دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

در تصویر چهارم تنگه جبل الطارق دیده می‌شود. دو قاره، اروپا(اسپانیا) در سمت چپ و آفریقا(مراکش) در سمت راست، توسط یک آبراه باریک، که تنها حدود هشت مایل(13 کیلومتر) عرض دارد، از هم جدا شده‌اند. ابرها بر فراز مراکش پراکنده اند، در حالیکه ابرها بر فراز اروپا شناورند. ابرهای بالای اروپا در جو زمین محو می‌شوند و فضای سیاهی در سمت چپ به چشم می‌خورد.

دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

تصویر شماره 5

به گزارش ایسنا، ناسا در توضیح تصاویر منتشر شده در صفحه اینستاگرامش نوشت: وکویچی واکاتا(Koichi Wakata)، فضانورد آژانس فضایی ژاپن، این مناظر را در روز ۲۲ ژانویه سال ۲۰۲۳(دوم بهمن) در ایستگاه فضای بین‌المللی در ارتفاع حدود ۲۵۰ مایل(۴۰۰ کیلومتر) بالای سر زمین ثبت کرده است.

تصویر دوم بوئنوس آیرس را می‌دهد که در آن رسوبات رودخانه لاپلاتا (La Plata) قرمز به سبز و خاکستری تغییر رنگ می‌دهد و در کنار آن نماهایی از بوئنوس آیرس از ایستگاه فضای بین‌المللی دیده می‌شود. ابرهای سفید کوچک در زمین اطراف پراکنده شده است.

دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

تصویر شماره ۳

ایستگاه فضایی بین‌المللی با سرعت باورنکردنی ۱۷۵۰۰ مایل بر ساعت (۲۸۰۰۰ کیلومتر بر ساعت) به دور زمین می‌چرخد و هر ۹۰ دقیقه یک بار یک دور کامل می‌زند و حاضرین در این ایستگاه روزانه شاهد ۱۶ طلوع و غروب خورشید هستند.

دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

تصویر شماره ۱

انتهای پیاممنبع

تصویر پنجم کی وست را نشان می دهد که جنوبی ترین نقطه قاره آمریکا در زیر ابرهای نورانی به تصویر کشیده شده است. جزایر کوچک آن از سمت راست تصویر به سمت چپ امتداد یافته‌اند و آب‌های کم عمق شبه جزیره به رنگ سبز آبی دیده می‌شود. شن‌های روی آب‌های کم‌عمق در سمت راست شبه‌جزیره، آب‌ها را رنگ‌سازی می‌کنند، و در اعماق اقیانوس‌ها با رنگ آبی تیره محو می‌شوند.

چشم صحرا یا سازه ریشات (ساختار ریچات) در تصویر سوم دیده می‌شود که در آن شن‌ها و رسوبات در سایه‌های برنزی، قهوه‌ای و خاکستری «چشم صحرا» را می‌سازند. ساختارهای بیضی شکل بزرگ، ساختارهای دایره‌های محکم‌تر را احاطه کرده‌اند که یک چشم را می‌سازند.

دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

تصویر شماره ۴

تصویر اول ماداگاسکار را نشان می دهد. جزیره ماداگاسکار در تضاد با اقیانوس‌های اطرافش است. پوشش گیاهی در حومه جزیره دیده می‌شود، در حالی که به نظر می‌رسد مرکز زمین خشک‌تر و سایه‌های خاکی قهوه‌ای و قرمز است. ابرها در جزیره لبه پایینی قرار دارند و به سمت افق زمین که با تاریکی در سمت راست تصویر همراه است، محو می‌شوند.

دور دنیا در ۹۰ دقیقه از مکان مکان فضایی

تصویر شماره ۲

ناسا به تصاویر جدید از زمین از نظر ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرده است که بخش‌های مختلف سیاره آبی ما را به تصویر می‌کشد.