راه حل آلمانی برای مقابله با عوارض شیمی درمانی

انرژی برای کاهش کمپلکس های فلزی مورد نیاز است. مطالعات قبلی با نور فرابنفش، آبی یا قرمز را گزارش کردند. یوهانس کارگز افزود: مشکل این است که نور تنها نمی‌تواند از یک سانتی‌متر به عمق بدن نفوذ کند و بنابراین به تعداد زیادی از تومورها نمی‌رسد. برای غلبه بر این مفاهیم، ​​مطالعه این مطالعه برای اولین بار پیش‌ساز داروهای کمپلکس پلاتین(IV) را با حساس‌های صوتی ترکیب کرد که می‌توان به طور انتخابی با تابش فراصوت فعال شوند.

  • نانوذرات در تومور انباشته می‌شوند

پیش دارو (به انگلیسی: Prodrug) یک دارویی است که ابتدا به شکل غیرفعال (یا با فعالیت کمتر از حالت کاملاً فعال) به بدن وارد می‌شود، و سپس به فرآیندهای سوخت‌وساز بدن طبیعی به شکل فعال خود درمی‌آید.

  • سازمان فراصوت

کمپلکس‌های پلاتین (II) سیس پلاتین، اگزالی پلاتین و کربوپلاتین از رایج‌ترین داروهای سرطانی هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند اما موفقیت بالینی آن‌ها با عوارض جانبی شدید مانند تهوع، استفراغ، آسیب کلیه و استخوان سرکوب مغز همراه است. برای غلبه بر این محدودیت‌ها، تحقیقات تحقیقاتی عمده در توسعه پیش‌داروهای پیچیده پلاتین (IV) در دهه‌های گذشته انجام شده است. یوهانس کارگز توضیح داد: این پیش داروها پایدار و غیرفعال هستند، بنابراین کاملاً بی‌ضرر هستند. در بافت سالم، قرار است به همین شکل باقی بمانند. با این حال، در بافت سرطانی، آن‌ها باید به سرعت به کمپلکس‌های پلاتین(II) فعال درمانی تبدیل شوند.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، شیمی عوارض جانبی جدی مانند ریزش مو و کاهش وزن، حالت تهوع استفراغ ایجاد می‌کند. کمپلکس‌های پلاتین از رایج‌ترین داروهای مورد استفاده برای مقابله با سرطان هستند. داروهای مناسبی هستند، اما آنها با عوارض جانبی بسیار شدیدی همراه هستند. اکنون دانشگاه رور-بوخوم آلمان راه حلی جزئی برای آن یافته است. محققان دانشگاه رور-بوخوم آلمان از عامل جدیدی خبر دادند که در بافت تومور انباشته می‌شود و توسط امواج فراصوت در آنجا فعال می‌شود و این مشکلات را ایجاد نمی‌کند.

بخوان  همزیستی ۵ هزار ساله نئاندرتال‌ها با انسان‌های امروزی

نارسایی استخوان استخوان یا سرکوب مغز (سرکوب مغز استخوان) حالتی است که همه سلول‌های خونی مانند گویچه سرخ، گویچه‌های سفید و پلک‌هایی هستند که تولید می‌کنند. به همین دلیل ما در برخی موارد کم‌خونی، ضعف ایمنی و اختلال انعقاد خون داریم.

برای ایجاد یک کمپلکس کننده درمانی، پیش داروها کمپلکس پلاتین(IV) و حساس‌های صوتی را با هموگلوبین کپسوله کردند تا نانوذرات را تشکیل دهند. یوهانس کارگز گفت: ما می‌خواهیم ببینیم که نانوذرات را به طور انتخابی در تومور روده موش انتخاب کنیم تا از جریان خون جمع آوری شود و از درمان هدفمند پشتیبانی می‌کنند. پس از تابش فراصوت، پیش داروی پلاتین(IV) در محل تومور فعال شد و باعث آزاد شدن سیس پلاتین شد که سلول‌ها سمی هستند و تقریباً به طور کامل تومور را از بین می‌بردند. سیس پلاتین برای درمان سرطان‌ها بسیار از انواع سارکوماها و کارسینوماها بکار می‌رود.

دانشگاه رور-بوخوم آلمان راه حلی برای حل مشکلات جانبی ناشی از شیمی درمانی پیدا کردند.

این نتایج را می‌توان برای توسعه تکنیک‌ها و عوامل جدید برای درمان تومورهای بسیار بزرگ یا هموار کند. امواج فراصوت می‌توان‌تر از نور مادون قرمز نزدیک به نفوذ کند. علاوه بر این، درمان‌های فراصوت معمولاً کمتر تهاجمی و آسان برای استفاده در نظر گرفته می‌شوند. یوهانس کارگز تحقیق کرد: مطالعه ما هنوز پایه است. اینکه چگونه و چه زمانی درمان‌های ایجاد شده برای این می‌تواند در عمل بالینی ارائه شود، هنوز قابل پیش‌بینی نیست.

دکتر «یووهانس کارگز» نویسنده اصلی مطالعه گفت: اثر تخریب سلولی این کمپلکس‌ها تنها در جایی که می‌توانید واقعاً بخواهید. مطالعات قبلی بر روی روش‌های فعال‌سازی نوری تکیه می‌کردند که تنها می‌توانستند چند میلی‌متر به عمق نفوذ کنند، اما ما اکنون یک روش درمانی با فعال‌سازی فراصوت ایجاد کرده‌ایم که چند درصد به عمق بدن نفوذ می‌کند. این روش می‌تواند با عوارض جانبی کمی حتی برای تومورهای بزرگ و عمیق داشته باشد.

  • در بافت سالم بیضرر است
بخوان  اتحاد استارتاپ‌های آمریکایی برای تحول خودروهای پرنده