سری ۱۴ آیفون با قیمتی بالغ بر هزار دلار رونمایی می‌شود

در حال حاضر، بر اساس یادداشت‌های تحلیلگران و شرایط کلی اقتصادی نشان می‌دهد، مصرف کنندگانی که امیدوارند به سری آیفون ۱۴ پرو ارتقا پیدا کنند، باید آماده پرداخت پول بیشتری باشند.


اما بیشتر از مشخصات و ویژگی ها، یک سوال همیشه در ذهن مردم هنگام معرفی سری جدید آیفون وجود دارد که معطوف به قیمت آیفون‌های جدید می‌شود. آیفون با توجه به ارزش بازار و قیمت ممتازی که دارد برای بسیاری یک دستگاه رویایی باقی مانده است.

بیشتر بخوانید
منبع

همچنین این سوال وجود دارد که اپل آیفون ۱۴ مکس را چگونه قیمت گذاری خواهد کرد. این دستگاهی خواهد بود که بسیاری ممکن است امیدوار باشند آن را انتخاب کنند، زیرا انتظار می‌رود نمایشگر بزرگ‌تری داشته باشد و احتمالاً در اندازه آیفون ۱۴ پرو مکس باشد. اما با یک پردازنده و مشخصات دیگر عرضه خواهد شد.

در حال حاضر، آیفون ۱۳ مینی از ۶۹۹ دلار و آیفون ۱۳ از ۷۹۹ دلار در ایالات متحده شروع می‌شود. قیمت آیفون ۱۳ پرو از ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۳ پرو مکس از ۱۰۹۹ دلار شروع می‌شود.

کو اخیراً در توییتی نوشت: «من تخمین زدم که ASP سری آیفون ۱۴ حدود ۱۵ درصد (در مقایسه با ASP سری آیفون ۱۳) به ۱۰۰۰ تا ۱۰۵۰ دلار (دلار آمریکا) افزایش می‌یابد که دلیل آن افزایش قیمت آیفون ۱۴ پرو و نسبت ارسال بیشتر است.»

در سری آیفون ۱۴ پرو احتمالاً افزایش قیمت وجود دارد. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل نیز اشاره کرده و گفته است که انتظار دارد اپل قیمت سری Pro خود را افزایش دهد. اگر اپل دوربین شیک‌تر، صفحه نمایش با بریدگی قرص‌دار جدید را همراه با سایر پیشرفت‌ها در نظر بگیرد، احتمالاً هزینه‌ها افزایش خواهد یافت.

بخوان  تفاوت نسخه جدید ChatGPT با نسخه قبلی چیست؟

سری آیفون ۱۴ اپل ۷ سپتامبر عرضه می‌شود و مثل همیشه گمانه‌زنی‌ها در مورد آنچه که گوشی‌های جدید ارائه می‌کنند وجود دارد. شایعات و اطلاعات درز کرده نشان می‌دهد که لنز پریسکوپ سرانجام می‌تواند راه خود را به سری Pro آیفون ۱۴ باز کند.

سری ۱۴ آیفون

اگر میانگین قیمت فروش (ASP) ۱۵ درصد افزایش یابد، آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس هر دو به وضوح از مرز ۱۰۰۰ دلار عبور خواهند کرد. در همین حال، دن آیوز، تحلیلگر Wedbush، افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس را پیش بینی کرده است. بنابراین، آیفون ۱۴ پرو می‌تواند از ۱۱۰۰ دلار و آیفون پرو مکس از ۱۱۹۹ دلار شروع شود. او انتظار دارد که قیمت آیفون ۱۴ پایه همان سال گذشته باقی بماند.