دانشجویان، فعالان و هنرمندان: جذابیت جهانی Minecraft

دانشجویان، فعالان و هنرمندان: جذابیت جهانی Minecraft

از زمانی که 15 سال پیش اولین نسخه Minecraft برای عموم منتشر شد، بازی جهان سازی مبتنی بر بلوک به یک پدیده جهانی تبدیل شده است.

از 15 سال پیش که اولین نسخه Minecraft برای عموم منتشر شد، بازی جهان سازی مبتنی بر بلاک به یک پدیده جهانی تبدیل شده است.

از 15 سال پیش که اولین نسخه Minecraft برای عموم منتشر شد، بازی جهان سازی مبتنی بر بلاک به یک پدیده جهانی تبدیل شده است.

بازیکنان در هر سن و پیشینه ای از این بازی برای همه چیز از پروژه های آموزشی و معماری گرفته تا ساختن جوامع و خلق آثار هنری استفاده کرده اند.

با بیش از 300 میلیون نسخه فروش، این بازی پرفروش ترین بازی ویدئویی تمام دوران است.

AFP با چهار کاربر Minecraft در مورد اینکه این بازی بر کار و زندگی آنها تأثیر می گذارد صحبت کرد:

استریمر

یانگ جی یونگ در دهه گذشته به یکی از تأثیرگذاران برتر بازی کره جنوبی تبدیل شده است و میلیون ها مخاطب خود را در چندین پلتفرم پخش از جمله YouTube افزایش داده است. جذابیت اصلی: ویدیوهای او از خودش در حال بازی Minecraft.

این بازیکن 34 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت: “من فکر می کنم بزرگترین دارایی Minecraft آزادی خالصی است که ارائه می دهد. این مجموعه قوانین و اهداف ثابتی ندارد، بلکه به بازیکن این آزادی را می دهد که به روشی که می خواهد بازی کند.”

او در سال 2016 به خبرگزاری یونهاپ گفت، برنامه های یانگ، که در ابتدا فقط یکی در تعطیلات آخر هفته بود، به قدری محبوب شد که او توانست شغل خود را رها کند و روی پخش تمام وقت تمرکز کند.

یانگ گفت، امروزه Minecraft همچنان به ارائه راه های جدید برای ارتباط با مردم ادامه می دهد.

او گفت: «من اخیراً برای بازی در یک سرور خارجی دعوت شدم و از اینکه فهمیدم می‌توانم بدون اشتراک زبان یا فرهنگ با کاربرانی از نقاط مختلف جهان بازی، تعامل و ارتباط برقرار کنم، متعجب شدم.

بازیکنان در هر سن و پیشینه ای از Minecraft برای همه چیز از پروژه های آموزشی گرفته تا خلق آثار هنری استفاده کرده اند

بازیکنان در هر سن و پیشینه ای از Minecraft برای همه چیز از پروژه های آموزشی گرفته تا خلق آثار هنری استفاده کرده اند.

درخواست کننده

رافائل مصباح، ساکن پاریس، می گوید که ماین کرافت را در پنج یا شش سالگی کشف کرده است.

حدود 15 سال بعد، او دانشجوی پزشکی است و به این بازی وفادار می ماند.

این جوان 20 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت: ماین کرافت مانند زندگی دوم است.

در سال 2022، مصباح تصمیم گرفت پروژه بسیار جاه طلبانه ای را آغاز کند: ساخت سیستم متروی پاریس، خط به خط، در Minecraft.

نقشه بزرگ کمک خواست و مصباح آن را در گریندر یافت. او جامعه ای از بازیکنان Minecraft را از طریق برنامه دوستیابی همجنس گرایان ساخته است و قبلاً سه خط مترو را تکمیل کرده است.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «این یک بازی ساده و ارزان است و بسیاری از افراد نسل من قبلاً یک حساب کاربری دارند.

“این بازی قلب من است و من همیشه به آن باز می گردم.”

کتابخانه مجازی

Minecraft یک بوم بزرگ برای ساختن کل دنیاها برای بازیکنان ارائه می دهد و مردم همه چیز را از خانه های فانتزی گرفته تا کپی های بسیار دقیق از ساختارهای دنیای واقعی مانند فرودگاه ها ساخته اند.

Minecraft با بیش از 300 میلیون نسخه فروش، پرفروش ترین بازی ویدیویی تمام دوران است

Minecraft با بیش از 300 میلیون نسخه فروش، پرفروش ترین بازی ویدیویی تمام دوران است.

گزارشگران بدون مرز نشان داد که چگونه این بازی می تواند به مبارزه با سانسور در نقاطی از جهان که دسترسی به اطلاعات به شدت کنترل شده یا حتی ممنوع است، کمک کند.

این سازمان غیردولتی «کتابخانه بدون سانسور» را در قالب بازی Minecraft در 12 مارس 2020 افتتاح کرد که حاوی نوشته های ممنوعه روزنامه نگاران در بیش از هفت کشور از جمله روسیه، ایران و عربستان سعودی است.

وینسنت برتیه، مدیر فناوری RSF به خبرگزاری فرانسه گفت: «همه پلتفرم‌های الکترونیکی کانال‌هایی هستند که امکان دور زدن سانسور را فراهم می‌کنند.

او گفت: ماین کرافت که قدرت آتش فوق‌العاده‌ای دارد، همچنان زیر نظر رادار است.

Minecraft یا Fortnite مطمئناً بازی‌های ویدیویی هستند، اما به افراد در برقراری ارتباط و تبادل کمک می‌کنند.

این کتابخانه که با بیش از 12.5 میلیون قطعه توسط استودیو طراحی معروف Blockworks ساخته شده است، به طور مرتب توسط تیم های RSF به روز می شود.

به گفته این سازمان، نزدیک به 25 میلیون نفر از 160 کشور از زمان تأسیس این کتابخانه بازدید کرده اند.

معلم مدرسه

وقتی گراهام واردن در تگزاس معلم شد، متوجه شد که Minecraft بخشی از زندگی دانش آموزان است.

گزارشگران بدون مرز نشان داده است که چگونه Minecraft می تواند به مبارزه با سانسور در کشورهایی که اطلاعات به شدت سانسور یا ممنوع است کمک کند.

گزارشگران بدون مرز نشان داده است که چگونه Minecraft می تواند به مبارزه با سانسور در کشورهایی که اطلاعات به شدت سانسور یا ممنوع است کمک کند.

این بازیکن 32 ساله به AFP گفت که ساختار بازی نشان دهنده ابزار مفیدی برای یادگیری و حل مسئله است زیرا بازیکنان هنگام برخورد با اشیاء و محیط‌ها در Minecraft “به گونه‌ای متفاوت فکر می‌کنند”.

او می‌گوید: «اینها همه چیزهایی هستند که ما نمی‌توانیم در زندگی واقعی انجام دهیم، بنابراین توانایی تغییر محیط ذهنی آن را به ابزاری عالی برای انواع کارها از جمله یادگیری تبدیل می‌کند.»

واردن گفت که Minecraft به راهی برای ارتباط با مردم تبدیل شده است.

او گفت: «اخیراً وقتی فهمیدم اوتیسم دارم، باید راه‌هایی برای برقراری ارتباط به شیوه‌ای متفاوت پیدا کنم، زیرا هرگز احساس نمی‌کردم با کسی ارتباط برقرار کنم.

“من با گروهی آشنا شدم که از Minecraft به عنوان راهی برای تشکیل یک جامعه استفاده می کند، انجام یک کار تکراری، مانند استخراج در بازی، می تواند یکنواختی مورد نیاز برای الهام بخشیدن به مکالمه را فراهم کند.”

© 2024 Agence France-Presse

نقل قول: Students, Activists and Artists: Minecraft's Global Appeal (2024, 14 مه) بازیابی شده در 14 مه 2024 از https://techxplore.com/news/2024-05-students-activists-minecraft-global-appeal.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. علی‌رغم هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.

منبع

بخوان  خلاصه بررسی Apple Vision Pro: در اینجا نظر همه درباره هدست اپل است