زاکربرگ بی سر و صدا «متاورس» را به خاک میسپارد؟!

زاکربرگ که به آینده متورس مطمئن است، زمان و پول خود را بر روی این ایده سرمایه‌گذاری کرد، اما با راه‌اندازی و تبلیغات برنامه‌های مصنوعی مصنوعی مانند چت جی‌پی‌تی (ChatGPT) مشخص شد که اشتباه کرده است.

جهان مجازی متاورس کجاست؟

او نوشت: در کوتاه مدت، ما بر ابزارهای خلاقانه و رسا ساختن فکر کرد. در درازمدت، ما بر روی توسعه شخصیت‌های هوش مصنوعی می‌کنیم که می‌توان به روش‌های مختلف به افراد کمک کرد.

پس از آن که ایده‌ای ساخت متاورس و تأثیر انقلابی مورد انتظار از آن با شکست شکست، این دنیای مجازی بی سر و صدا حذف می‌شود تا سازنده آن بر روی هوش مصنوعی تجربی کند.

زاکربرگ در یک پست فیسبوکی نوشت: ما در حال ساخت یک مجموعه محصول سطح بالا در شرکت متا هستیم که بر روی هوش مصنوعی مولد تمرکز دارد تا کار خود را در این زمینه به سرعت آغاز کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تریبیون، اگرچه هیچ‌ بیانیه مطبوعاتی در مورد به پایان رسیدن عمر متاورس منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، پذیرفته است که آنچه را که «آینده فناوری» می‌نامید باید به خاک بسپارد و این غول فناوری بر روی هوش مصنوعی تمرکز کند .

بیشتر بخوانید:

انتهای پیاممنبع

متاورس یک پلتفرم اجتماعی است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از عینک‌های مخصوص و هدست‌های مجازی مجازی با مکان‌هایی که می‌توانند داشته باشند و همچنین در رویدادها و کنسرت‌های زنده شرکت کنند.

شرکت «Reality Labs» تمام پروژه‌های متاورس را بر عهده داشت و بیش از 200 میلیارد دلار به آن تخصیص داده شد، اما این شرکت در سال 2022 ضرر 13.7 میلیارد دلاری داشت و بنابراین، از دست دادن این ایده شکست خورده باید بسیار سخت باشد. . این در حالی است که مدیر عامل متا برای تحقیق بر هوش مصنوعی مولد عجله دارد.

بخوان  شرکت «نوین لیزر صبا» جایزه برتر برگزیده شد

این شرکت به تولید هدست‌های واقعیت مجازی ادامه خواهد داد، اما این محصول اکنون بازاری خاص و به ویژه برای بازیکنان مختصر بازی‌های رایانه‌ای خواهد بود.