خوابیدن خلبانان در ارتفاع ۳۷ هزار پایی!

این گزارش می‌افزاید این هواپیما حدود ۲.۵ ساعت قبل از برخاستن برای پرواز بعدی در فرودگاه بود. برج کنترل تلاش زیادی را برای ارتباط با خلبانان انجام داد، اما موفق به تماس با آن‌ها نشد. با این حال پس از عبور هواپیما از باند فرود، ارتباط خلبان خودکار قطع و همین هشداری را ایجاد کرد که بنا به Aviation Herald منجر به بیدارشدن خلبانان شد.

خوابیدن خلبانان

ترس از پرواز دلایل متعددی دارد. مثلا برای برخی ترس از تکان‌های شدید هواپیما در پرواز‌ها یک کابوس است. نه فقط تکان‌های هواپیما بلکه حتی عدم کنترل بر نحوه سفر در آسمان نیز تجربه‌ای ترسناک به شمار می‌رود. اما بدترین ترس در حین پرواز شاید برای مسافران یک هواپیمای مسافربری اتیوپیایی رقم خورد؛ پروازی که در آن هر دو خلبان هواپیما به خواب رفتند.

سرانجام ۲۵ دقیقه بعد خلبانان هواپیما را برای فرود روی باند آماده کردند. خوشبختانه در این حادثه به هیچ فردی آسیبی وارد نشد و هواپیما بدون حادثه‌ای روی باند فرودگاه بر زمین نشست.

بنا به گزارش NBC News، در حالی که هواپیما از مبداء در خارطوم، پایتخت سودان به آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی پرواز می‌کرد هر دو خلبان اتیوپیایی در هواپیما به خواب رفتند و فرود را از دست دادند. بنا به گزارش Aviation Herald این اتفاق روز دوشنبه رخ داد.


بنا به بررسی‌های انجام شده هنگامی که پرواز ET۳۴۳ به فرودگاه مقصد نزدیک شد، اما اقدام به فرود نکرد برج کنترل ترافیک هوایی هشداری را ارسال کرد. بنا به این گزارش در حالی که خلبانان در ارتفاع ۳۷ هزار پایی به خواب رفته بودند سیستم خلبان خودکار بوئینگ ۷۳۷ پرواز را در این ارتفاع هدایت کرد.

بخوان  به روز رسانی اندروید ۱۳ برای تمام گوشی‌ها عرضه نمی‌شود

بیشتر بخوانید


فرود هواپیمامنبع