جزئیاتی از ثبت اختراع دستگاه‌های تاشو اپل

به گزارش patentlyapple، درخواست ثبت اختراع اپل بیان می‌کند که ممکن است یک دستگاه الکترونیکی این شرکت دارای یک محفظه تاشو باشد که به دستگاه اجازه می‌دهد تا حول یک محور خم و باز شود. صفحه نمایش انعطاف پذیر دارای مجموعه‌ای از پیکسل‌های خاص است که یک صفحه نمایش را تشکیل می‌دهند همچنین صفحه نمایشگر ممکن است طوری پیکربندی شود که در امتداد محور هنگام تا شدن دستگاه خم شود.

بیشتر بخوانید


 منبع در حالی که سامسونگ، هوآوی، شیائومی و دیگر شرکت ها گوشی‌های هوشمند تاشو را معرفی کرده‌اند، اپل همچنان در حاشیه ایستاده است و بازار را تماشا می‌کند و به تحقیق بر روی جنبه‌های مختلف آیفون یا آی‌پد تاشو در آینده ادامه می‌دهد. امروز، دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا یک درخواست ثبت اختراع از اپل با عنوان “دستگاه‌های الکترونیکی با نمایشگر‌های تاشو با ساختار‌های پشتیبانی از ناحیه انعطاف پذیر” منتشر کرد.

 ثبت اختراع دستگاه‌های تاشو اپل

اپل سرانجام در مارس گذشته فاش کرد که یکی از دستگاه‌های تاشوی آن‌ها لپ تاپ خواهد بود. این حق اختراع را اپل به شرح زیر ارائه می‌کند. یک لپ‌تاپ تاشو، بر خلاف مک‌بوک، دارای طراحی هیبریدی مانند آی‌پد است که تا می‌شود و می‌تواند به عنوان یک لپ‌تاپ با صفحه‌کلید مجازی یا صفحه‌کلید متصل عمل کند. ایسوس و اچ پی چنین محصولاتی را اواخر پاییز امسال معرفی خواهند کرد. اپل این حق اختراع را تأیید می‌کند. با توجه به اینکه این یک درخواست ثبت اختراع است، زمان عرضه چنین محصولی به بازار در حال حاضر مشخص نیست.


نمایشگر منعطف ممکن است دارای یک لایه پوشش نمایشگر باشد که روی صفحه نمایش همپوشانی دارد. لایه پوشش نمایشگر ممکن است از یک لایه شیشه تشکیل شده باشد همچنین ممکن است یک فرورفتگی شیار شکل در لایه شیشه‌ای که به موازات محور خم شده است تشکیل شود. فرورفتگی روی شیشه به نمایشگر اجازه می‌دهد که خم شدن دستگاه راحت‌تر انجام شود.

بخوان  گوگل کیفیت تماس‌ها را بهبود می‌بخشد