شرکای ناسا برای پروژه «اهداف ماه تا مریخ» انتخاب شدند

از زمان افتتاحیه اعلامیه فرصت همکاری در سال ۲۰۱۵، اداره ماموریت فناوری فضای ناسا از ۷۵ پروژه از جمله این ۱۲ پروژه جدید را پشتیبانی کرده است. دوره عملیات برای هر قرارداد، بین ۱۲ تا ۲۴ ماه خواهد بود. کل ارزش تخمین‌زده‌شده ناسا برای حمایت از منابع حدود ۱۴.۵ میلیون دلار است.

ناسا با انتخاب ۱۲ شرکت برای پروژه «اهداف ماه تا مریخ» قصد دارد از پیشنهادات ارائه‌شده توسط آنها در این حوزه پشتیبانی کند.

پروژه‌های انتخاب‌شده، توسط شرکت‌های مختلف از شرکت‌های دارای مشاغل کوچک و بزرگ هدایت می‌شوند و از فناوری‌های مختلف را می‌توان توسعه داد.

شرکت سایونیک به دنبال توسعه یک فناوری فرود آزمایش شده به نام «نویگیشن داپلر لیدار» (Navigation Doppler Lidar) برای اندازه گیری باد است. این شرکت کوچک با «مرکز تحقیقات لنگلی» (Langley Research Center) ناسا در همپتون همکاری خواهد کرد تا فناوری مورد نظر را برای کاربردهای جدید مانند مدیریت ترافیک هوایی در لحظه با استفاده از یک شبکه ماهواره‌ای و ارائه داده‌های بهتر برای مطالعه آب و هوای زمین و مریخ تنظیم کند.

توافقنامه‌های عملکرد فضایی بدون بودجه، ناسا دسترسی به امکانات اختصاصی بهفرد و تخصص فنی خود را فراهم می‌کند. این کار به ناسا امکان می‌دهد تا به طور مستقیم از توسعه فناوری‌های امیدوارکننده بدون وجه حمایت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، ناسا ۱۶ پیشنهادی را که از سوی ۱۲ شرکت «اعلامیه فرصت همکاری» (ACO) در سال ۲۰۲۲ ارائه شد، برای پیشبرد قابلیت‌ها و فناوری‌های مرتبط با پروژه «اهداف ماه تا مریخ» (Moon to Mars Objectives) انتخاب شده است.

بخوان  قایقی که بی‌ام‌و با همکاری آهنگساز معروف است!

انتهای پیاممنبع

شرکای ناسا برای پروژه «اهداف ماه تا مریخ» انتخاب شدند

«جیم رویتر» (Jim Reuter)، معاون «اداره ماموریت فضایی فضایی» (STMD) ناسا گفت: ناسا از طریق تقسیم دانش و امکانات خود با شرکت‌های آمریکایی، به کمک‌هایی می‌کند که نویدبخش سودمندی ما و کل صنعت هوافضا هستند. . این کار به ما امکان می‌دهد که با شرکت‌های کوچک و بزرگ همکاری کنیم تا برخی از حیاتی‌ترین فناوری‌ها را برای اکتشافات آینده پیش ببریم.

شرکت های انتخاب شده برای همکاری با ناسا به شرح زیر هستند.

 1. شرکت «اروجت راکت‌داین» (Aerojet Rocketdyne) واقع در السگوندو، کالیفرنیا
 2. شرکت «بلو اوریجین» (Blue Origin) واقع در کنت، واشنگتن
 3. شرکت «بوئینگ»(بوئینگ) واقع در آرلینگتون، ویرجینیا
 4. شرکت «کانوپی ارواسپیس»(Canopy Aerospace) واقع در دنور
 5. شرکت «لاکهید مارتین»(Lockheed Martin) واقع در بتزدا، مریلند
 6. شرکت «مکسار» (Maxar) واقع در وست‌مینستر، کلرادو
 7. شرکت «فاز فور»(Phase Four Inc) واقع در السگوندو، کالیفرنیا
 8. شرکت «سایونیک» (Psionic) واقع در همپتون، ویرجینیا
 9. شرکت «راکور» (Roccor) واقع در اری، کلرادو
 10. شرکت «سیرا اسپیس»(Sierra Space) واقع در لوئیسویل، کلرادو
 11. شرکت «استراتولانچ» (Stratolaunch) واقع در موهاوه، ​​کالیفرنیا
 12. شرکت «ونتوری استرولب» (Venturi Astrolab) واقع در هاوتورن، کالیفرنیا

«ال. کی. کوبندران» (LK Kubendran)، سرپرست برنامه اعلامیه فرصت همکاری گفت: این همکاری‌ها برای توسعه فناوری‌های فضایی را کاهش می‌دهند و هدف آنها سرعت بخشیدن به قابلیت‌های جدید است. موضوعات مورد اعلامیه فرصت همکاری در سال 2022، توسعه یافت و به صنعت امکان می‌داد تا درخواست‌های نوظهور را با بیشترین مزیت پیشنهاد کند و امکان دسترسی همگان به فضا را افزایش دهد.

شرکت لاکهید مارتین، فناوری‌های تولید در فضا را برای کامپوزیت‌های ترموپلاستیک توسعه خواهد داد. این ماده ارزان‌قیمت در مقایسه با فلز، به انرژی کمتری برای ساخت در مدار نیاز دارد. لاکهید مارتین، این روش را در محیط های فضایی شبیه سازی شده با همراهی مرکز پژوهشی ناسا آزمایش خواهد کرد.

بخوان  اندازه گیری سطح گلوکز روده با کمک یک حسگر بلعیدنی

شرکت ونتوری استرولب با «مرکز تحقیقات گلن»(Glenn Research Center) ناسا در کلیولند و «مرکز فضای جانسون»(JSC) در هیوستون همکاری خواهد کرد تا یک تایر بادوام را برای ماه‌نورد بسازد که می‌تواند بسیار سرد را تحمل کند. این طرح می‌تواند به طور کامل برنامه‌ریزی را انجام دهد تا مکان‌های بیشتری را روی ماه برای کاوش توسط ماه‌نورد و پیمایش طولانی‌تر در نظر بگیرید.