شکایت کاربران از Google Photos به دلیل تخریب عکس‌هایشان

بیشتر بخوانید 


کاربر دیگری اشاره می‌کند که تصاویر بارگیری شده از طریق Google Takeout با نسخه اصلی تمیز و همچنین ویرایش خراب وارد می‌شوند، حتی اگر آن‌ها ادعا کنند که عکس را ویرایش نکرده اند. این نشان می‌دهد که مشکل مربوط به این است که Google به‌طور خودکار تصاویر قدیمی‌تر را پردازش می‌کند، به گونه‌ای که یک نسخه ویرایش‌شده با مصنوعات بصری ناخواسته تولید می‌کند، در حالی که نسخه اصلی را دست نخورده باقی می‌گذارد.

با توجه به همان رشته پشتیبانی، به نظر می‌رسد که این مشکل به آرامی شروع به اصلاح می‌کند و نشان می‌دهد که یک اصلاح در حال حاضر از انتهای Google ارائه شده است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم این مشکل را در مرکز راهنمای Google Photos مطرح کنید.


اگر برای مدت طولانی از Google Photos استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید برخی از عکس‌های قدیمی خود را بررسی کنید. گزارش‌های متعددی از سوی کاربران نگران با تصاویری که توسط مصنوعات بصری عجیب خراب شده‌اند، دریافت می‌شود.

یکی از کاربران در این باره اعلام کرده است: «عکس‌های قدیمی‌تر در درایو من شروع به خراب شدن کرده‌اند. ظاهر آنها مانند یک لکه آب با تغییر رنگ گسترده و از دست دادن اطلاعات است. آیا راهی برای برگرداندن این موضوع وجود دارد؟»

منبع:forbesمنبع

حتی اگر در حال حاضر با هیچ مشکلی مواجه نیستید، ایده خوبی است که یک کپی از عکس‌های خود را دانلود کنید، زیرا هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است مشکل جدی‌تری در آینده ایجاد شود. این امر مخصوصا برای کاربرانی که گالری عکس چندین ساله دارند صادق است.

بخوان  Adobe می‌تواند شانس خود را برای معامله Figma افزایش دهد

به نظر می‌رسد این مشکل بر عکس‌هایی تاثیر می‌گذارد که چندین سال پیش در Google Photos پشتیبان‌گیری شده‌اند. با توجه به تعداد فزاینده‌ای از شکایات در این رشته پشتیبانی گوگل و نظرات مشابه در Reddit، چندین کاربر دریافته‌اند که تصاویر آپلود شده بین سال‌های ۲۰۰۲ تا حدود سال ۲۰۱۵ اکنون با خطوط شفاف عجیب و غریب به نظر می‌رسند.

خوشبختانه، این مشکل ممکن است دائمی نباشد، زیرا به نظر می‌رسد فقط نسخه‌های ویرایش شده عکس‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند. با انتخاب گزینه «دانلود اصلی» تصویری تمیز و بدون خرابی ارائه می‌شود. به نظر می‌رسد که مصنوعات ناخواسته هنگام وارد شدن به حالت ویرایش در یک عکس آسیب دیده ناپدید می‌شوند.