طبق گزارش‌ها، قرارداد خرید ایلان ماسک در توییتر بازمی‌گردد

تا زمان نوشتن این مقاله، هیچ پرونده جدیدی از ماسک یا توییتر با SEC (کمیسیون بورس اوراق بهادار) در رابطه با این معامله وجود نداشت.

ماسک روز دوشنبه نامه ای را به دادگاه ارائه کرد تا معامله را طبق شرایط اولیه مورد توافق آغاز کند. بر اساس گزارش بلومبرگ. این خبر چند روز قبل از عزل ماسک در پرونده ای منتشر می شود که به دنبال کنار گذاشتن این معامله بود – و تنها چند روز پس از برخی از متن های خصوصی ماسک (در برگه جدید باز می شود)بین همکاران، دوستان و جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، در جریان کشف آزاد شدند. پیام‌های تازه منتشر شده، نحوه نگاه ماسک به توییتر، ویژگی‌های جدید آن (مانند Twitter Blue که از آن متنفر است) و خود معامله را روشن می‌کند.

منبع

هفته گذشته، ماسک از جدیدترین خود رونمایی کرد ربات انسان نما Optimus به طور قطعی نظرات مختلط (در برگه جدید باز می شود).

اخبار مربوط به احتمال بازگشت این معامله باعث شد تا سهام توییتر افزایش یابد تا اینکه معاملات در اواسط روز متوقف شد.

تا این لحظه، ماسک استدلال کرده است که توییتر دروغ می گوید (در برگه جدید باز می شود) در مورد تعداد ربات های موجود در سرویس آن، دست کم گرفتن آنها با دستورات بزرگی. ماسک پس از درخواست شفافیت بیشتر، به دنبال فسخ قرارداد بود. توییتر به او اجازه نمی‌داد، به این ترتیب آنها در دادگاه به پایان رسیدند.

فعالیت‌های اخیر او حول محور استفاده از سرویس‌های ارتباطی ماهواره‌ای Starlink برای کمک به اوکراین و اخیراً، بوده است. طوفان یان فلوریدا را تخریب کرد (در برگه جدید باز می شود).

ماسک در هفته‌های اخیر در مورد معامله توییتر و ربات‌ها نسبتاً ساکت بوده است، اگرچه نتایج نظرسنجی‌های اخیر توییتر را نسبت داد، که به نظر می‌رسد آنطور که او پیش‌بینی کرده بود، پیش نمی‌رود. به ربات های توییتر (در برگه جدید باز می شود).