رنو برقی بعد از ۵۰ سال رونمایی شد

رنو 5

به گزارش newatlas، خودروی رنو ۵ دیامانت با همکاری رنو و طراح و معمار داخلی فرانسوی به نام پیر گونالون ساخته شد. به گفته این خودروساز، این مدل خودرو در بین ۱۰۰ اثر برجسته صنایع دستی فرانسه قرار دارد.

بیشتر بخوانید
منبع داشبورد تلفن همراه

در طراحی داخلی این خودرو صنعتگران فرانسه از ایده‌های جالبی استفاده کرده‌اند. فرمانی جنس مرمر روی فیبر کربن، روکش پارچه‌ای بافته شده از موی اسب روی داشبورد و… نمونه‌هایی از طراحی و ایده صنعتگران فرانسوی است. گفته شده، این خودرو در چند ماه آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.


فرمان مرمر

خودروی رنو ۵ دیامانت، دارای چراغ‌هایی در جلو و عقب خود است. همچنین این خودرو باکمک سه لایه رنگ، توانسته مفحصر به فرد باشد. چرخ‌های عریض این خودرو از نسخه آلپاین رنو ۵ گرفته شده است.

سرعت، میزان شارژ و زمان در این خودرو در سه صفحه دیجیتال گرد مجزا نمایش داده می‌شود. همچنین این خودرو به‌جای داشتن صفحه نمایش لمسی، اطلاعات سرگرمی از جمله موزیک و پخش فیلم را روی گوشی هوشمند راننده که در یک پایه اختصاصی که روی داشبورد نصب شده است، نمایش می‌دهد.

خودروی رنو ۵ در سال ۱۹۷۲ رونمایی شد. اکنون رنو به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید این مدل خودرو، از یک نسخه الکتریکی آن رونمایی کرد. این خودروی الکتریکی رنو ۵ دیامانت نام دارد.

خودروی رنو ۵ دیامانت توسط یک موتور الکتریکی حرکت می‌کند. راننده این خودرو از طریق یک اسکنر اثر انگشت خارجی از خودرو استفاده می‌کند، سپس از یک اهرم سه موقعیتی برای جابجایی در حالت‌های رانندگی جلو، خلاص و عقب استفاده می‌کند.

بخوان  کشف نشانه هایی از یخچال طبیعی مدرن در مریخ