شرکت هوش مصنوعی ویراسنس، هوش مصنوعی، بینایی ماشین و پردازش تصویر | 1biti

امروزه دانشمندان از ماشین آلات پیچیده برای بررسی شرایط خاصی مانند کف اقیانوس‌ها استفاده می‌کنند. این مورد، یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌هایی است که هوش مصنوعی برای غلبه بر آن به انسان کمک می‌کند. هوش مصنوعی یا به عبارتی Artificial intelligence که امروزه با اصطلاح AI نیز شناخته می‌شود، روشی نوین برای ساخت ابزارهایی هوشمند با الگوبرداری از هوش انسان می‌باشد. در حقیقت این فناوری همان ماشین‌ برنامه‌نویسی شده به دست انسان است که با هدف سهولت در انجام امور روزمره طراحی شده‌ است. در سال 1960 جان مک کارتی عناصر IPL را با حساب لامبدا (یک سیستم رسمی – ریاضی و منطقی) برای تولید زبان برنامه نویسی LISP (پردازشگر لیست) که زبان اصلی برای کار هوش مصنوعی در ایالات متحده بود، ترکیب کرد.

  • هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence ؛ هوش یک ماشین یا کامپیوتر است که به آن امکان تقلید از توانایی های انسان را می دهد.
  • لوازم‌خانگی هوشمند در حال حاضر برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی از برنامه‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.
  • مطالعه الگوریتم‌های رایانه‌ای که عملکرد ماشین را به طور خودکار از طریق تجربه بهبود می‌دهند، از دیگر اهداف هوش مصنوعی است.
  • این توانایی برای خودآموزی و بهینه‌سازی خود به این معنی است که هوش مصنوعی در آینده برای کسب‌وکارها مزایای با ارزشی می‌آفریند.
  • اینکه هوش مصنوعی چیست و چه تعریفی می‌توان از آن بیان نمود؟ مبحثی است که تاکنون دانشمندان به یک تعریف جامع در آن نرسیده‌اند و هریک تعریفی را ارائه نموده‌اند که در زیر نمونه‌ای از این تعاریف آمده‌است.

به طور کلی هوش مصنوعی یکی از قدیمی‌ترین دستاوردهای نسل بشر است که امروزه نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کند. در مجموع اصطلاح هوش مصنوعی زمانی به کار می‌رود که ما بخواهیم ماشین یا کامپیوترهایی را توصیف کنیم که با تقلید از هوش انسان رفتار هوشمندانه‌ای از خود نشان می‌دهند. هوش مصنوعی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شده که با هر بار استفاده قوی‌تر و قدرتمندتر می‌شود امروزه دیگر فقط هوش مصنوعی به تشخیص چهره کاراکترها ختم نمی‌شود، بلکه وظایف پیچیده‌تر و پیشرفته‌تری را برعهده دارد. در دوره‌های آموزش رایگان هوش مصنوعی مکتب‌خونه در رابطه با این علم، اطلاعات بیشتری را می‌توانید کسب کنید و به نحوی متخصص هوش مصنوعی شوید. ماشین‌های هوشمند امروزه در کنار پزشکان و متخصصان به تشخیص بیماری از تصاویر پزشکی کمک می‌کنند.

بخوان  تکنولوژی - شش تعیین چالش

۹ نکته که باید درباره هوش مصنوعی بدانید

همان طور که اشاره کردیم، پیشرفت هوش مصنوعی را می‌توان در علم پزشکی مشاهده کرد. شرکت‌های نوآور و موسسات پزشکی تکنولوژی محور، در حال ایجاد، آزمایش و اجرای الگوریتم‌های هوشمند در شاخه‌های گوناگون مراقبت‌های پزشکی هستند. کاربرد این الگوریتم‌ها، از پیشگیری و غربالگری گرفته تا تشخیص، درمان و کنترل بیماری‌ها، گسترده است.

دانلود مقالات ISI درباره هوش مصنوعی + ترجمه فارسی

یکی از معروف‌ترین زبان‌های برنامه نویسی که در هوش مصنوعی کاربرد دارد، پایتون است. قدرت اصلی پایتون از کتابخانه‌های آن نشات می‌گیرد و تنوع این کتابخانه‌ها آنقدر زیاد است که تقریبا انجام هر کاری را با پایتون ممکن کرده است. در این پست قصد داریم به بررسی کتابخانه‌های پایتون برای هوش مصنوعی بپردازیم. در ساده‌ترین شکل، هوش مصنوعی حوزه‌ای است که علم کامپیوتر و مجموعه داده‌های قوی را ترکیب می‌کند تا امکان حل مسئله را فراهم کند.

انواع هوش مصنوعی؛ هوش مصنوعی محدود و عمومی

مجله خبری 1 بیتی همچنین می‌تواند به تعریف خوشه‌هایی از داده‌ها، تقسیم‌بندی گروه‌ها بر اساس ویژگی‌های مشترک کمک کند. در هر صورت، اگر به یک فرد واگذار شود، می‌تواند یک فرآیند طولانی و دستی برای مجموعه داده‌های بزرگ باشد. این سیستم برای تشخیص چهره از مفهوم تشخیص الگو، یادگیری عمیق، تحلیل صورت و ماشین لرنینگ بهره می‌برد. کار با فرایند شناسایی چهره، تحلیل چهره و تبدیل تصویر به داده‌های موجود و یافتن جفت مناسب آغاز می‌شود. این یکی از معروف‌ترین ایده‌های پروژه هوش مصنوعی‌ست که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

http://118amoozesh.ir