جدیدترین تصویر از موتورهای موشک “فالکون هوی”

انتهای پیاممنبع موشک «فالکون هوی» اسپیس‌ایکس از اتصال سه موشک «فالکون ۹» اصلاح شده است.

اکنون قبل از اولین پرتاب “فالکون هوی” پس از این وقفه سه ساله، اسپیس‌ایکس تصویری از ۲۷ موتور مرلین این موشک غول پیکر را در توییتر به اشتراک گذاشته شده است.

شرکت اسپیس‌ایکس که در حال توسعه قوی‌ترین موشک‌های جهان موسوم به “فالکون هوی” است به تازگی تصویری از ۲۷ این موشک به نام مرلین(Merlin) را قبل از پرتاب آن به اشتراک گذاشته شده است.

آماده “فالکون هوی” برای پرتاب

اکنون این پرتاب، چهارمین پرتاب “فالکون هوی” در تاریخ خود خواهد بود. اولین پرواز این موشک در فوریه ۲۰۱۸ انجام شد که طی آن یک خودروی تسلا مدل رودستر متعلق به ایلان ماسک موسس شرکت اسپیس‌ایکس و یک مانکن به نام استارمن(Starman) بود که لباس فضایی پوشیده پشت فرمان آن به فضا فرستاده شد و هشت دقیقه بعد از آن. پرتاب، اسپایکس برای اولین بار دو تقویت کننده این موشک را به طور همزمان در سکوهای فرود مجاور در پایگاه فضایی “کیپ کاناورال” فرود آورد.

فالکون هوی، قهرمان گمنام

این سامانه پرتاب بزرگ که توسط سه تقویت‌کننده مرحله اول موشک “فالکون 9” تغذیه می‌شود، اکنون به هم متصل شده‌اند و در انتظار پرتاب از سکوی پرتاب 39A در مرکز فضایی کِنِدی ناسا هستند.

۲۷ مرلین فالکون هوی موتور تقریباً ۵ میلیون پوند نیرو رانش می‌کند که باعث می‌شود آن را به قوی‌ترین موتور عملیاتی جهان تبدیل کنند. شرکت اسپیس‌ایکس در حال کار بر روی موشک استارشیپ(Starship) با قابلیت استفاده مجدد و سفر به مریخ است که انتظار می‌رود به لطف ۳۳ موتور نسل بعدی رپتور (Raptor) خود، نیروی رانش خیره کننده ۱۷ میلیون پوندی ایجاد کند.

بخوان  نحوه رفع انسداد شماره‌ها در اندروید

ماموریت USSF-44 اولین بار در ماه ژوئن ۲۰۱۹ فالکون خواهد شد که پرتاب آن به دلیل بیماری همه‌گیر کووید به خطر افتاد.

پس از پرتاب «فالکون هوی»، دو تقویت کننده کناری آن روی زمین فرود می‌آیند و تقویت‌کننده پس از انتقال مرحله دوم به مدار، از مدار خارج می‌شود و در دریا می‌آید.

به نظر می‌رسد موشک فالکون هوی در میان بزرگ‌ترین قسمت‌های اسپیس‌ایکس کمی ناشناخته مانده و به حاشیه رفته است. این تعجب‌آور است، زیرا قوی‌ترین موشک عملیاتی جهان است که توسط این شرکت ساخته شده است. با این، این گمنامی احتمالاً به این دلیل است که در مقایسه با موشک فالکون ۹، به اندازه آن به آسمان نرفته و امتحان پس نداده است.

اسپیس‌ایکس در وب‌سایت خود آورده است که در حال حاضر، فالکون هوی قوی‌ترین موشک عملیاتی جهان با دو برابری است. این سیستم پرتاب عظیم قادر است تقریباً ۶۴ تن محموله را به مدار زمین ببرد.

فالکون هوی پس از یک وقفه سه ساله در اولین ماموریت خود موسوم به USSF-44 دو ماهواره را برای نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا به مدار زمین‌آهنگ پرتاب خواهد کرد. تاریخ این پرتاب به طور رسمی اعلام نشده است، اما انتظار می‌رود در هفته آینده یا اوایل نوامبر انجام شود.

از «فالکون ۹» نظامی برای حمل ماهواره‌های استارلینک به مدار زمین، ارسال انسان‌ها به ایستگاه‌های فضای بین‌المللی و محموله‌های علمی، ارتباطی و استفاده شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، موشک فالکون هوی(Falcon Heavy) متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) است که قدرتمندترین موشک‌های عملیاتی جهان خواهد بود، اولین پرتاب خود را از بیش از سه سال وقفه نزدیک می‌شود.

بخوان  آیا دادگاه ماسک را مجبور به خرید توئیتر خواهد کرد؟

«فالکون هوی» همچنین دارای یک مرحله دوم اتصال به تقویت کننده مرکزی است که محموله‌ها را با آن در مدار مستقر می‌کند.

تحلیل نقاط کلیدی بازار فارکس جفت ارزهای اصلی فارکسر ها.