فاکتوئیدهای جالب شرط می بندم هرگز درباره هوش مصنوعی نمی دانستی

علاوه بر اخبار تکنولوژی در این بخش میتوانید با معرفی محصولات جدید، نقد و بررسی ویدیویی و متنی جدیدترین گوشیهای موبایل و محصولات تکنولوژی، مقالات آموزشی در حوزههای متنوع، مقالات و ویدیوهای جذاب در زمینههایی مانند معرفی اپلیکیشن و آموزش عکاسی با موبایل، مقالات تحلیلی در زمینه نجوم و هوا فضا، آموزش نکتهها و ترفندهای جالب در حوزهی فناوری و هزاران مقالهی مفید دیگر در زمینهی علم و دانش همراه 1biti باشید. با توجه به اینکه دیگه این روزا تقریبا همه برنامه واتساپ رو روی گوشی شون نصب کردن و استفاده میکنن بهتره حتما روش ارسال لوکیشن در واتساپ رو یاد بگیرید چون قطعا خیلی جاها به دردتون میخوره! به طور کلی برای افزودن مخاطب به واتساپ دو تا روش ساده وجود داره که اولی رو قطعا همه تون بلدین اما روش دوم رو بعضی از کاربرای واتساپ هنوز هم نمیدونن؛ یعنی روش اضافه کردن مخاطب به واتساپ با کد کیو آر QR !

روانشناسی عمومی، فلسفه عمومی، فلسفه هنر و زیبایی شناسی، فلسفه و روش شناسی علوم، تاریخ علم، روش تحقیق، مبانی منطق، منطق ریاضی، اصول مبانی مدیریت صنعتی، آشنایی با قرآن کریم، مبانی علم و حقوق و روابط بین الملل، اصول علم اقتصاد، ریاضی عمومی، آمار و احتمالات، محاسبات علمی عددی، شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، مکانیک، الکتریسیته و مغناطیس، موج و حرارت، فیزیک جدید، زیست شناسی عمومی، زیست شناسی سلولی مولکولی، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک عمومی، ژنتیک میکروارگانیسم ها، اصول مهندسی ژنتیک، میکروبیولوژی عمومی، میکروبیولوژی کاربردی، بیوشیمی ساختمانی، متابولیسم، روش های بیوشیمی و دستگاهها، ایمنی شناسی، زیست شناسی پرتوی، اصول مهندسی بیوشیمی، موازنه جرم و انرژی، مکانیک سیالات، انتقال حرات، انتقال جرم، مبانی بیوتکنولوژی پزشکی، مبانی بیوتکنولوژی مولکولی، مبانی بیوتکنولوژی کشاورزی، مبانی بیوتکنولوژی محیطی، مقررات زیست ایمنی. از تلاقی و پیوند علوم مختلف با بیوتکنولوژی، نام شاخههایی از بیوتکنولوژی بدین ترتیب وضع میشود: بیوتکنولوژی پزشکی، بیوتکنولوژی گیاهی (کشاورزی)، بیوتکنولوژی دارویی، بیوتکنولوژی میکروبی، بیوتکنولوژی دریا، بیوتکنولوژی غذایی، بیوتکنولوژی صنعت و محیط زیست، بیوتکنولوژی حیوانی( دام و طیور)، بیوتکنولوژی نفت و غیره را میتوان نام برد.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی تشخیصی قادر خواهند بود پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های فیزیک پزشکی، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی و آناتومی ادامه تحصیل دهند. در این راستا، دانشگاهها در جایگاه مراکز تولید علم، پیشتاز فناوری هوش مصنوعی بودهاند و در حال حاضر دانشگاههای متعددی در ایران رشته هوش مصنوعی را بهعنوان یکی از گرایشهای تحصیلی خود، به متقاضیان تحصیل در این رشته ارائه میدهند. عدم تفکر خارج از چارچوب: ماشینها تنها کارهایی را انجام میدهند که برای انجام آن طراحی یا برنامهریزی شدهاند. اما فناوری در کنار این موارد، محصولات و موارد جانبی ناخواسته یا پیش بینی نشده ای نیز تولید می کند که به عنوان آلودگی شناخته می شوند و منابع طبیعی را آسیب زده و به محیط زیست صدمه می رساند. کار یک کارشناس رشته پرتوشناسی در واقع این است که بیماری ها یا حالات غیر طبیعی را با استفاده از تصویر برداری از اعضای بدن تشخیص بدهد.

این بخش از AI جایی است که زبان طبیعی و زبانهای مصنوعی (مانند زبانهای برنامهنویسی) با هم پیوند میخورند. تکنولوژی مناسب، تناسبی بین تکنولوژی که استفاده میشود با منابع لازم برای بهرهبرداری بهینه از آن تکنولوژی را شامل میشود. دانشمندان امیدوارند تا کمتر از 10 سال دیگر اولین نمونه از اندام قابل پیوند انسان را پس از کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی آمریکا تولید کنند. طی این پست، با ۳۰ نمونه از جدیدترین و هیجانانگیزترین کاربردهای یادگیری ژرف (Deep Learning) آشنا خواهیم شد. بیوتکنولوژی دریایی یکی از حوزههای در حال رشد است که با کمک آن، از موجوداتی مانند ماهی، جلبک و یا باکتریها بهطور مستقیم و غیرمستقیم استفاده میشود. اگر قرار است از لپتاپ خود به طور عمده برای کارهای دانشگاهی، بازی و نرم افزار استفاده کنید، پردازنده Intel Core i3 یا AMD A-series A6 یا AMD A8 کافی است.

از دید کسب و کارهای آنلاین رایانش ابری به معنای بهبود همکاری و بهره وری و همچنین کاهش قابل توجه هزینه است. دیجیکالا مگ یک رسانهی آنلاین با محوریت موضوعات مرتبط با فناوری و سبک زندگی مدرن است که در تابستان سال ۱۳۹۴ توسط وبسایت دیجیکالا ایجاد شد. اما همچنان بخش علم و تکنولوژی هستهی مرکزی این رسانه محسوب میشود و هر روز با جذب کردن افراد متخصص و علاقهمند بیشتر تلاش میکند به بهترین منبع آنلاین موجود در این حوزه تبدیا شود. البته دکتری مستقیم بیوتکنولوژی دوره آموزشی به خصوص است که مناسب با دانشجویانی است که توانایی های نظیر بهره هوشی بالا، قدرت فهم و توان نوآوری، فرصت طلب و همچنین علاقه و انگیزه زیادی داشته باشند. پیادهسازی چنین شبکهی عظیمی با استفاده از معماریهای معمول می تواند فضای زیادی را اشغال کند بطوریکه انرژی مورد نیاز برای راهاندازی آن میتوان با انرژی الکتریکی مورد نیاز یک شهر برابری کند؛ اما آنچه که IBM ساخته است تنها به ۷۰ میلی وات انرژی نیاز دارد.

ما در صفحه تکنولوژی و علم دیجیکالا مگ تلاش میکنیم با آشنا کردن مخاطب ایرانی با جدیدترین فناوریهای روز دنیا او را برای برخورد با چالشهای زندگی مدرن در دوران شکوفایی و سلطهی دانش و فناوری بیشتر از پیش آماده کنیم. سایت موبایل استقلال دارای دسته بندی با ویژگی فیلتر کردن بر اساس قیمت گوشی سامسونگ است که شما می توانید گوشی سامسونگ تا ۳ میلیون،گوشی سامسونگ تا ۱۰ میلیون و گوشی سامسونگ تا ۲۰ میلیون را برای خود انتخاب کنید. به همین دلیل می توانید برنامه های رایانش شناختی خودتان را ایجاد کرده و از طریق استقرار ابری گردآوری کنید. بهمین دلیل دانشمندان جهان قرن 21 را قرن بیوتکنولوژی نامگذاری کرده اند. به دلیل تأثیرات بسیار بیوتکنولوژی بر روی رفاه و آسایش بشر، دانشمندان بر این باورند كه در آینده بیوتکنولوژی یکی از ابزارهای قدرتمند برای موجودیت انسان به شمار خواهد آمد.

بنابراین، تعیین معیارهای موفقیت و انتخاب گزینهای که بیشترین تطابق را با اهداف مشتری دارد، برای پروژه مسئلهای ضروری به حساب میآید. و دیگر کاربرد مهم آن در ممانعت از پیشرفت و گسترش معضل مخروطی شدن آب وگاز در اطراف چاه تولیدی میباشد که با انسداد لایه ای از خلل و فرج در سطوح زیرین و فوقانی لایه تولیدی مخزن بوقوع می پیوندد. علاوه بر این، میکروارگانیزمهای دریایی، منبع غنی از ژنهای جدیدی هستند که میتوان از آنها برای تولید داروها و فرآوردههای بیولوژیک جدید و دسترسی به اهداف دیگر مانند مانیتورینگ استفاده کرد. جدای از افزایش حجم مواد غذایی با به كارگیری علم بیوتكنولوژی، یكی از مهمترین جنبههای این علم بالا بردن ایمنی و سلامتی مواد غذایی حاصل از میكروارگانیسمها است. این لپ تاپ اپل با توجه به ابعاد، وزن و پردازنده ی بسیار قوی به کسانی توصیه میشود که بهترین عملکرد را در هر مکانی نیاز دارند. برای خرید گوشی سامسونگ انتخابهای زیادی وجود دارد که با توجه به امکانات و مشخصات، قیمت متفاوتی دارند.

گوشی های آیفون بعد از استیو جابز دچار تغییرات زیادی شدند اما این تغییرات فروش بالای این گوشیها را با مشکل مواجه نکرد و همچنان اپل در بازار گوشی جزو برندهای پرفروش بازار میباشد. اولین شهر پنسیلوانیا بود، اما از آنجایی که قرار بود نمایشگاه بازی­های ویدئویی E3 در ماه می در ساحل غربی برگزار شود این اتفاق رقابت بیشتری را ایجاد می­کرد، این رویداد تابستانی لغو شد. در این دوره دانشجویان تجربه های نظری و بالینی در زمینه های مختلف تصویربرداری از روش های ساده و روتین رادیوگرافی تا تکنیک های پیشرفته تصویربرداری را کسب می نمایند. توسعه این شکل از هوش مصنوعی که به چندین دهه (اگر نگوییم چند قرن) نیاز دارد همواره هدف نهایی تمامی تحقیقات صورت گرفته در زمینه هوش مصنوعی بوده و خواهد بود. یک ربات، بدون بر هم زدن جلوگیریها در انتقال بیماری یا بیمار شدن خودش، میتواند به ارائه خدمات بپردازد و خریدها در ضدعفونیترین شکل خود به دست مشتریان برسند.

مهمترین هدف رشته زیست فناوری پزشکی ارتقاء سطح دانش رشته زیست فناوری پزشکی با توجه به نیازهای پزشکی کشور و ایجاد نگرشی باور پذیر در بین سایر گرایش های پزشکی می باشد که با در تعامل قراردادن توانمندیهای علمی و عملی آن ها به شکل گیری رویکرد های نوین پزشکی ملکولی در کشور کمک می نماید، به صورتی که دوشادوش سایر گرایش های پزشکی مربوط، آموخته های علمی و عملی خود را در حوزه زیست فناوری و مهندسی ژنتیک به کار می گیرد و در ثمر دهی نتایج کار گروهی کوشا می باشد. با این حال، اگر سیستم خودران خودرویی آموزش مناسبی نداشته باشد، ممکن است باعث ایجاد خطرات و تصادف بشود. گفتنی است كه اگر مسئول تكنولوژی رادیولوژی، آموزش لازم را ندیده باشد علاوه بر اینكه پرتوگیری بیمار را بالا می برد و به او آسیب می رساند، تصاویر مناسبی هم از اعضای بدن تهیه نمی كند.

رشته ی بیوتکنولوژی یک رشته تحصیلی جدید می باشد و بی شک مدتی زمان می برد تا فارغ التحصیلان این رشته جایگاه واقعی خود را در داخل کشور پیدا کنند. برای این اشخاص محافظت از اطلاعات اهمیت زیادی دارد. بدون شک انجام کار رادیولوژی یا پرتوشناسی نیاز به تخصص ویژه دارد. افزایش بهرهوری صنعتی فرآیندی ست که به واحدهای تولیدی این امکان را میدهد با استفاده از تکنولوژی روز، ماشین آلاتِ خودکار را به مرور زمان جایگزینِ نیرویِ کارِ انسانی کنند، و بدین صورت با کاهش نیروی کار و کاستن از هزینههای خود، به سودِ مجموعه صنعتی مذکور بیافزایند. شاید در تعریف فناوری به زبان ساده بتوان آن را دانش تکنیک ها، فرایندها و مواردی از دست دانست که می تواند در ماشین ها و ابزارهای گوناگونی تعبیه شود.

در تعریف تکنولوژی به زبان ساده باید گفت این، دانش استفاده از ابزارهای اساسی است. چند سالی است که اینستاگرام به یکی از بهترین فضاها برای رشد کسب و کارها تبدیل شده است. ولی به این معنی نیست که موقعیت شغلی برای آن ها وجود ندارد بلکه آن ها می توانند با تلاش و کوشش و دانش خود به جایگاه مناسبی برسند. در روزهای پیشرو این فناوری به ما این امکان را میدهد که حتی درهای منزل خود را با گوشی هوشمند قفل کنیم، شعله زیر غذا را کم کنیم و درجه وسایل سرمایشی و گرمایشی را کم و زیاد کنیم. سود حاصل از فروش این شرکت برابر 7 میلیارد دلار است و آن را به شصت و هفتمین شرکت پر سود دنیا تبدیل کرده است. بیوتكنولوژی گیاهی، كاربردهای حال و آینده مهندسی مواد خام حاصل از گیاهان است كه شامل: عملكرد محصولات، تغییر تركیب محصول (اسیدهای چرب، پلی ساكاریدها، پروتیینها، طعم، رنگ، و …) بهبود تركیب تغذیهای، تبیین ژنهای جدید (پروتیینها، سیستم تثبیت نیتروژن) بهبود قابلیت نگهداری (انبارداری، عمر نگهداری) كاهش مراحل فرایند، بهبود مقاومت، برطرف كردن مواد نامطلوب، تبدیل جریانات زاید فرایند میباشند.

بیوتکنولوژی همانند زیست شناسی، ژنتیک یا مهندسی بیوشیمی یک علم پایه یا کاربردی نیست که بتوان محدوده و قلمرو آنرا بسادگی تعریف کرد، بلکه شامل حوزهای مشترک از علوم مختلف است که در اثر همپوشانی و تلاقی این علوم با یکدیگر بوجود آمده است. با بوجود آمدن تکنولوژی پرتوشناسی یا رادیولوژی، انسان توانست به وسیله ی دستگاه هایی از پوست و گوشت انسان عبور کند و به داخل بدن انسان راه پیدا کند و بدن فرد را مورد بررسی قرار بدهد و مشکلات آن ها را پیدا کنند. در تعریف تکنولوژی به زبان ساده باید گفت، دانش و مهارت تولید افزارهای سخت و نرم است.

در تعریف تکنولوژی به زبان ساده باید گفت، تکنولوژی دانش مهارت یا هر ساخت است. اگر این مقاله به زبان فارسی بازنویسی نشود، تا دو هفتهٔ دیگر نامزد حذف میشود و/یا به نسخهٔ زبانی مرتبط ویکیپدیا منتقل خواهد شد. تصویر برداری از اعضای بدن با استفاده از روش های تصویربرداری مثل رادیوگرافی ساده، آنژیوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و روش های دیگر صورت می گیرد. با استفاده از هوش مصنوعی در دوربین های دیجیتال، دیگر نگران بسته شدن چشمهای خود هنگام عکاسی نباشید. همه چیز در دنیای امروز ما با ارتباظش با فناوری سنجیده می شود. پیشنهاد ما این است که از هر دو آموزش استفاده کنید.

تخصصی كه در رشته تكنولوژی پرتوشناسی آموزش داده می شود. در صفحه ی اصلی برنامه، بسته ی اینترنتی شما همراه با مشخصات آن و همچنین صورت حساب میان دوره ی شما نمایش داده میشود که در پایین صورت حساب میان دوره با کلیک بر روی گزینه مشاهده جزئیات میتوانید از جزئیات مصرف خود مطلع شوید. دوره کارشناسی ارشد زیست فناوری با گرایش صنعت و محیط زیست مجموعه ای از اصول علوم و فنون در زمینه های مهندسی ژنتیک، علوم سلولی مولکولی، توسعه سویه های صنعتی، فناوری تخمیر، تولید، جداسازی و خالص سازی مواد زیستی با ارزش، اصول مهندسی در طراحی فرآیندهای زیستی و کاربرد زیست فناوری در محیط زیست ارائه می شود.

مهندسی واکنش های شیمیایی، فرآیندهای جداسازی، طراحی راکتورهای بیوشیمیایی(بیوراکتورها)، مبانی بیوتکنولوژی تخمیر، پدیده های انتقالی در سیستم های بیوشیمی، کنترل فرآیند، طرح و اقتصاد مهندسی، معادلات دیفرانسیل، شیمی فیزیک. زمینه بیوتکنولوژی، مهندسی ژنتیک تکنیکهایی مانند ژن درمانی، تکنولوژی DNA نوترکیب و واکنش زنجیرهای پلیمریزا را معرفی میکند که از ژنها و مولکولهای DNA برای تشخیص بیماریها استفاده میکند و ژنهای جدید و سالم را در بدن قرار میدهند که سلولهای آسیب دیده را جایگزین میکنند. در سالهای گذاشته اینترنت 3G توسط اپراتورهای موبایل ارائه میشد و جدیدا سیم کارتهایی به کاربران عرضه میشود که اپراتورهای تلفن همراه در آن اینترنت 4G و 4.5G ارائه میدهند. این محصول همراه با یک هارد SSD با ظرفیت ۱ ترابایت عرضه میشود که به شما امکان میدهد انواع بازیهای مختلف را در آن ذخیره کنید.