعال در یوتیوب به نام جیمز بروتون در سال 2019 یک نمونه اولیه مبتکرانه برای چنین سیستمی ساخت و برجک نشانه گیری خود را برای یک اسلحه ساخت که می توانم سر خلبان را از طریق یک واحد اندازه گیری اینرسی(IMU) ردیابی کند.

در نهایت، بروتون و تیم شرکت گرویتی به این نتیجه رسیدند که سیستم‌های خود را با هم ادغام می‌کنند که به خلبان فرصت می‌دهند با سر نشانه‌گیری کند و سپس با فشردن ماشه با دست، اسلحه‌ها شلیک کنند.

براونینگ در آزمایش‌های اولیه از این سیستم راضی به نظر نمی‌رسید، چرا که اسلحه بزرگ و سنگین و غیر کاربردی بود. اکنون این سیستم جدید بسیار فشرده و سبک تر به نظر می رسد.

این سیستم جدید بسیار با دقت و کاربردی طراحی شده است، هنوز مشکلاتی وجود دارد. از ویدیوی این گونه به نظر می‌رسد که خلبان در حال تلاش برای کنترل اسلحه به سمت راست هنگام شلیک است. بنابراین برای حل این مشکل به نظر یک تفنگ دیگر نیاز است که به طور همزمان روی شانه دیگر شلیک کند.

همچنین خلبان به مهارت فوق‌العاده‌های نیاز دارد تا با دقت در موقعیت‌های مترک نشانه‌گیری کند.

در حالی که این هنوز فکری برای جایگزینی اسلحه نشده است، که می‌تواند این سیستم را به گونه‌ای طراحی کند که تغذیه داشته باشد.

بخوان  اگر 3 مشکل بزرگ را برطرف نکند، Mastodon به عنوان "توئیتر بعدی" به Hive بازنده خواهد شد

مشکل عملیاتی دیگر این سیستم، صدای دیوانه کننده آن است. بنابراین هر دشمنی که در اطراف خلبان وجود داشته باشد، به راحتی می‌توان وی را در هوای هدف قرار داد که مخزن سوخت در پشت خلبان، آن را بسیار می‌کند. شاید بتوان این مشکل را با پوشش زرهی حل کرد، اما در آن صورت خلبان سنگین‌تر می‌شود و کارایی سیستم کاهش می‌یابد. با این حال، ما مشتاقانه منتظریم تا ببینیم این دستگاه دیوانه‌وار به کجا می‌رسد.

انتهای پیاممنبع