«دختر کیهانی» در مسیر رسیدن به فضا

بیشتر ماهواره‌ها در بریتانیا ساخته شده‌اند و این هفته در یک عملیات در پایگاه فضایی بر روی موشک قرار می‌گیرند. ماهواره دیگری که IOD-3 Amber نام دارد و توسط Horizon Technologies طراحی شده است، بخشی از مجموعه ماهواره‌های نظارت بر ماهیگیری غیرقانونی، قاچاق، دزدی دریایی و تروریسم را تشکیل می‌دهد.

«ملیسا تورپ» (Melissa Thorpe)، رئیس پایگاه فضایی کورنوال گفت که ورود این هواپیما از هشت سال کار سخت انجام شده است.

اما اکنون صندلی‌های آن برداشته شده‌ و عرشه بالای آن نیز به مرکز کنترل برای مهندسین پرتاب تبدیل شده و زیر بال چپ آن نیز به مکانی برای تعبیه یک موشک ۲۱ متری(۶۹ فوت) ساخته شده است.

انتهای پیاممنبع

او گفت: ۷۴۷ با تغییراتی که ما بر روی آن اعمال کرده‌ایم برای رسیدن به آن آماده می‌شویم و نمونه کاملی از آن چیزی است که ما در پایگاه فضایی کورنوال برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. ماموریت Start Me Up به عنوان یک جهش بزرگ برای صنعت فضایی در حال رشد بریتانیا به شماره می‌رود.

هواپیمای “بوئینگ 747” یا “دختر کیهانی” که اولین موشک بریتانیا را به فضا پرتاب خواهد کرد آخرین بار به فرودگاه نیوکوی کورنوال انگلیس رسیده است.

«ویرجین اوربیت» بخشی از «ویرجین»، شرکت ارائه دهنده‌ی گلکتیک گردشگری فضایی است. هر دو شرکت متعلق به «ریچارد برانسون» هستند.

این هواپیما توسط شرکت ویرجین اوربیت(Virgin Orbit) اداره می‌شود و قرار است در اوایل ماه آینده از پایگاه فضایی کورنوال، پرتاب شود.

موشک لانچروان(LauncherOne) در ارتفاع ۳۵ هزار فوتی بر فراز اقیانوس اطلس پرتاب خواهد شد. سپس از استقرار هفت ماهواره در مدار به سرعت 800 مایل در ساعت می‌رسد.

بخوان  بازی فیسبوک تعطیل می‌شود

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای، قرار است هواپیمای “بوئینگ ۷۴۷” یا “دختر کیهانی” اولین موشک بریتانیا را به فضای پرتاب کند. طی این پرتاب، موشک “لانچروان” در ارتفاع 35 هزار فوتی بر فراز اقیانوس اطلس پرتاب خواهد شد. سپس از استقرار هفت ماهواره در مدار به سرعت هشت هزار مایل در ساعت خواهد رسید.

هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ که با نام «دختر کیهانی» (دختر کیهانی) نیز شناخته می‌شود، بیش از ۲.۵ میلیون مسافر را در حدود ۸۳۰۰ پرواز جابه جا کرده است.

“لوسی ادج” (Lucy Edge) مدیر عملیات این برنامه، گفت که بریتانیا قوی در ساخت ماهواره‌های نوآورانه دارد.

"دختر کیهانی" در مسیر رسیدن به فضا