حس خوب قلقلک با تایپ لمسی در iOS ۱۶


جدیدترین به‌روزرسانی سیستم‌عامل اپل که اوایل این هفته منتشر شد، دارای یک ویژگی کوچک و جذاب در حاشیه است که احتمالا به دلیل توجه زیادی که صفحه قفل جدید به طور طبیعی جلب می‌کند، متوجه آن نشده‌اید. این ویژگی همان صفحه کلید لمسی است که برای استفاده از آن می‌توانید این روش را انجام دهید؛ 

این ویژگی جدید باعث می‌شود که صفحه کلید آیفون شما هر بار که یک کاراکتر را در هر فیلد متنی تایپ می‌کنید، لرزش کمی رضایت‌بخش ایجاد کند. این روی کاغذ بسیار جزئی به نظر می‌رسد، اما تایپ را بسیار رضایت بخش‌تر می‌کند.

آیا اپل این را اختراع کرده است؟ قطعا نه. گوشی‌های اندرویدی مانند پیکسل ۶ سال‌ها این کار را انجام داده‌اند. اما ما اینجا قصد منداریم تا در مورد برتری سیستم عامل موبایل بگوییم.

نحوه فعال کردن تایپ لمسی در iOS ۱۶

ابتدا گزینه Settings را در آیفون خود باز کنید. به پایین پیمایش کنید تا قسمتی را ببینید که می‌گوید «صدا‌ها و حس‌ها»، از آنجا به پایین پیمایش کرده تا دکمه‌ای را ببینید که می‌گوید «بازخورد صفحه‌کلید». به‌طور پیش‌فرض، ممکن است روی «هیچ‌کدام» تنظیم شود.

تایپ لمسی

احتمالا می‌توانید از اینجا متوجه شوید، در غیر این صورت ادامه دهید و  گزینه «Haptic» را فشار دهید، در این مرحله است که صفحه کلید آیفون شما در حال تایپ،  نوک انگشتان شما را ماساژ می‌دهد. به احتمال زیاد آن را دوست خواهید داشت، اما اگرنه، می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

گوشی آیفون

همچنین در صورت تمایل می‌توانید صدا‌های صفحه کلید را از همان منو روشن کنید، اما این می‎تواند برای اطرافیان شما آزار دهنده باشد.

تایپ با صدا

 


بیشتر بخوانید 


منبع:mashableمنبع