سامسونگ دستگاه‌های پوشیدنی «واقعیت واقعی» می‌سازد

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، رویداد Unpacked سامسونگ فقط شامل رونمایی از پرچمداران جدید این شرکت مانند گوشی هوشمند Galaxy S23 و لپتاپ Galaxy Book ۳ نبود. این شرکت همچنین فاش کرد که در حال کار بر روی دستگاه‌های پوشیدنی بر نتیجه نتیجه یا تعمیم یافته -مخلوطی از واقعیت افزوده، مجازی و ترکیبی- است.

اینکه الان زمان مناسبی است یا نه، مورد دیگری است. برنامه می‌گویند، سامسونگ مدتی است که روی جدیدترین ابتکار خود کار می‌کند و ممکن است واکنشی سریع به توسعه یک هدست مجازی توسط شرکت اپل باشد که مدت‌هاست شایعه شده و احتمال دارد که در بهار امسال معرفی شود.

در حالی که هنوز تعداد زیادی از این دستگاه‌های نسخه‌های پوشیدنی جدید سامسونگ وجود ندارد، سخت‌افزار آن یک جدید از اندروید و طراحی شده توسط گوگل را اجرا خواهد کرد که مطابق با نمایشگرهای پوشیدنی طراحی شده است و شرکت مشهور کوالکام نیز تراش‌های آن را تامین خواهد کرد. کرد.

انتهای پیاممنبع

در هر حال مشخص این است که سامسونگ، درست در زمانی که برخی از بزرگترین بازیگران این بازار در شکست یا عقب نشینی هستند، در ورود مجدد به فضای واقعیت ترکیبی است و باید منتظر ماند و دید تا چه اندازه به موفقیت می‌رسد. .

با این اوصاف، شرکت متا با تلاش‌های متفرقه خود و تعلیم ۱۱ هزار کارمند برای کاهش هزینه‌ها در پاییز گذشته دست و پنجه نرم‌افزار است. در عین حال، مایکروسافت نیز با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده است که شامل توقف فروش دست سفارشی هولولنز به ارتش آمریکا و گزارش‌هایی است که ممکن است شرکت کل واحد هولولنز را به عنوان بخشی از اخراج‌های بعدی خود کنار بگذارد.

«واقعیت تعمیم‌یافته» (Extended reality) که با نام واقعیت یا نام اختصاری XR نیز نام برده می‌شود، نشان‌دهنده فناوری جدید و نوظهور است که برای ایجاد تجربه‌های دیجیتال جدید، استفاده از شایان توجهی از آن می‌شود. این اصطلاح با واقعیت، واقعیت افزوده و ترکیبی از ارتباط تنگاتنگی دارد و ترکیبی از آنهاست.

سامسونگ با نمایشگرهای پوشیدنی غریبه نیست. این شرکت با Gear VR در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شد که از گوشی هوشمند به عنوان نمایشگر و همچنین تامین کننده قدرت محاسباتی استفاده می‌کرد. در سال ۲۰۱۷ نیز این شرکت با HMD Odyssey وارد دنیای هدست‌های واقعیت ترکیبی بر رایانه شخصی شد. با این حال، سامسونگ پس از سال ۲۰۱۸ تا حد زیادی این بازار را به رقبایی مانند متا و اچتی‌سی پیشنهاد کرده است.

توسعه سخت افزار XR همچنین مستلزم شراکت با شرکت متا و مایکروسافت خواهد بود، هنوز جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

شرکت «سامسونگ» در جدیدترین مراسم رونمایی‌های خود که طی آن از گوشی‌های پرچمدار جدید خود و همچنین تبلت و لپتاپ جدیدش رونمایی کرد، اعلام کرد که به دنبال ساخت دستگاه‌های پوشیدنی مبتنی بر «واقعیت واقعی» است و اولین محصول از این دست از نسخه اندرویدی است. که به طور ویژه برای دنیای مجازی طراحی شده، استفاده خواهد کرد.

گفتنی است که شایعاتی مبنی بر اینکه مایکروسافت «هولولنز ۳» را به نفع این پروژه کنار گذاشته است، به گوش می‌رسد.

برنامه‌های می‌گویند، این غول می‌خواهد از اشتباهات رقبای خود استفاده کند که سخت‌افزارهای مشابه را بدون تقویت فناوری می‌سازند، مانع از آن شوند.