سگ رباتیکی با سرعت ۳ متر در ثانیه

این پژوهش در مجله Science Robotics منتشر شده است.

همچنین ساختاری برای یک شبکه آنها ایجاد می‌کند که می‌توانند برود و در لحظه تصمیم بگیرند، در حالی که با انواع زمین‌ها، آن‌ها بدون دانش قبلی سازگار هستند.

رایبو هم که مجهز به هوش مصنوعی است، با شبکه عصبی آموزش دیده خود، خود را برای کار در محیط‌های مختلف از جمله حرکت سریع و راه رفتن و چرخش روی سطح نرم مانند تشک بادی یا شن و ماسه بدون دست دادن مقایسه نشان می‌دهد. داد.

انتهای پیاممنبع

وی افزود: مشخص شده است که یک کنترل کننده برای تجربه نزدیک به زمینی که تغییر شکل می دهد، نیاز است.

تقویت‌کننده یک تکنیک تکنیکی مصنوعی است که برای ساخت رایانه‌های استفاده می‌شود که اطلاعاتی را در مورد نتایج مختلف در یک شرایط تصادفی می‌توان جمع‌آوری کرد و از آن برای انجام یک کار استفاده کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) از توسعه «رایبو» خبر داده است، سگ رباتیک یا روبوداگی است که می‌تواند حتی در زمین‌های تغییر شکل مانند سواحل شنی نیز به خوبی راه برود.

پژوهشگران می‌گویند هدف از توسعه این فناوری، توسعه توسعه و توسعه دامنه کاربرد ربات‌های چهارپا است.

این کنترل کننده بر روی ربات RaiBo نصب می شود تا به راه رفتن و دویدن سریع آن با سرعت 3.03 متر در یک ساحل شنی شود، در حالی که پاهای این ربات کاملاً مدفون در شن و ماسه بود.

«سویونگ چوی» (Suyoung Choi) نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: این کنترل‌کننده فناوری را نمی‌توانم در موردی که ربات می‌خواهد روی آن راه برود یا بدود، استفاده می‌کند، اطلاعاتی داشته باشد، بنابراین می‌توانم آن را در مسیرهای مختلف مطالعه کنم. ربات‌ها اعمال كردند.

بنابراین رایبو بدون برنامه نویسی یا اصلاح بیشتر در الگوریتم کنترل قادر بود به طور پیوسته حتی زمانی که در سطح ناهمتری‌وار مانند چمنزار استفاده می‌شد، به خوبی حرکت کند.

پژوهشگران همچنین یک شبکه عصبی عصبی ایجاد می‌کنند که از یک شبکه عصبی بازگشتی برای ارزیابی مجموعه داده‌های زمانی از حسگرهای ربات به منظور پیش‌بینی خواص زمین استفاده می‌کند.

سگ رباتیکی با سرعت ۳ متر در ثانیه

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط این موسسه، یک گروه پژوهشی به رهبری پروفسور جمین هوانگبو(Jemin Hwangbo) از دپارتمان مهندسی مکانیک، این ربات چهارپا و فناوری کنترلی آن را ساخته‌اند.

یک سگ رباتیک به نام «رایبو» (RaiBo) قادر است با سرعت سه متر در زمین حتی در زمین‌های شنی بدود. متخصصان می‌گویند، هدف از توسعه این فناوری، توسعه دامنه کاربرد ربات‌های چهارپا برای خدمت به بشر است.

با توجه به حجم عظیمی از داده‌های مورد نیاز برای تقویت تقویتی، جمع‌آوری داده‌ها از طریق شبیه‌سازی‌هایی که شباهت‌های زیادی به فرآیندهای انجام شده در دنیای واقعی دارند، روندی معمولی است.

این گروه پژوهشی، سیستمی را برای این ربات چهارپا ایجاد کردند که نیرویی را که توسط ربات بر زمین ساخته شده از مواد دانه‌ای مانند شن اعمال می‌شود، مدیریت کند.

پیش‌بینی می‌شود که این روش شبیه‌سازی‌سازی‌ها به توسعه ربات‌هایی کمک کند که می‌توانند فعالیت‌های عملی خود را در انواع زمین‌ها انجام دهند.