سیاستمداران از بیگانگان فرازمینی خطرناک ترند!

مقاله‌ای که به صورت آنلاین منتشر می‌شود و برای شماره آینده مجله “Space Policy” پذیرفته شده است، جنبه‌های واقعی این سناریو را در نظر می‌گیرند. نه آن چیزی که اتفاق بیفتد، بلکه آن چیزی است که واقعاً اتفاق می‌افتد. همین موضوع، این مقاله را برای خواندن جذاب می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، پیامدهای ژئوپلیتیکی یک جستجوی موفق برای هوش فرازمینی چه خواهد بود؟ یکی از حوزه های اصلی توسعه در حوزه نجوم، مطالعه سیارات فراخورشیدی است. سیارات فراخورشیدی، سیاراتی هستند که به دور استارگان دیگر از منظومه شمسی می‌چرخند. کشف موجودات فضایی به احتمال زیاد به این زودی‌ها نمی‌گیرد. “تلسکوپ فضای جیمز وب”(JWST) در بهترین حالت، تنها ابتدایی‌ترین نشانه‌های زیستی را در این سیارات نشان می‌دهد.

۲. توسعه پروتکل های پس از تشخیص

انتهای پیاممنبع

این موضوع است که پیشتر هم به آن توجه شده بود. در سال ۲۰۲۰، مقاله‌ای در Space Policy منتشر شد که پیام‌های نگران کننده را در رابطه با جستجوی موفق هوش فرازمینی شناسایی کرد اما راه حل‌های متفاوتی را ارائه کرد.

نویسندگان این مقاله‌ای هستند که به «مرکز اطلاعات فرازمینی دانشگاه پنسیلوانیا» (PSETI) و همچنین ناسا وابسته هستند، سه توصیه را برای مقابله با جهان با تشخیص حیات فرازمینی هوشمند ارائه کرده‌اند.

سیاستمداران از بیگانگان فرازمینی خطرناک ترند!

ما نباید نگران خود بیگانگان باشیم، بلکه در مقابل سیاست‌گذاران ما نسبت به چنین کشفی و نسبت به آن مهم است. ادراک همیشه بر غلبه می‌کند و این تصورات غلط، سوءتفاهم‌ها و شبهات پنهان‌کاری هستند که باعث ناآرامی از کشف می‌شوند. به هر حال، تا زمانی که ما فیزیک پایه را کاملاً اشتباه درک کرده ایم، هیچ راهی وجود ندارد که بیگانگان به زودی در آسمان ما ظاهر شوند.

بخوان  حذف ویژگی خرید زنده فیس بوک به نفع ریلز اینستاگرام

دانشمندان می‌گویند در صورتی که انسان روزی با حیات بیگانه ارتباط بگیرد، بزرگترین خطری است که انسان را تهدید می‌کند!

همچنین، نویسندگان کشور می‌کنند که برای استفاده از فناوری بیگانه در توسعه سلاح‌های پیشرفته، در دنیایی که قبلاً از سلاح‌های هسته‌ای اشباع شده است، در عملی که می‌توان آن‌ها را باز کرد و دارا بودن مشابهی خواهند داشت.

تشخیص موفقیت‌آمیز یک تمدن بیگانه یا هر شکلی از آن، برای علم متحول‌کننده خواهد بود اما آیا واقعاً در زندگی روزمره ما تأثیرگذار است؟ در عمل خیلی از ما به سرعت بر اضطراب یا آشتیاق اولیه پس از تشخیص غلبه می‌کنیم و به زندگی عادی خود باز می‌گردیم.

این مقاله جدید به جای قفل‌های امنیتی و پس از شناسایی، مشخص بودن و شفافیت را توصیه می‌کند. اگر تشخیصی وجود داشته باشد که جهان و دانش دخیل را شوکه کند اما آنها در مورد آن سکوت ممکن است به اشتباه به عنوان یک موضوع مخفیانه تلقی شود. ممکن است در مورد پژوهش یا دولت‌ها وجود داشته باشد که حقیقت را از جهان پنهان می‌کنند. اگر چنین ارزیابی شود که خطرات زیاد هستند، این امر به تنهایی می تواند درگیری بین شما باشد. با وجود این، پیشنهاد شده است که پاسخ واقعی سیاست به سناریوی تماس، در واقع می‌تواند به معنای همکاری جهانی بیشتر باشد.

۳. آموزش دادن سیاست گذاران

با وجود این، تلسکوپ‌های رادیویی در حال حاضر در سراسر آسمان شب در بررسی کهکشان‌ها و ستاره‌های دوردست هستند. اگر آنها به طور تصادفی فناوری فرازمینی را تشخیص دهند یا پیامی از یک تمدن بیگانه دریافت کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟

بخوان  Google Maps Live View به شما امکان می دهد از AR برای کاوش در شهرهای بزرگ مانند نیویورک استفاده کنید

این توصیه‌ها در پاسخ به سناریوهای نگران‌کننده ارائه می‌شوند که در صورت شناسایی بیگانگان ممکن است رخ دهد. نگرانی اصلی نویسندگان این مقاله بود که ممکن است در پی به دست آوردن آن حصار اطلاعات در رابطه با هوش بیگانه باشند. آنها فکر می‌کنند که چنین تلاش‌هایی می‌توانند به درگیری بین‌المللی تبدیل شوند.

استدلال هر دو مقاله این است که اگر یک کشور ارتباط اجتماعی با یک نژاد بیگانه را در انحصار خود درآورد، می‌توان از فناوری بیگانه بهره برد اما نویسندگان مقاله جدید باور دارند که این امر بسیار بعید است. بررسی به این دلیل که دانش علمی به تدریج و به صورت غیرخطی جمعآوری می‌شود. آنها کتابی را از طراحی قرون وسطایی ارائه کردند که یک کتاب درسی را در مورد سلاحهای هسته‌ای دریافت کرده‌اند و در غیاب آموزش فیزیک هسته‌ای، کتاب فقط به آنها می‌گویند که سلاح‌های هسته‌ای در آینده امکان پذیر است.

۱. شفافیت و به اشتراک گذاری داده ها با سازمان ها و کشورها