سه تعاریف جدید درباره تکنولوژی شما نمی‌کنید معمولا نیاز برای شنیدن

اکنون نیز گوشی موبایل می نوت 10 پرو، پرچم دار برند شیائومی در سال 2019 است. به همین دلیل با توجه به بالا رفتن نرخ دلار و به تبع آن، افزایش شدید قیمت موبایل ، این برند در کشور ما نیز مورد توجه زیادی قرار گرفته است. ارزش برند (Brand Value)، ارزشی است که مشتریان فعلی و بالقوه از یک برند درک میکنند. منظور از زمان پاسخ دهی، مدت زمانی است که پیکسلهای صفحه نمایش برای تغییر صحنهها تغییر رنگ پیدا میکنند. اگر میخواهید یک وب سایت بهترین عملکرد خود را داشته باشد ، باید با تکنولوژی های جدید وب آشنا باشید که به شما در رسیدن به این هدف کمک میکنند. ✔ سایت های زیادی این روزها در حال فعالیت هستند که شما علاوه بر اینکه میتوانید قیمت های گوشی را ببینید و آنها را با هم مقایسه کنید میتوانید مشخصات فنی را هم ببینید؛ اما کمتر مرجع موبایلی را میتوان یافت که جدید ترین گوشی ها را هم بتوان با هم مقایسه کرد.

بعضی از برندها با عرضه مدلهای اقتصادی معروف شدهاند و برخی دیگر از ابتدا به ساخت دستگاههای باکیفیت شناخته شدهاند. هوش مصنوعی بر این ادعا پایه ریزی شده است که میتوان هوش انسانی را جزء به جزء ترسیم کرده و دستگاهی برای تقلید از آن ساخت. G3 15 نقطه ورود لپتاپ دل به دنیای لپتاپهای گیمینگ بود. البته میتوان از مانیتورهای بزرگ برای حل این مشکل استفاده کرد اما قطعا رزولوشن ۱۰۸۰Pیک تلویزیون ۴۰ اینچی با مانیتوری به این اندازه یکسان نخواهد بود. سامسونگ در جریان رویداد CES ۲۰۲۲ از یک نمایشگر بزرگ منحنی ۵۵ اینچی تحت عنوان ادیسه آرک -Odyssey Ark- پرده برداشت. این گوشی یک گوشی پرچمدار محسوب میشود و با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری 8K، رم ۱۲ و ۱۶ گیگابایتی و نمایشگر اولد با قابلیت نمایش یک میلیارد رنگ و همچنین پشتیبانی از بهترین و پیشرفتهترین استاندارد HDR یعنی دالبی ویژن میتواند رقیب جدی بسیاری از گوشیهای پرچمدار، مخصوصاً گوشیهای تاشو سامسونگ باشد.

مثال کاربردی از هوش مصنوعی که امروزه مورد استفاده است بسیار زیاد و چالش برانگیز می باشد که در این مقاله تنها از پردازش متن نام برده شده است. این فرایند در چنین سیستمی بدون برنامهنویسی صریح انجام میپذیرد، یعنی به طور مستقیم برنامهای برای انجام واکنشهای خاص برای سیستم نوشته نشدهاست، بلکه سیستم به کمک الگوریتمهای خود و با توجه به نتایج بهدست آمده از پردازش دادهها، الگوریتم خود را توسعه داده و موارد جدید را به آنها میافزاید، به زبانی ساده ماشین خودش را به صورت خودکار بهروز میکند. شبکهی عصبی مصنوعی نیز همانند سیستم عصبی انسان، از طریق ارائهی مثال، تجربیات جدید را میآموزند، الگوها را شناسایی و آنها را دستهبندی میکند، در یک سیستم زیستی، یادگیری از طریق برقرار اتصالات سیناپسی بین اعصاب انجام میشود و در یک شبکهی عصبی مصنوعی این یادگیری از طریق گرهها (Node)های این شبکه و برقرار ارتباط بین آنها انجام میپذیرد.

مانیتور برای نمایش نرم افزارهای خاص و یا طراحی گرافیک طراحی شده و سرعت نمایش تصویر در مانیتورها بسیار بیشتر از تلویزیونهاست. سختافزار تعبیه شده در این محصول، قدرت بالایی ندارد و بیشتر برای عمر باتری طولانی بهینه شده است. پردازنده و رم را شاید بتوان اصلیترین سختافزار موردنیاز یک لپتاپ مناسب برای برنامهنویسان دانست اما دقت کنید حملونقل و کیفیت نمایشگر به دلیل استفادهی طولانی مدت کاربر اهمیت بالایی دارد. این نمایشگر نه تنها سریعتر شده بلکه در زمینه روشنایی هم افزایش داشته و حالا سامسونگ ادعا میکنه روشنایی این نمایشگر به 800 نیت میرسه. با ما همراه باشید تا پاسخ این پرسشها را به صورت کامل دریافت کنید. بسیاری از ما در زندگی روزمرهی خود با واژهی هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) که به طور مخفف آن را AI نیز مینامند مواجه میشویم، اما شاید درک صحیحی از معنا و مفهوم آن نداشته و با کاربردهای آن آشنا نباشیم، در این مقاله قصد داریم، به طور کامل به بررسی هوش مصنوعی و طبقهبندیهای آن پرداخته و بیشتر با کاربردهای آن در زندگی روزمرهی خود آشنا شویم، پس تا انتهای این آموزش با همیار آیتی همراه باشید.

بخوان  بایگانی‌ها نانو تکنولوژی نانو فناوران اسپادان | 1biti

بسیاری از بازیهای رایانهای از هوش مصنوعی قدرتمندی در ساختار خود بهره میبرند، به گونهای که شخصیتهای بازی و یا دشمنان شما در هر مرحله میتوانند رفتار شما را یادگرفته و از آن بر علیه خودتان در بازی استفاده کنند. اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد 1biti لطفا از صفحه ما بخواهید. خودروهای هوشمندی که میتوانند بدون حضور راننده به مسیر خود ادامه دهند، نمونههای بسیار قدرتمندی از هوش مصنوعی را در خود جای دادهاند، همچنین میتوانید رد پای هوش مصنوعی را در مسائل امنیتی، چهرهنگاری، گجتهای هوشمند و… نکتهی دیگر که در قسمت فرق میان مانیتور و تلویزیون به آن اشاره کردیم، میزان بالای فریم ریت در مانیتورهاست که در بازیها بسیار مسئله مهمی است. همان طور که در قسمتهای قبل به آن اشاره شد اگر شما قصد انجام کارهای گرفیکی دارید مانیتور گزینه بهتری هستند چون فریم ریت پایینتری داشته و میزان تاخیر ورودی آنها کمتر است.

در این روش ماشین سعی میکند، تصاویر دوبعدی را پردازش کرده و با استفاده از آنها جهان سهبعدی ما را پردازش کند، در این تکنیک، کامپیوترها جهان ما را با استفاده از دوربینها میبینند، آنها را با استفاده از الگوریتمهای بینایی ماشین پردازش کرده و سپس تحلیل میکنند، در پایان میتوانند اشیای موجود در تصویر را درک کرده و با توجه نوع آنها تصمیمگیریهای خاصی را انجام میدهند. صاحبان برندهای تلویزیون ادعا میکنند که با وجود حالت بازی Game Mode در تلویزیونهای هوشمند امروزی سرعت انتقال تصاویر بهتر شده واین مشکل در تلویزیونها بسیار کم رنگ شدهاست. این گزینه روی رندر کردن تصاویر هم بسیار موثر است. فرق دیگر مانیتور و تلویزیون کیفیت تصاویر پخش شده در آنهاست. میزان فریم ریت یکی دیگر از شاخصههای تفاوت مانیتور و تلویزیون است. در تصویر زیر تفاوت میزان پاسخدهی در تلویزیون و مانیتور را می توانید ببینید.

در واقع، به جای مشخص کردن دادههایی که کاربر متخصص فکر میکند دارای بیشترین صحت برای انجام دستهبندی هستند، به ماشین اجازه داده میشود که خود این اطلاعات را پیدا کند. کامپیوترها در این سازمان از طریق این اتصال میتوانند هر فایلی (ویدئو، صدا، متن، تصویر و غیره) را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، بخشها و فایلهایی در سیستمهای یکدیگر را که اجازه دسترسی دارند مشاهده و حتی در آنها تغییر ایجاد کنند. از سوی دیگر، یک سیستم تکامل یافته میتواند با استفاده از «تابع برازش»، سیستمهای هوش مصنوعی امتیاز بالا را جهش داده و تکثیر کند تا به اهداف خود دست یابد. برخی هوش مصنوعی را به عنوان تهدیدی برای جامعهی جهانی تلقی میکنند، از نظر عدهای پیشرفت هوش مصنوعی میتواند باعث خودسر شدن آن و عدم فرمانبرداری از انسان شود، از آنجایی که هوش مصنوعی میتواند بیاموزد و تصمیمگیری کند و از طرفی خستگیناپذیر است شاید بتواند در آینده به یک نیروی افسار گسیخته تبدیل شده و دیگر از انسانها نیز فرمانبرداری نداشتهباشد.

پردازش تصویر، پردازش صوت و یادگیری ماشین از دیگر شاخه های مورد بررسی در دنیای هوش مصنوعی می باشد که هر یک نقش بسزایی در پیشرفت علم و تکنولوژی ایفا می کند. به عنوان مثال در مورد پردازش صوت می توان به نمونه اپلیکیشن های معمولی که بر روی تلفن همراه هوشمند شما نصب شده اشاره کرد که با دریافت صدای شما قادر است صوت را به متن تبدیل کند. بیشتر چیزهایی که مردم می دانند فرم ” پنداشت کاری” (working assumption)گرفته است. این زمان در تلویزیونهای HD به نسبت مانیتورها بیشتر است. در بازی كانتر دشمن شما نسبت به صدا حساس است و صدای دویدن شما را هم می شنود. این نوع هوش مصنوعی نتنها می تواند احساسات را درک کرده و برانگیزد بلکه احساسات، نیازها، باورها و علایق خود را دارد. هوش مصنوعی (AI) به شبیه سازی هوش انسان در ماشین هایی گفته می شود که برنامه ریزی شده اند تا مانند انسان فکر کنند و اقدامات آنها را تقلید کنند.

بخوان  خبر ترسناک درباره آمادگی برای انقلاب رباتها 1 بیتی

هرچند ما نمیتوانیم تعریف دقیقی از هوش (Intelligence) ارائه دهیم، اما در حقیقت میتوان تمام رفتارهای انسانی از سادهترین تا پیچیدهترین آنها را به هوش نسبت داد، برای درک بهتر این موضوع یک حشره را در نظر بگیرید، پیچیدهترین رفتارهای یک حشره نیز نوع فرایند غریزی بوده و نمیتوان هوشمندی را برای آن در نظر گرفت، یک حشره حتی با وجود بارها تکرار یک عمل باز هم هیچگونه درک و استدلالی از آن نداشته و تنها به صورت غریزی (یا به نوعی از قبل برنامهریزی شده) یک عمل را انجام میدهد، اما در مورد موجود هوشمندی مانند انسان (و گونههایی خاص از حیوانات) امکان کسب اطلاعات و بهکارگیری آنها در سایر موقعیتها و حتی با اهداف گوناگون نیز امکانپذیر است.

سایز تلویزیونها اغلب از ۴۰ اینچ به بالاست در حالیکه اندازه مانیتورهایی که به صورت عادی بر روی میز قرار میگیرند، ۲۷ تا ۲۴ اینچ است. در سالهای اخیر با تکامل و پیشرفت کلان دادهها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز شروع به تکامل کردهاند. هوش مصنوعی خودکار (هوش مصنوعی خودکار) یک شاخه از یادگیری ماشین خودکار (یادگیری ماشین خودکار) است. کمتر از یک دهه پس از شکستن ماشین رمز گذاری نازی Enigma و کمک به نیرو های متفقین برای پیروزی در جنگ جهانی دوم گذشته است. این تفاوت مهم، تصمیم برای استفاده از مانیتور به جای تلویزیون برای گیمرها بسیار موثر است. ایده جان بخشیدن به موجودات بیجان و تبدیل آنها به موجودات هوشمند به گذشتههای بسیار دور بازمیگردد. بر اساس این تعریف، یک شبکه عصبی، مجموعهای از نورونهای نرمافزاری است که ساخته و به هم متصل شدهاند، این اتصالات امکان تبادل پیام با یکدیگر را برای نورونها فراهم میکند.

سیستمهای خبره یکی از شاخههای هوش مصنوعی میباشد که میتواند با شبیهسازی نحوهی تفکر یک متخصص فرایند تصمیمگیری را انجام دهد، در حقیقت اینگونه سیستمها الگوهای منطقی مورد استفادهی یک متخصص در تصمیمگیریهای واقعی را شناسایی کرده و بر اساس آنها همانند یک انسان متخصص اقدام به تصمیمگیری میکنند و در نهایت نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل دادهها را به سایرین ارائه میدهند. نتیجه این است که سیستمهای DeepMind و OpenAI الگوریتمی را که یک چالش خاص را حل میکند، مانند تشخیص تصاویر، یاد نمیگیرند، بلکه یک الگوریتم یادگیری را یاد میگیرند که میتواند برای چندین وظیفه به کار برده شود و با آن سازگار شود. امکان دارد که دادهها در پروژههای هوش مصنوعی هر چیزی از جمله تصاویر، کلمات، متن، ویدیوها و سایر موارد باشند. بهراحتی میتوان گفت که کلان داده (Big Data) حجم زیادی از دادهها و اطلاعات در نظر گرفته میشود.

قیمت و خرید گوشی به نرخ مصوب دولتی واژه ای بود که در سال 1398 وارد این حوزه شد. اما شکوفایی دانش بشر با اختراعات پی در پی در سال ۱۷۶۰ چنان شوکی به ساختار اقتصاد جهان وارد کرد که آن را انقلاب صنعتی نامیدند. اپل با ارزش ترین شرکت جهان در بین تمام صنایع در نظر گرفته شده بود تا اینکه شرکت سعودی آرامکو وارد این لیست شد و مقام اول را کسب کرد و اپل به رتبه دوم رسید. به طور کلی هر کاری در هر صنعتی شامل فرایند هایی است که از نظر طبیعی تکراری هستند و قابلیت این را دارند که به صورت خودکار انجام شوند. ۲- هوش مصنوعی می تواند برای انجام کاری مفید برنامهریزی شود، اما برای دستیابی به هدف خود روشی مخرب درست کند. ۱۷ تا ۱۸ اینچ: اگر به لپ تاپی نیاز دارید که برای همیشه روی میز کاری شما خواهد ماند، این سیستم میتواند برای کارهای شما همراه با پردازشهای زیاد مناسب باشد.

بخوان  بهترین سایت‌های اخبار تکنولوژی و فناوری smurchs Site | 1biti

از طرفی دیگر به این نتیجه رسیدیم که تفاوت آنچنانی در جایگزینی مانیتور و تلویزیون به جای یکدیگر وجود ندارد، آنچه که مهم است، هدفی است که شما از این جایگزین کردن دارید و در همین راستا، اطلاعات جامع و مختصری در اختیارتان قرار دادیم و در نهایت به تفاوت میان دو مدل نمایشگر لپ تاپها پرداختیم و به این اشاره کردیم که کدام نوع مرغوبتر است. Abtahi AtaOllah, Sina Tofangchi, شارا Shara – آنچه ارتباط گران و فعالان رسانه و روابط عمومی باید از هوش مصنوعی و متاورس بدانند. ابتدا باید ببینید پورتهای ورودی و خروجی لازم، همچون ورودی DVI یا خروجی HDMI روی مانیتور شما وجود دارد یا خیر؟ تلویزیونها اغلب چندین پورت HDMI دارند که بتوان برای اتصال دستگاههای متعدد از آن استفاده کرد. مانیتورها دارای اتصالات دیگر به جز HDMI نیز هستند. بسیاری از الگوریتمهای هوش مصنوعی قادر به یادگیری از دادهها هستند. یکی از شاخههای زیرمجموعهی هوش مصنوعی یادگیری ماشین است، در این روش، کامپیوتر پس از پردازش دادهها به صورت هوشمندانه الگوهای موجود در آنها را استخراج کرده، آنها را یاد میگیرد و میتواند از آنها استفاده کند، در صورتی که علاقهمندید بیشتر در این مورد بدانید، مقالهی یادگیری ماشین را مطالعه کنید.

در تصورات بیشتر افراد، هوش مصنوعی ممکن است تنها چندین خط کد باشد، درحالیکه نحوه استفاده از همین کدها میتواند منجر به ایجاد تغییرات قابلتوجهی در جامعه و رفتار انسانها شود؛ بنابراین، هوش مصنوعی چیزی فراتر از خطوط کد است. بسیار عالی در این مقاله در مورد جنبه های مختلف هوش مصنوعی بحث شده بود و برای آشنایی دید کلی نسبت به مسأله داده شد. پایتخت انگلیس در زمینه های مختلف برای ارائه خدمات گسترده مجازی بسیار امتیاز مناسبی دارد. رویداد می تواند شامل هر چیزی اعم از اتفاقات بازی تا دستوراتی باشد كه كاربر به شخصیت مجازی خود می دهد.

واحد پردازش مرکزی یا همان CPU های لپتاپ عموما توسط دو شرکت اینتل و AMD ساخته میشوند. برخلاف تشخیص گفتار که فقط بر روی تبدیل صدا به متن تمرکز دارد، پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing) رشتهای است که ارتباط نزدیکتری با حوزهی زبانشناسی دارد و هدفش این است که مفهوم اصلی کاربر را هنگام ایجاد فرمانی مشخص بفهمد و درک کند که از بیان هر یک از این موارد چه خواسته و انتظاری دارد. حال هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟ بر اساس هر رویدادی كه در بازی انجام می شود، یك واكنش هوشمندانه نیز روی می دهد. نوع بازیابی حافظه در مغز انسان بر اساس آدرس محتواها است همچنین مغز انسان دستگاه موازی است در صورتیکه کامپیوتر مدولار و ترتیبی است. در صورتیکه کارت گرافیکی مانیتور به اندازه کافی قوی باشد، سرعت فریم ریت در مانیتور میتواند بسیار بالاتر باشد.