شیشه خودرو در راه است


شرکت تولید شیشه اتومبیل چینی “فویاو” (Fuyao) چندین بار از توسعه شیشه‌ای (شیشه جلو) برای خودروها خبر داده است که بسیار هوشمند و پیشرفته است و مجهز به عایق حرارتی نیز هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چینادیلی، به لطف فناوری به کار گرفته شده توسط شرکت چینی “فویاو” مستقر در فوژو، استان فوجیان شیشه خودرو تنها برای جلوگیری از ورود باد و باران به خودرو نیست و می توانم آن را به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند استفاده کنم. این شیشه هوشمند از فوق العاده ای از مواد فوتوالکتریک جدید، حسگرها و وسایل الکترونیکی بهره میبرد.

شیشه خودرو در راه است

در طول سه دهه گذشته، شرکت فویاو پیشرفته خود را در تولید شیشه های نوآورانه و خودروهای اختصاصی داده شده است. این شرکت ۴ درصد از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه می کند و ۹ پلت فرم ملی تحقیق و توسعه از جمله یک مرکز برای دانشگاهیان ساخته شده است. در خارج از کشور، این شرکت ششم مرکز تحقیق و توسعه برای هماهنگ کردن منابع جهانی در صنعت شیشه سازی تاسیس شده است.

شیشه خودرو در راه است

این شرکت با تجربه ای که در نوآوری دارد، شیشه های پنجره قطار پرسرعت مگلو را نیز توسعه داده است. این قطار با سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده است و در حال حاضر سریع‌ترین وسیله نقلیه تجاری زمینی جهان است.

شیشه خودرو در راه است

فویاو با تنظیم ساختار داخلی مواد، شیشه ای را برای قطار توسعه داد که تنها وزن کمتری دارد، بلکه افراد را قادر می سازند برای تنظیم نور، پنجره را لمس کنند.

همزمان با توسعه سریع فناوری های دیجیتال در چین، این شرکت یک پروژه تولید هوشمند دیگر را نیز در سال گذشته آغاز کرد. به گفته این شرکت، از هر سه خودروی تولید شده در سراسر جهان، یکی از آنها از شیشه‌های فویاو می‌کند.

شیشه خودرو در راه است

انتهای پیاممنبع