دانش‌آموز دبیرستانی اپلیکیشنی برای جلوگیری از ساخت خودکشی

ناتان دِمِرز روانشناس اهل کلرادو نیز می‌تواند بر روی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های سلامت روان نظارت می‌کند، استدلال کند که برای ابزارهای شخصی‌سازی مانند برنامه توسعه یافته‌های سیدو پاچیپالا وجود دارد که به خلاء در جایی که بیشتر نیاز دارد کمک کند.

این دانش آموز دبیرستانی برای قرار گرفتن برنامه‌ها در معرض دید بیشتر، اختراع خود را در مسابقه جستجوی استعدادهای علمی Regeneron که یک مسابقه ملی و ریاضیات با قدمتی 81 ساله است، به نمایش گذاشته شده است.

شرکت در مسابقه

پاچیپالا در این مسابقه نسبتاً خوب عمل کرد و در مجموع موفق به کسب رتبه نهم شد و جایزه ۵۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.

اکنون سیدو می‌گوید که برنامه‌اش خطر خودکشی را با دقت ۹۸ درصد پیش‌بینی می‌کند و حتی فهرست تماس‌های مربوط به پزشکان محلی ایجاد شده است.

داوران این مسابقه می‌کنند که کار سیدو نشان می‌دهد که معناشناسی در نوشته‌های یک فرد می‌تواند با سلامت روانی و خطر خودکشی مرتبط باشد.

سیدو می‌گوید: الگوهای نوشتاری ما می‌توان منعکس‌کننده چیزی باشد که به آن فکر کنم، اما واقعاً تا این حد به این موضوع پرداخته نشده است.

وی اکنون می‌گوید زمان آن رسیده است که انقلابی در نحوه برخورد با آب از خودکشی ایجاد می‌کند.

انتهای پیاممنبع

برنامه سیدو پاچیپالا به نام SuiSensor بر اساس اصول علمی شناخته شده است. او از نمونه‌های یک مطالعه پزشکی استفاده کرد تا پایه و اساس الگوریتم خود را بنا کند.

مت ناک، روانشناسی در دانشگاه «هاروارد» که در مورد خودآزاری در جوانان مطالعه می‌کند، گفت: ماشینی به ما کمک می‌کند تا بهتر بشود. با دریافت اطلاعات بیشتر و بیشتر می‌توانیم سیستم را بهبود بخشم، اما چت‌بات‌ها قرار ندارند معجزه کنند.

بخوان  کشف رموز بارداری با بررسی جفت

یک دانش‌آموز دبیرستانی در آمریکا یک برنامه کاربردی برای جلوگیری از خودکشی از طریق تشخیص زودهنگام نشانه‌های آن طراحی کرده است که ادعا می‌کند خودکشی را با دقت ۹۸ درصد پیش بینی می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک دانش‌آموز در دبیرستان وودلندز کالج پارک در حومه هیوستون ایالات متحده، اپلیکیشنی طراحی کرده است که از هوش مصنوعی برای اسکن متن به منظور تشخیص نشانه‌های خطرات خودکشی می‌کند.

وی افزود: من فکر می کنم ما به اندازه کافی برای حل کردن[مداخله خودکشی] از دیدگاه نوآوری تلاش نمی‌کنیم. من فکر می کنم که ما برای مدت طولانی به وضعیت موجود پایبند بودم.

سیدو پاچیپالا(Siddhu Pachipala) معتقد است که می‌توان از این برنامه برای جایگزینی با روش‌های تشخیص قدیمی نشانه‌های خودکشی استفاده کرد.

برنامه های نویدهایی را در توسعه این برنامه میبینند.