دختر ۱۲ ساله، یک کوله پشتی خورشیدی تصفیه هوا ساخت

در نهایت نیز به خاطر کوله پشتی خلاقانه‌اش موسوم به «کوله پشتی بهتر نفس بکش» که به گفته خودش برای ایمان نگه داشتن دوستان، خانواده و همکلاسی‌هایش با استفاده از هوای ساخته شده است، برنده جایزه می‌شود.

الینور می‌گوید: من بسیار هیجان زده هستم که به پدربزرگ و مادربزرگم بگویم. فکر می‌کنم آنها واقعاً هیجان‌زده می‌شوند و دوست دارند که پشتی من را ببینند.

الینور وودز(Eleanor Woods) دانش آموز ۱۲ ساله ساکن هادرزفیلد انگلستان، پس از اینکه مادرش فرم شرکت در مسابقه «کوله پشتی برای آینده» را در اتاقش گذاشت، تصمیم به شرکت در آن گرفت.

انتهای پیاممنبع

دختر ۱۲ ساله، یک کوله پشتی خورشیدی تصفیه هوا ساخت

وی ادامه داد: نسل من واقعاً از اطلاعاتی که در مدرسه در مورد بیماری‌های درسی داریم.

گفتنی است که بیماری همه‌گیر می‌تواند باعث آلودگی الینور شود از چگونگی تأثیر بر سلامت افراد و گسترش بیماری‌ها و گذراندن بسیاری از بیماری‌ها با مادر به آسم خود طی چند بار قرنطینه، به این دختر ۱۲ ساله کمک کرد این کوله را ابداع کند.

الینور پس از برنده شدن در مسابقه گفت که تاثیر کوله پشتی او بسیار خواهد بود. او گفت: اگر فقط چند نفر از آن استفاده کنند، می‌توان واقعاً برای کره زمین مفید باشد.

مادر ۵۸ ساله الینور می‌گوید، وقتی می‌بینند که الینور برنده شده است، از خوشحالی جیغ می‌زد. وی می‌گوید: باورم نمی‌شد که او چیزی روی کاغذ کشیده که اکنون ما واقعاً آن را می‌بینیم.

الینور می‌گوید: ما در خانه فیلتر هوا داریم، زیرا مادرم آسم خفیف دارد. کوله پشتی بهتر نفس بکش من با استفاده از فیلتر هوا از دوستان، خانواده و همکلاسی‌هایم حمایت می‌کند.

الینور امیدوار است وقتی دنیای بزرگ‌تر می‌شود وارد طراحی خلاقانه شود و به تدریس نیز علاقه‌مند باشد.

کودکی مادر یک دختر ۱۲ ساله انگلیسی به بیماری آسم باعث می‌شود تا یک کوله‌پشتی آبداع کند که از انرژی خورشیدی برای تصفیه هوا می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک دختر دانش آموز پس از الهام گرفتن از بیماری آسم مادرش، یک کوله پشتی ساخته شده است که با انرژی خورشیدی کار می‌کند و قادر است هوا را تصفیه کند.

این کوله پشتی با انرژی سبز حاصل از انرژی خورشیدی و یک دینام است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند، هوای آلوده را فیلتر می‌کند و هوای پاک می‌شود و در اطراف می‌فرستد.

الینور می‌گوید: ما به یک بیماری جدید همه‌گیر را تجربه کرده‌ایم و این کوله پشتی با فیلترهای هوا می‌تواند به جلوگیری از یک بیماری کمک کند.

وی افزود: اولین چیزی که هنگام طراحی به ذهنم رسید این بود که آبی یکی از رنگ‌های مورد علاقه من است و احساس می‌کنم که احساس می‌کنم.

این طراح جوان می‌گوید که به خوبی از محیط‌های اطراف خود آگاه است، زیرا در کنار یک جاده اصلی زندگی می‌کند. او می‌گوید: من هر روز از کنار جاده به سمت مدرسه پیاده‌روی می‌کنم و وقتی اتوبوس‌ها از کنارم می‌شوند، می‌توانم طعم بنزین را حس کنم.

مسابقه «کوله پشتی برای آینده» مشارکتی بین موسسه مهندسی و فناوری و یک برند مد به نام Hype است. این برنامه برای تغییر ادراکات، بیشتر در مهندسی و نشان دادن به کودکان است که چگونه می‌توان به مد را با علم، فناوری، مهندسی یا ترکیب‌های ریاضی، راه‌اندازی کرد.