شرکت نوپا Motion Lib تراشه‌ای را برای تکرار حس لامسه توسعه می‌دهد


شرکت نوپا  ژاپنی Motion Lib با مشورت و همکاری شرکت Tata، تراشه‌ای انحصاری برای ربات‌ها طراحی کرده است که به لمس و جا به جایی اشیاء می‌پردازد. این فناوری قصد دارد  خدماتی در مراقبت‌های بهداشتی، تولیدی و سایر صنایع به انسان‌ها ارائه دهد.

به گزارش آسیا نیکی، Motion Lib، یک شرکت نوپا فناوری در ژاپن است که توانسته یک تراشه اختصاصی برای ربات‌ها ایجاد کند. ربات‌ها با کمک این تراشه می‌توانند وسایل ظریف و حساس را بدون آسیب جابه‌جا کنند. شرکت نوپا ژاپنی Motion Lib برای ارائه فناوری لمسی در ربات‌ها با شرکت مشاوره فناوری هند (Tata Consultancy Services (TCS)) شریک شده است.

استارت‌آپ ژاپنی Motion Lib

تجاری سازی این تراشه امکان ارتباط از راه دور را برای صنایع بهداشتی، ساخت و ساز، تولید، نگهداری، کشاورزی فراهم و آن‌ها را متحول می‌کند. همچنین این فناوری از پتانسیل بالایی برخوردار است، به طوری که به پزشکان اجازه می‌دهد، اندام‌های بیمار را در حین جراحی و از راه دور احساس کنند.

تراشه‌ای با حس لامسه

Kohei Onishi پروفسور دانشگاه Keio و عضو موسس Motion Lib، پروژه اولیه فناوری حس لامسه را رهبری کرد. به طوری که این فناوری می‌تواند حس لامسه را برای کابران تکرار کند. فناوری Motion Lib از الگوریتمی استفاده می‌کند که استحکام، مقاومت و سایر اندازه‌گیری‌ها را تعیین می‌کند. همچنین این فناوری می‌تواند گزینه‌های شغلی را برای افراد دارای معلولیت گسترش دهد.


بیشتر بخوانید


 منبع