دوچرخه‌هایی که به آسمان می‌رود!

پپروژه جدید این انجمن سوپر لازاروس (Super Lazarus) نام دارد که دارای طول بال‌های مشابه (۲۴ متر) با نمونه فعلی است، اما وزن آن به ۸۳ پوند (۳۸ وزن) کاهش یافته است.

کار روی سوپر لازاروس

فرمولا فلایت مسابقه‌ای است که توسط گروه پرواز با نیروی انسانی انجمن سلطنتی هوانوردی بریتانیا سازماندهی می‌شود و بنا بر اعلام صفحه وب‌سایت آن، پرواز با نیروی انسانی ورزشی است که ترکیبی از «ورزشکاری شدید با مهندسی غیرممکن» است.

اکنون انجمن SUHPA مشتاق است با تجربیات مختلف کار کند تا به آنها در طراحی، ساخت و یا حتی پرواز این نوع هواپیما کمک کنند.

لازاروس: که با نیروی انسان به پرواز درمی‌آید

“لازاروس” نام سازه عجیبی است که توسط دانشجویان دانشگاه ساوتهمپتون ساخته شده و یک هواپیما است که اصطلاحا با مهندسی غیرممکن و با نیروی انسانی به صورت بدون موتور به پرواز درمی‌آید.

از آنجایی که بدن انسان تنها برای چند ثانیه می‌تواند حداکثر توان لازم را تولید کند، هواپیمای مورد استفاده در این ورزش باید از سرعت کروز پایین و ساختار سبک برخوردار باشد. این به سازه‌ها اجازه می‌دهد فقط در بادهای کم‌قدرت پرواز کنند و به پرواز درآمدن، می‌توانند سخت باشند اما غیرممکن نیست.

انتهای پیاممنبع

سازه آنها موسوم به لازاروس(Lazarus) از نظر فنی به عنوان هواپیمای نیروی انسانی(HPA) می‌شود و در اوایل سال جاری در یک مسابقه طراحی به نام فرمولا فلایت(Formula Flight) برنده شده است.

این پرواز توسط کیت بوکانان که عضو SUHPA نیست، اما در واقع خلبان یک HPA دیگر در این مسابقه بود، انجام شد و پتانسیل سوپر لازاروس توسط همه مشاهده شد.

بخوان  ساخت سریع‌ترین ربات نرم‌افزار با الهام از سفره‌ماهی

این گروه در اوایل سال جاری در یک رویداد HPA دیگر به نام جام ایکاروس(Icarus) که توسط باشگاه پرواز با نیروی انسانی بریتانیا(BHPFC) برگزار شد، شرکت کرد. با این بار موفق به کسب جایزه نشدند، اما به یک شاهکار بزرگ دست یافتند و سوپر لازاروس موفق شد ۳۱ پرواز کند.

در نهایت، همه‌گیری بیماری کوید-۱۹ برنامه‌های این گروه را تحت تاثیر قرار داد و اولین پرواز این هواپیما در ژوئن ۲۰۲۱ انجام شد.

قدمت تلاش‌ها برای ساخت HPA در دانشگاه ساوتهمپتون به سال 2019 بازمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، که گروهی از دانشجویان، سازه Lazarus Mk1 را طراحی کرد و ساخت و ساخت آن را در همان سال اول آغاز کرد و تا مارس ۲۰۲۰ تکمیل شد.

لازاروس با کمک چند نفری که به آن کمک می‌کند تا برخیزد و فرود آید، پرواز می‌کند و بال‌های آن هنگام پرواز درآمدن به سمت بالا خم می‌شوند تا پایداری آن افزایش یابد.

انجمن دانشجویان دانشگاه ساوتهمپتون یک انجمن به نام انجمن هواپیما با نیروی انسانی دانشگاه ساوتهمپتون(SUHPA) راه‌اندازی کرده تا پیشرفت کند در این پروژه حتی از آن جایی که دیگر در آن حضور نداشته باشد، ادامه دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، پروژه دانشجویان دانشگاه ساوتهمپتون را کلید زدند که سال‌ها با هم روی آن کار کرده‌اند. آنها پرواز را تنها با استفاده از نیروی عضلانی انسان ممکن کرده است.

این هواپیما با استفاده از فوم XPA، فیبر کربن و چوب ساخته شده است و طول بال‌های آن ۷۸ فوت (۲۴ متر) و وزن خالص آن ۱۱۲ پوند (۵۱ وزن) است. همچنین یک پروانه با تقریباً 10 فوت (3 متر) در عقب بلیط می‌تواند برای ارائه 400 وات قدرتی که برای رسیدن به درآمد کافی است، تعبیه شود.

بخوان  نظریه‌های جدید برای تشکیل سیاهچاله‌ها مطرح می‌شود