طنز ظریف سلاح مخفی توسعه دهندگان نرم افزار است

طنز ظریف سلاح مخفی توسعه دهندگان نرم افزار است

برنامه نویس

اعتبار: دامنه عمومی Pixabay/CC0

نوشتن کد نرم افزار می تواند یک فرآیند خسته کننده، طاقت فرسا و کاملا خسته کننده باشد، زمانی که کار تکراری است و شما آن را از راه دور به تنهایی در مقابل صفحه نمایش خود انجام می دهید.

برای جان بخشیدن به همه چیز، بسیاری از توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان از طنز استفاده می کنند تا یکنواختی را کم کنند و با اشتراک گذاری یک جوک با هم تیمی های مجازی خود ارتباط برقرار کنند. با گذشت زمان، او با توسعه دهندگان دیگر پیوند برقرار می کند، اگرچه طنز و خلاقیت پنهانی بین خطوط کد برای بقیه نامرئی است.

Benoit Beaudry، استاد گروه علوم کامپیوتر و تحقیقات عملیاتی در دانشگاه مونترال، می‌گوید: «شوخ طبعی بین افرادی که از نظر فیزیکی از هم دور هستند، ارتباط ایجاد می‌کند و راه خوبی برای جلوگیری از کسالت است. “این راهی برای ایجاد تعامل است.” تا همین اواخر، Beaudry در مؤسسه سلطنتی فناوری در استکهلم بود، جایی که او و همکارانش در مورد طنز خصوصی توسعه دهندگان مطالعه کردند.

Beaudry گفت: توسعه دهندگان افرادی هستند که عاشق نرم افزار هستند. بنابراین آنها سعی می کنند با استفاده از فناوری دیجیتال، که ابزار آنهاست، ارتباطات عاطفی ایجاد کنند.

اما آنها باید در مورد زمان و مکان درج جوک ها و نظرات احتیاط کنند. آنها نمی خواهند هیچ یک از شوخی هایشان در اینستاگرام ختم شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام این کار، Beaudry و همکارانش یک پرسشنامه آنلاین را توزیع کردند که در وب سایت های توسعه دهندگان قرار گرفت. بیش از 125 توسعه دهنده از سراسر جهان پاسخ دادند. آنها استفاده مکرر از شوخ طبعی را در ورودی های تست و “تعهد” یا تغییر کد گزارش کردند. گفت و گوی حیله گرانه ای بین خطوط آزمون آشکار می شود.

این تحقیق در منتشر شد مجموعه مقالات چهل و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی نرم افزار: مهندسی نرم افزار در جامعه در 6 ژوئن و همچنین در دسترس است arXiv سرور چاپ پیشرفته

دارث ویدر، لوک و دیگران

Beaudry و همکارانش به Faker نگاه کردند، کتابخانه ای که داده های تصادفی را برای استفاده در تست کد تولید می کند. به‌جای lorem ipsum – رشته‌ای از کلمات بی‌معنی که معمولاً به‌عنوان یک مکان‌دار برای متن در صفحه استفاده می‌شود تا زمانی که بتوان آن را با چیز واقعی جایگزین کرد – توسعه‌دهندگان خطوط خود را با ارجاعات فرهنگی مانند کنایه‌هایی به Seinfeld یا نقل قول‌هایی از شاعران می‌پاشند.

“برخی از منابع نسبتاً خاص هستند، برخی دیگر جهانی هستند: چه کسی شخصیت های جنگ ستارگان یا ماتریکس را نمی شناسد؟” بیدری گفت. شخصیت‌های فیلم‌های کالت اغلب در عنوان‌ها و همچنین نقل قول‌ها استفاده می‌شوند. مثال از Faker: “حیوان دانا با محیط اطراف خود ترکیب می شود” (به نقل از فیلم Dune). هیچ چیز عجیب یا نامناسبی وجود ندارد، فقط با استفاده از آن، توسعه دهندگان به علایق خود اشاره می کنند و لبخند را برای همکاران خود به ارمغان می آورند.

Beaudry گفت: “من شخصا دوست دارم از شخصیت های فیلم Big Lebowski محصول 1998 در پیام های خطا استفاده کنم.” او همچنین در مورد lolcommits هیجان‌زده است، ابزاری که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد هنگام ایجاد تغییرات در کد خود، سلفی ارسال کنند. او گفت: «این عکس‌ها پیوندها را با همکاران تقویت می‌کند و راهی برای جشن گرفتن در هنگام انجام یک کار است.

پیشگامی که راه را هموار کرد

پیشگام شوخی های برنامه نویسی مهندس ناسا و دانشمند کامپیوتر مارگارت همیلتون بود که رهبری تیمی را بر عهده داشت که سیستم نرم افزاری فرود آپولو 11 بر ماه را در سال 1969 طراحی کرد. هنگامی که کد به صورت عمومی منتشر شد، مردم می توانستند ببینند که پر از نمادها است. جوک ها، نقل قول های شکسپیر و ارجاعات به جادوگر شهر اوز.

یکی از پاسخ دهندگان نظرسنجی اظهار داشت که شوخ طبعی در برنامه نویسی “به حفظ آن کمک می کند.” من آن را دوست دارم و با علاقه به افرادی که آن کد یا نظر را می نویسند فکر می کنم.”

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان گفت که شوخ طبعی «پایه کد را انسانی‌تر نشان می‌دهد، گویی توسط یک شخص واقعی ایجاد شده است».

طبیعتاً محدودیت هایی برای نوع طنزی که می توان به کد تزریق کرد وجود دارد. یکی از شرکت کنندگان هشدار داد: «این نباید یک فرهنگ سمی یا ناخوشایند ایجاد کند.

علاقه بیدری به طنز تکنیکی چیز جدیدی نیست. سال گذشته، او یک مقاله عالی در مورد “تخم مرغ عید پاک” منتشر کرد، که ویژگی های پنهان در یک برنامه است که می تواند با فشار دادن یک کلید ترکیبی یا قرار دادن مکان نما به درستی باز شود. اما برخلاف طنز برنامه‌نویسی، مخاطبان می‌توانند تخم‌مرغ‌های عید پاک را بخصوص در بازی‌های ویدیویی کشف کنند.

Beaudry همچنین از کاربران فناوری می‌خواهد که از فعالیت‌های انسانی در پشت صحنه که هزاران اتصال و برنامه‌ای را که وارد زندگی ما می‌شوند تولید می‌کند، آگاه باشند. در گذشته، او در حین نمایش کد بر روی صفحه نمایش های غول پیکر در فضاهای عمومی، در مورد هنر و فناوری سخنرانی کرده است. برای عشق به کد!

اطلاعات بیشتر:
دیپیکا تیواری و دیگران، با شوخ طبعی فوق العاده ای از سوی توسعه دهندگان مشارکت می کنند، مجموعه مقالات چهل و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی نرم افزار: مهندسی نرم افزار در جامعه (2024). doi: 10.1145/3639475.3640099. در arXiv: DOI: 10.48550/arxiv.2312.01680

اطلاعات مجله:
arXiv

ارائه شده توسط دانشگاه مونترال

نقل قول: Hidden Humor, the Software Developer’s Secret Weapon (2024، 21 ژوئن) بازیابی شده در 24 ژوئن 2024 از https://techxplore.com/news/2024-06-hidden-humor-software-secret-weapon.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. علی‌رغم هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.

منبع

بخوان  اشکال چاپگر Windows 11 22H2 ویژگی های کلیدی را برای برخی از کاربران شکسته است