در جستجوم از این همه توجه جان سالم به در ببرم!

آدام: و همیشه مهم است که به چالش کشیده شوید.

آلن: بله.

به گزارش ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی نوبل، این مکالمه تلفنی که درست پس از اعلام خبر برنده به صورت اسپرتی ضبط می‌شود، به جایگاه فعالیت‌های وی در طول تاریخ منطقه مکانیک کوانتوم، نیاز به پرسش و تأمل دائمی دارد، و چگونه این دانش‌آموز در هم تنیدگی‌های عجیب و غریب و غریب درمی‌آورد. پرداخته است.

آلن: کاملاً، کاملاً. و باید بداند که باید بود، زیرا آنجا مکانی بود که من مکانیک کوانتوم را در فرمالیسم مدرن مطالعه کردم، در کتاب کلود کوهن تانوجی که در سال ۱۹۹۷ جایزه نوبل را دریافت کرد. من در این دوره کتاب (مکانیک کوانتومی) کلود کوهن تانوجی، برنارد دیو، فرانک لالوئه را مطالعه کردم و زمانی که به فرانسه برگشتم، مقالات مختلف و مقاله موضوع بل بودم. حیف است که جان بل دیگر در میان ما نیست، اما او یک شخصیت بسیار مهم در این معادله است.

آلن: بله و سپس هایزنبرگ، و البته همه این نامهای بزرگ هستند. اما من بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌ام، زیرا مطمئناً با چنین افرادی که واقعاً فیزیک را متاثر کرده‌اند، در یک سطح نیستم. (با خنده ادامه می‌دهد) افتخار می‌کنم که در لیگی مشابه هستم.

آدام: آیا این خارق العاده نیست؟ چه آفرینشی توسط نوع بشر.

آدام: سلام، سلام. من آدام اسمیت است، از وب سایت رسمی جایزه نوبل در استکهلم تماس میگیرم.

آلن: خوب، اما شگفت‌آور است، زیرا می‌دانیم که فیزیکدانان برجسته‌تر هستند که این جایزه را شایسته دریافت می‌کنند و…

آلن: بله.

آدام: خوشحالم که این را می شنوم.

آدام: و البته کار شما مناظرات بین اینشتین و بور را حل کرد.

الن: بله، دقیقاً… زمانی که در کامرون بودم، تدریس می‌کردم، اما زمانی که خیلی آزاد بودم و از آن زمان می‌کردم… می‌دانستم که تحصیلات من در مکانیک کوانتوم اصلا خوب نیست. می‌دانید، آنچه آموخته بودم، مکانیک کوانتوم قدیمی بود که معادلات دیفرانسیل جزئی را حل می‌کرد و کتاب کوهن تانوجی، برنارد دیو، فرانک لالوئه به من یاد داد که فیزیک در مکانیک کوانتوم کجاست و من آماده بودم تا قضیه جان بل و غیره را. درک کنم.

بخوان  یک ابزار جدید برای سنجش نور اختراع شد

آلن: مطمئنا همینطور است.

آلن: بله. می‌دانید وقتی این آزمایش‌ها را برای بررسی نابرابری‌های مسائل بل انجام دادم، در پایان به این نتیجه رسیدم که بله، مکانیک کوانتومی در برابر تمام توان ممکن در برابر می‌کند! به زبان دیگر من در این آزمایش در تلاش بودم تا حدی برای مکانیک کوانتوم بیابم و آن را پیدا نکردم.

آدام: خارق العاده است، اینطور نیست؟

آدام اسمیت: می‌توانم با آلن اسپکت صحبت کنم؟

آلن: بله.

آدام: من خیلی خوش شانس هستم که برای این کار وقتید. واقعا از شما ممنونم.

آدام: خب، واقعاً از شما متشکرم. من چیزی از رزومه شما را متوجه شدم و آن را درست قبل از اینکه دوره دکترای خود را بگذرانید، سه سال را صرف خدمات داوطلبانه در خارج از کشور در کامرون کرده‌اید.

آلن: بله، بله.

آلن: حتما.

آدام: این یک نکته بسیار مهم است. پدیده‌ای که شما مطالعه کردید، درهم تنیدگی کوانتومی، بسیار عجیب است.

آلن: من برای جان سالم در بردن از آن تلاش می‌کنم. می‌دانید، تلفن من همیشه در حال زنگ خوردن است، بنابراین آن را خاموش کردم. به همین دلیل است که باید از یک تلفن دیگر در دفتر استفاده کنید.

آلن: خوشحالم که این را می‌گویم، اما یک نکته وجود دارد که می‌خواهم روشن کنم. وقتی مردم می‌گویند «ببین اینشتین و بور به نفع بور حل شد»، من دوست دارم بگویم که در طرح این سوال، نقش بزرگی داشته باشد و اگر می‌خواهم موارد زیادی را در مورد درهم تنیدگی می‌دانیم و می‌خواهیم از آن برای فناوری کوانتومی. و غیره استفاده کنیم، باید قدردان باشیم که این سوال را مطرح کرده باشد. بنابراین، برای مثال، من در یک سال به طور همزمان مدال نیلز بور و مدال آلبرت اینشتین را گرفتم و فکر می کنم این عادلانه است. یکی برنده و دیگری بازنده نیست. بور از یک دیدگاه خاص برنده می‌شود و اینشتین برنده می‌شود، زیرا چیزی خارق‌العاده را مشاهده کرد.

بخوان  دوستیابی فیس بوک از چهره شما استفاده می کند تا تأیید کند که به اندازه کافی برای قرار ملاقات سن دارید

انتهای پیاممنبع

آدام: چه احساسی نسبت به این همه توجه دارد که اکنون روی شما مشخص شده است، آیا می خواهید؟

آلن: خوشحالم که این کار را انجام دادم، خیلی ممنون.

آلن: کاملاً. می‌دانید من حتی قبل‌تر از آن فکر می‌کنم. بله ۱۹۲۲ شما درست می‌گویید. ۱۹۲۲ انیشتین و بور هستند، درست است؟ در یک سال یکسان

آلن: بله، دقیقا.

آلن اسپکت، برنده نوبل ۲۰۲۲ در تلاش بود تا فضای مکانیک کوانتوم را بیابد، اما در مصاحبه‌ای تلفنی پس از شنیدن خبر برندهش می‌گوید: من آن را پیدا نکردم! مکانیک کوانتوم در برابر تمام توان مقاومت می‌کند!

آدام: خب این جایزه از یک سلسله بزرگ از جوایز اهدا شده در مکانیک کوانتوم است… که آن ۹۰ سال قبل در سال ۱۹۳۲ اهدا شد.

آدام: درست است و این واقعاً استحکام مکانیک کوانتوم را نشان می دهد.

آدام: و سپس… پس از آن هایزبرگ در سال ۱۹۳۲ برای تولد مکانیک کوانتوم.

آدام: بنابراین، باز هم مهم تاریخی کار شما شگفت انگیز است.

آدام: خب بله، یا سال ۱۹۲۱، یادم نمی‌آید.

آلن: جامعه بین‌المللی را در دوره‌ای که شرایط جهان خیلی خوب نیست و ناسیونالیسم در بسیاری از کشورهای حاکم، حفظ می‌شود، دارد. بنابراین ما تمام تلاش خود را بکنیم تا بتوانیم دانش، جوامع بین‌المللی را تشکیل بدهیم، هیچ شکی در آن نیست.

آدام: فراوان.

آدام اسمیت از وب‌سایت نوبل، اندکی پس از اعلام نتایج نوبل فیزیک با آلن اسپکت، یکی از سه برنده نوبل فیزیک سال ۲۰۲۲ به صورت تلفنی مصاحبه‌شده است:

آلن: بله.

آلن: بله. کاملاً، کاملاً. و خیلی عجیب است که چند هفته پیش در سمپوزیوم نوبل ارائه شده است، می‌پذیرم که در تصاویر ذهنی من این چیزی کاملا دیوانه‌کننده و لامکان است. البته می‌دانم که لامکان به شما امکان نمی‌دهد که یک پیام مفید را سریع‌تر از سرعت نور بفرستید، اما من در ذهن خود، لامکانی را پذیرفته‌ام، زیرا در غیر این صورت حتی نمی‌توانم به درهم تنیدگی فکر کنم، اما به جزییات. معادلات. اما اگر بخواهم داشته باشم، لامکانی را در تصویر می‌دهم. لامکان واقعی بودن است که نشان می دهد نوعی رابطه آنی بین دو شی وجود دارد، اما چیزی که اینشتین نمی تواند آن را بپذیرد. اما متوجه شده بود که درهم تنیدگی به این معناست.

بخوان  اپل در اقدامی غیرمعمول عرضه نرم افزار آی پد را یک ماه به تعویق انداخت

آدام: درست است. جالب نیست که گاهی اوقات شما را به سمت جلو سوق می دهید و گاهی اوقات باید فقط توقف کنید و زمانی که بگذرید.

آدام: فکر می کنم این درسی بسیار مهم است که صدای شما را می شنود.

آدام: و همچنین ماهیت بین‌المللی این جایزه. در وین، برای شما در فرانسه و برای جان کلوزر در ایالات متحده، جستجوی بین‌المللی را برای همه اینها انجام می‌دهند.

آلن اسپکت: خودم هستم، سلام.

آدام: این خبری بسیار دوست داشتنی است. چگونه آن را دریافت کنید؟

آلن: متشکرم.

آدام: بله، امکان پذیرفتن این ارتباط در فواصل غیرقابل تصور خارق العاده است.